Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Cordoba 97r. nie chce odpalić

23 Sty 2010 17:15 3301 5
  • Poziom 9  
    Witam
    mam niemały problem z moim seatem (cordoba 97r., 1,6 benzyna), a więc nie odpala za pierwszym razem,
    nie jest to wina akumulatora bo ten jest okej, sprawa wygląda następująco:
    rozrusznik kręci normalnie, ale tak jakby nie podawało paliwa, coś tam zaburczy i tyle, i tak kręcę z 10 minut aż załapie, i nie mam pojęcia od czego to zależy, bo bywa tak że przychodzę rano i za pierwszym razem, a bywa tak że się okręcę że głowa mała, a jak już odpali to nie ma żadnego problemu i potem nawet po wyjściu z pracy za pierwszym razem odpala, a i jeszcze spaliny śmierdzą denaturatem i benzyną
    z góry dziękuję za pomoc
  • Poziom 10  
    jezeli jeździsz na oleju mineralnym to również może byc przyczyna gorszego rozruchu
  • Poziom 10  
    a czy dodałeś jakiegoś <specyfiku> środka do paliwa? W momencie kiedy nie chce odpalić jest iskra na świecach ? oraz jak dawno wymieniałeś filtr paliwa?
  • Poziom 9  
    olej w pełni syntetyczny , iskra jest, specyfik dodałem juz po tym jak mi nie chciał odpalić i nie pomógł ani nie zaszkodził, od tamtej pory już go przetankowałem, jak odpalam to niby go łapie ale jak obroty idą w górę to go zamula i zdycha
  • Poziom 27  
    to zrób kroplówkę butelkę z wężykiem z paliwem i podepnij takie zasilanie paliwem zamiast zasilania ze zbiornika zapal i sprawdź czy jest różnica czy nie.
    Druga sprawa to sprawdzałeś stan kopułki , przewodów Wn? To bardzo prosty silnik tak nie ma cudów albo prądy WN robią takie cuda albo paliwo....oczywiście pomijając mało prawdopodobne usterki.
  • Poziom 9  
    Dziękuję bardzo za pomoc, to jednak paliwo, a teraz po mrozach jeszcze dobiło akumulator. Nie ma co dalej ciągnąć tematu, zamykam.