Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Po uruchomieniu przestaje reagować monitor i klawiatura

23 Sty 2010 20:27 1305 3
  • Poziom 2  
    Wiem, że było już dużo podobnych tematów, jednak mój przypadek jest chyba trochę inny, a mianowicie: wczoraj, chwilę po włączeniu komputera wyłączył się monitor (zielona lampka oznaczająca jego aktywność zgasła i zapaliła się pomarańczowa, która świeci się wtedy, kiedy komputer jest wyłączony). Myślałam, że to po prostu jakiś problem z monitorem, ale, po pierwsze: nic by się nie świeciło, po drugie - przestała też odpowiadać klawiatura (po prostu też zgasła); sama jednostka centralna dalej chodziła. Zrestartowałam i problem się powtórzył - tym razem zgasł dopiero w momencie logowania. Zrobiłam jeszcze raz restarta, uruchomiłam w trybie awaryjnym i działał bez zarzutu. (do tego miejsca jest w miarę podobnie do przypadków, na które się natknęłam przeszukując sieć).
    Dzisiaj natomiast włączyłam komputer, ale nie 'uruchomił się' tak jak powinien: wyglądał tak, jakby co sekundę się sam restartował; monitor też się nie włączał. Zrobiłam restart w nadziei, że coś jednak odpali, potem drugi i dopiero chwilę potem dało się go uruchomić w trybie awaryjnym.

Z czym to może być problem? (pragnę zaznaczyć, że nic nie przeinstalowywałam, nie zmieniałam ustawień itp. - sam sprzęt jest jednak dość stary.) Z góry ostrzegam - mistrzem w dziedzinie technologii i informatyki nie jestem, więc w miarę prosto :)

procesor:Intel Pentium 4, 3000 MHz
    płyta główna: Gigabyte GA-8I915P Duo
    karta graficzna: nVIDIA GeForce 6600
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 39  
    Sprawdź:
    1. Zasilacz (zamiana)
    2. Stan kondensatorów na płycje głównej (organoleptycznie).
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 2  
    Kondensatory są w jak najlepszym porządku, a o zasilacz o tej porze będzie raczej trudno, więc okaże się jutro.

Zamiana zasilacza nie pomogła -dzieje się to samo.
    Dodatkowo po włożeniu z powrotem starego zasilacza, na ekranie zaczęły pojawiać się jakieś kolorowe 'wzorki' (zniknęły po restarcie).
  • Poziom 9  
    Witam
    Cały czas to samo1. Zasilacz (zamiana)
    2. Stan kondensatorów na płycje głównej (organoleptycznie).
    A można by było zacząc od karty graficznej(spróbuj zamienic).