Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sampler akai s20 - pytanie o scalak

plusssztomtom 23 Sty 2010 23:35 1013 1
  • #1 23 Sty 2010 23:35
    plusssztomtom
    Poziom 12  

witam szanownych kolegów
    Ostatnio stałem się szczęśliwym posiadaczem samplera AKAI S20 nabyłem go jako uszkodzony bez niczego tj zasilacz, dyskietki z samplami...
    (nie mam/nie miałem żadnego pojęcia o tym urządzeniu)
    Po dokupieniu zasilacza okazało się ze sampler nie daje żadnego znaku życia; ucieszyło mnie to w sumie bo coś takiego jest łatwiejsze do naprawy - zimny lut itd:). Szybko zlokalizowałem wadliwy element to "F1" zaraz za "power switch", a stabilizatorem 7805; F1 to oczywiście bezpiecznik smd 2,3A takiego nie znalazłem - wymieniłem na 2,5A, złożyłem sampler bez paru śrubek i ODPALIŁ:)
    tzn. po włączeniu zasilacza na wyświetlaczu pokazuje się taki mix (to chyba normalne) potem r__16 a nastepnie ___1 wydaje się ze "bootuje" normalnie.
    Tu moje pierwsze pytanie: czy ktoś z kolegów ma taki sampler? i czy wygląda to tak samo??
    Druga spawa to to, że przy finalnym składaniu jednostki zobaczyłem to co jest na załączonym pliku jpg
    sampler akai s20 - pytanie o scalak
    (na zdjęciu IC jest już podniesiony ale ciągle ma wygiętą nogę).
    Jedna noga w tym scalaku była podgięta i nie dotykała blaszki w gnieździe.
    Scalak to am27c010-12dc znalazłem datasheet i jest to "1 Megabit (128K X 8-bit) CMOS EPROM (Am27c010)
    Tu moje drugie pytanie: czy ktoś kto posiada taką maszynę może zobaczyć jak to wygląda u niego? Sampler wydawał się nie otwierany na 99,1% ale pewności nie mam; układ scalony też wyglądał na nie wyjmowany czy możliwe jest tak musi to wyglądać fabrycznie?? Próbowałem wyszukać coś w necie foto tej płyty głównej ale lipa. :( Może ktoś ma takie cacko w domu?? Proszę o wszelką pomoc :).

0 1
  • #2 30 Sty 2010 19:56
    plusssztomtom
    Poziom 12  

ok!
    Po prawie tygodniowym kopaniu w internecie i pytaniu na zagranicznych forach - dostałem jedną ale konkretną odp. tzn. noga powinna byc wyprostowana...
    Sampler jest już w jednym kawalku:) wydaje sie działac prawidłowo narazie próbkowałem, formatowałem dyski 3,5"...
    Manual zawiera 58 strony i teraz staram sie opanowac co i jak.
    Każdego użytkownika zapraszam na priv do wymiany doswiadczeń pzdr

0