Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Digit s2-cd nie włącza si,ę - diody swiecą na przemian

p1orun 23 Jan 2010 18:56 4478 3
    p1orun
    Level 16  
    Witam
    Mam problem nie mogę włączyć dekodera. W dekoderze świeci się raz dioda czerwona , a raz zielona. Próbowałem odłączyć dekoder od prądu na parę minut , ale nic to nie dało.
    Czyżby dekoder się popsuł.
    telesat1
    Moderator on vacation ...
    Sprawdź czy nie ma zwarcia w LNB.
    joghurt
    Level 12  
    Jeżeli diody migają w miarę regularnie i odbiornik nie reaguje, trzeba zostawić go włączonego do prądu od kilkunastu minut do godziny. Sygnał z anteny oczywiście musi być podpięty. Możesz tylko wyłączyć sobie telewizorek, bo po co ma przez ten czas niepotrzebnie świecić. Dekoder powinien sam się po aktualizacji zresetować i włączyć.
    Inny przypadek jest kiedy diody migają, ale nieregularnie, a plansza TNK pojawia się i zaraz znika, tak jakby następował reset. Może to świadczyć o uszkodzeniu jakiegoś elementu Twojej instalacji, albo kabel, albo złączka lub konwerter. Aby się przekonać o tym wyłącz kabel dekodera z sieci, odkręć kabel przychodzący od anteny i włącz odbiornik. Jeżeli bez kabla włącza się prawidłowo i nie resetuje to jest to ewidentnie wina instalacji. W innym wypadku, kiedy te zabiegi nie pomogą pozostaje chyba tel. do serwisu producenta dekodera.
    zygzag70
    Level 14  
    Cenne rady. U mnie również diody mrugały na przemian w kilkunastosekundowych odstępach. Okazało się, że miałem zwarcie przy złączu anteny - dostał się tam metalowy farfocel, który zwierał styki. Odpięcie anteny przekonało mnie, że trzeba szukać zwarcia i znalazłem. Dzięki