Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer Sinuslive SL30 + panel (holton 200)

Rogergno 23 Sty 2010 21:08 6587 9
  • Subwoofer Sinuslive SL30 + panel (holton 200)

Witam!

Chciałbym zaprezentować swoją pierwszą konstrukcje diy :)
    Subwoofer powstał na kitach Advance Electronic w skład których wchodzi:

1.Końcówka mocy 200w (Holton)
    2.Filtr aktywny
    3.Układ miękkiego startu

Zasilacz składa się z kondensatorów Nippon 63v/3300uf (po 4 na stronę) Trafo ok 300w, napięcia 2x42v po mostku (50A) i kondensatorach wychodzi +-60v.

Filtr posiada regulację częstotliwości odcięcia 50-150Hz, płynnego przesunięcia fazowego i regulacje poziomu wzmocnienia.

Panel wykonałem z blachy grubości 3mm, wszystkie otwory były wycinane w warunkach domowych przy pomocy wiertarki i pilnika :)

Obudowa została wykonana z płyt grubości 20mm. Pojemność po odliczeniu wszystkiego co znajduje się w środku wynosi ok 70l@35hz, oklejona fornirem modyfikowanym wenge 0,6mm klejony butaprenem.

Co do odsłuchu mogę tylko powiedzieć że jest to jak na razie najlepsza maszynka jaką miałem ;) Pozostało jeszcze tylko polakierować obudowę i dołożyć jakieś zabezpieczenia do końcówki. Zapraszam do komentowania

Subwoofer Sinuslive SL30 + panel (holton 200) Subwoofer Sinuslive SL30 + panel (holton 200) Subwoofer Sinuslive SL30 + panel (holton 200) Subwoofer Sinuslive SL30 + panel (holton 200) Subwoofer Sinuslive SL30 + panel (holton 200)

Subwoofer Sinuslive SL30 + panel (holton 200) Subwoofer Sinuslive SL30 + panel (holton 200) Subwoofer Sinuslive SL30 + panel (holton 200) Subwoofer Sinuslive SL30 + panel (holton 200) Subwoofer Sinuslive SL30 + panel (holton 200)

Subwoofer Sinuslive SL30 + panel (holton 200) Subwoofer Sinuslive SL30 + panel (holton 200)

Fajne!
  • #2 24 Sty 2010 11:08
    djatom
    Poziom 13  

witaj
    wykonanie obudowy wygląda bardzo ładnie, tylni panel też jak na mój gust ładny tylko że troche nie za bardzo wygląda ten głośnik bez żadnej osłony i przez rurę BR widać konstrukcję w środku

ale jak dla mnie to 8/10

PS. tą płytkę do wzmacniacza to chyba nie robiłeś samemu
    jak byś mógł mi dać namiar gdzie można kupić taki zestaw do montażu to był bym wdzięczny

• #3 24 Sty 2010 11:47
    Rogergno
    Poziom 9  

Na foto tego nie widać ale otwór br jest przedłużony także nie widać co jest w środku ;) Co do elektroniki, są to kity advance electronic (do własnego montażu)

• #4 24 Sty 2010 15:14
    piotrek1994
    Poziom 14  

Witam !!!

Fajnie dopracowany tylni panel, można by było jeszcze dodać opis do każdego z potencjometrów. Ten głośnik bez osłony nie wygląda najlepiej ale to już kwestia gustu.Ten Terminal głośnikowy mógłby bardziej ładniej wyglądać jak by był wkomponowany w panel wystarczyłyby 2 złącza bananowe jakieś ładne pozłacane.

A zestaw do samodzielnego montażu (Holton 200) można nabyć tutaj;

http://www.altron.com.pl/cgibin/shop?info=al35z&sid=180ebc87

Pozdrawiam Piotrek

• #6 25 Sty 2010 17:48
    Rogergno
    Poziom 9  

Tranzystory są na kabelkach ponieważ inaczej nie pasowały do radiatora ;/ a nie chciałem go już zmieniać na inny...

• #7 26 Sty 2010 01:27
    krzysiek123422
    Poziom 9  

Witam.
    Stoję właśnie przed podobnym projektem. Jaki jest przybliżony koszt , ale interesuje mnie elektronika ??

• #8 26 Sty 2010 16:42
    Rogergno
    Poziom 9  

Witam!

Podam koszty w przybliżeniu

1. Końcówka mocy 60zł
    2. Układ miękkiego startu +-35zł
    3. Filtr aktywny 32zł
    4. Kondensatory + mostek ok 35zł
    5. Blachę na panel kupiłem na allegro za ok 20zł

Do tego musiałem dokupić kilka elementów elektronicznych (rezystory, kondensatory) potrzebne były do budowy zasilacza symetrycznego i zmiany zakresu napięć zasilających filtr ale to groszowe sprawy.

Może zdradzisz więcej informacji na temat twojego projektu, co to ma dokładnie być? :)

• #9 04 Lut 2010 17:21
    gigipawel
    Poziom 14  

JA mam pytanie odnośnie zasilacza. Sprzedawca u którego zakupuję elektronikę ma kondensatory tylko do 4700uF. Chciałbym zrobić mostek na TdA7294 do Subwoofer . Czy takie rozwiązanie z robieniem baterii kondensatorów nie wpływa jakoś ujemnie na dźwięk ?

• #10 04 Lut 2010 18:37
    Rogergno
    Poziom 9  

Z tego co mi wiadomo nie ma to wpływu na dźwięk.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME