Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

lodówkozamrażarka polar

k3048 20 Jul 2004 11:45 4049 6
    k3048
    Level 37  
    witam,co może być przyczyną okresowego niedziałania automatycznego odszraniania w lodówkozamrażarce czp 346 polaru,za wszekie sugestie dziękujęi pozdrawiam
    jmk
    Level 28  
    a jak to "niekiedy"-nierozmrażanie się objawia-możesz to opisać czy spr. cały czas pracuje- to wieje gdzieś gaz z układu!
    User removed account
    User removed account  
    martinos
    Level 11  
    jęsli jest termostat elktroniczny to może być odrszranianie sterowane czujką odszraniania , i zalęzy w tedy od temperatury praownika , moze też być odszranianie czasowe, jest wiele możliwości napisz jaki jest termostat i ile czujek ma .pozdrawiam !!!
    k3048
    Level 37  
    witam,jest to lodówa szwagra, ja jako tako kumaty z elektryki zostałem mimowolnie poproszony o zdiagnozowanie uszkodzenia i ewentualną naprawę,o ile proste lodówki z lat 80, 90 nie przysparzały kłopotu z naprawą elektryki o tyle , terażniejsze z którymi nie miałem bliższej styczności i braku schematu[tym bardziej że na razie nie wyciągałem tej lodówy, i nie zaglądałem od tyłu,tak że nie mogę powiedzić czy jest 1 agregat czy dwa ,czy termostat jest elektroniczy czy nie,jak stwierdziła szwagierka[rzecz święta],lodówa pracuje normalnie,tylko czasami się sama odszrania[jak być powinno] a czasami nie.wiem że urządzenia polaru to nie ostatni krzyk techniki,szukając w internecie nie znalazłem potrzebnych informacji,takoż zwróciłem się o pomoc na forum.lodówkozamrażarka czp 346 polar. nie chcąc zbłażnić się przed rodziną proszę kolegów o wskazówki na co mam zwrócić szczególną uwagę jak zabiorę się do tej lodówy o tyłu.pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    stach19
    Level 16  
    Witam.
    W CZP346 były stosowane termostaty z dwoma kapilarami (jedna mocowana w komorze chłodziarki odpowiada za wyłączenie druga na płycie parownika odpowiada za załączenie ). Aby prawidłowo sprzęt działał muszą być spełnione pewne warunki -temperatura załączenia +3 na płycie co powoduje rozszronienie płyty ,temperatura wyłączenia ok. +2 w komorze chłodziarki (w miejscu mocowania ).Jeżeli teraz ktoś "zwiedza" chłodziarkę i komora była dłużej otworzona termostat nie pozwoli na wyłączenie się sprężarki do momentu wychłodzenia komory. Dlatego jest więcej szronu na płycie.Może być również i taki przypadek z którym sie spotkałem że klientka przez przypadek otwierała zawsze chłodziarkę w momęcie działania sprężarki i miała wrażenie że się nie rozmraża płyta, ale to jest tylko moje przypuszczenie.
    Pozdrawiam.