Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lodówkozamrażarka polar

k3048 20 Lip 2004 11:45 3719 6
  • #1 20 Lip 2004 11:45
    k3048
    Poziom 37  

witam,co może być przyczyną okresowego niedziałania automatycznego odszraniania w lodówkozamrażarce czp 346 polaru,za wszekie sugestie dziękujęi pozdrawiam

0 6
  • #2 20 Lip 2004 16:40
    jmk
    Poziom 28  

a jak to "niekiedy"-nierozmrażanie się objawia-możesz to opisać czy spr. cały czas pracuje- to wieje gdzieś gaz z układu!

0
  • #3 20 Lip 2004 17:35
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 20 Lip 2004 17:51
    martinos
    Poziom 10  

jęsli jest termostat elktroniczny to może być odrszranianie sterowane czujką odszraniania , i zalęzy w tedy od temperatury praownika , moze też być odszranianie czasowe, jest wiele możliwości napisz jaki jest termostat i ile czujek ma .pozdrawiam !!!

0
  • #5 20 Lip 2004 22:25
    k3048
    Poziom 37  

witam,jest to lodówa szwagra, ja jako tako kumaty z elektryki zostałem mimowolnie poproszony o zdiagnozowanie uszkodzenia i ewentualną naprawę,o ile proste lodówki z lat 80, 90 nie przysparzały kłopotu z naprawą elektryki o tyle , terażniejsze z którymi nie miałem bliższej styczności i braku schematu[tym bardziej że na razie nie wyciągałem tej lodówy, i nie zaglądałem od tyłu,tak że nie mogę powiedzić czy jest 1 agregat czy dwa ,czy termostat jest elektroniczy czy nie,jak stwierdziła szwagierka[rzecz święta],lodówa pracuje normalnie,tylko czasami się sama odszrania[jak być powinno] a czasami nie.wiem że urządzenia polaru to nie ostatni krzyk techniki,szukając w internecie nie znalazłem potrzebnych informacji,takoż zwróciłem się o pomoc na forum.lodówkozamrażarka czp 346 polar. nie chcąc zbłażnić się przed rodziną proszę kolegów o wskazówki na co mam zwrócić szczególną uwagę jak zabiorę się do tej lodówy o tyłu.pozdrawiam

0
  • #6 20 Lip 2004 22:38
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 20 Lip 2004 22:58
    stach19
    Poziom 15  

Witam.
    W CZP346 były stosowane termostaty z dwoma kapilarami (jedna mocowana w komorze chłodziarki odpowiada za wyłączenie druga na płycie parownika odpowiada za załączenie ). Aby prawidłowo sprzęt działał muszą być spełnione pewne warunki -temperatura załączenia +3 na płycie co powoduje rozszronienie płyty ,temperatura wyłączenia ok. +2 w komorze chłodziarki (w miejscu mocowania ).Jeżeli teraz ktoś "zwiedza" chłodziarkę i komora była dłużej otworzona termostat nie pozwoli na wyłączenie się sprężarki do momentu wychłodzenia komory. Dlatego jest więcej szronu na płycie.Może być również i taki przypadek z którym sie spotkałem że klientka przez przypadek otwierała zawsze chłodziarkę w momęcie działania sprężarki i miała wrażenie że się nie rozmraża płyta, ale to jest tylko moje przypuszczenie.
    Pozdrawiam.

0