Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

regulator silnika dc ze sprzeżeniem zwrotnym

24 Sty 2010 09:49 2701 8
  • Poziom 16  
    Witam
    mam nadzieję , że trafiłem do odpowiedniego działu i nikt mnie nie bedzie przepędzał
    Poszukuję schemtu ideowego z wartościami elementów do regulatora jak na schemacie blokowym. byłbym wdzieczy za pomoc
    kiedyś było coś takiego z napędu starego CD w elektronice praktycznej. Niestety nie mogę odszukać tego tenatu
    PIOTR
    https://obrazki.elektroda.pl/82_1264322907.jpg
  • Poziom 43  
    Ten schemat to mi trochę przypomina elektronikę w serwomechanizmach modelarskich.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    To ma być sprzężenie liniowe
    na wejściu podaje się napęcie np z potencjomeru sinik obraca się o odpowiedni kąt podając sygnał zwrotny do regulatora poprzez potencjometr sprzeżony z osią silnika
    Coś jak selsyny
  • Poziom 43  
    Jakaś przekładnia jest przewidziana do tego projektu?
  • Poziom 16  
    Oczywiście
    Cały układ ma pracować jako coś ala serwo wolnoobrotowe tylko ze sterowaniem napięciowym nie impulsowym
  • Poziom 36  
    Znajdź jakąś starą książkę Wojciechowskiego o serwach (ogólnie o sterowaniu modeli), dawniej te serwa były analogowe , dziś zresztą tez ale jak sygnał cyfrowy na wejściu to młodzi nie kumają gdzie wejść ze sterowaniem. Serwo to serwo i złożysz bez problemów. U mnie remont i ,,księgarnia''w pudłach.
  • Poziom 27  
    Możesz też zastosować elektronikę z serwa modelarskiego i dołożyć prosty układ zamiany położenia potencjometru na impulsy sterujące serwem, tak jak tu: Link1, albo Link2, czy Link3.
  • Poziom 16  
    Dziękuje wszystkim za podpowiedzi ale nadal to nie jest to czego szukam
    mam gotową przekładnie wolnoobrotową i chcę zastosować podany układ
    do sterowania tego . zasada działania jest taka jak w selsynach
    jeden zadaje kąt obrotu a drugi wykonuje to samo
    Sterowanie napeciowe z potencjometru
    Rozwiązania typu przerób stare serwo nie ma sensu w moim przypadku
    To już lepiej kupić nowe tylko po co jak przekładnia jest gotowa
    widziałem schemat w Elekktronice Praktycznej tylko teraz nie jestem wstanie sobie przypomnieć jaki numer
    PIOTR