Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mb w201 2.0E podświetlenie zegarów

24 Sty 2010 12:17 1889 1
  • Poziom 9  
    Witam
    Niedawno kupiłem mercedesa 190 2.0 benzyna, jak sie okazało podświetlenie zegarów jest niesprawne, sprawdziłem wszystkie bezpieczniki, i są ok. w liczniku ktoś juz grzebał wcześniej, i polutował kabelki do ścieżek po swojemu, nie jestem pewien czy jest to dobrze zrobione ale z tego co wiem to 13pin wtyczki doprowadza napiecie do żarówek oświetlających zegary. czy ktoś miał taki problem i podpowie mi jak mam przylutować przewody poprawnie aby to działało (ścieżki są uszkodzone). Dodam ze kontrolka od "długich świateł" pali sie gdy długie swiatła mam włączone, wiec napiecie we wtyczce jest, wiec chyba tylko rozprowadzenie do poszczególnych żarówek jest jest błędne. Obecnie pin nr 1 zasila żarówki podświetlające tarcze nie wiem czy tak powinno być?

mb w201 2.0E podświetlenie zegarów
  • Spec od Mercedesów
    nosal92 napisał:
    Dodam ze kontrolka od "długich świateł" pali sie gdy długie swiatła mam włączone, wiec napiecie we wtyczce jest,

Tą uwagą się Kolego wkopałeś :D
    Coś mi się zdaje, że Twoje pojęcie o elektryce samochodowej nie jest zbyt wielkie. Faktycznie: napięcie ze świateł pozycyjnych zasilające żaróweczki podświetlające w liczniku "przychodzi" na pin 13 okrągłej wtyczki. Na pinie 1 jest masa (brązowy kabel)
    Jeżeli płytka jest mocno zniszczona - to wydaje mi się, że prostszym i pewniejszym rozwiązaniem jest kupić taki licznik na szrocie i przełożyć część ze wskaźnikami.
    Na forum nie uzyskasz rady jak połączyć ścieżki - bo niby w jaki sposób?
    Jedynie poprzez fotografię - a płytka jest i tak zazwyczaj polakierowana.