Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Diagnostyka ABS w Toyota Carina E 1.6 Benz `94

enmayer 20 Jul 2004 14:36 4231 2
    enmayer
    Level 11  
    Witam serdecznie, mam taki problem. Ostatnio zamierzalem zdiagnozowac system ABS (poniewaz swieci mi sie non-stop kontrolka tego systemu na desce) wg opisu zamieszczonego w ksiazce do Toyoty. Jednak tam zastalem troche inny uklad pinow w zlaczu diagnostyczym niz taki ktory ja posiadam. Jesli ktos orientuje sie lub mial podobny problem niech napisze jak sobie z tym poradzil. Aha, dodam jeszcze ze mozna dojsc po kolorze przewodow dochodzacych do zlacza ktory jest ktory, ale i tak potrzebuje Waszej pomocy. Zastanawiam sie czy w tym samochodzie nie da sie przeprowadzic diagnostyki ABS ze zlacza komputera samochodowego.

Autko jak w tytule tematu :
    Toyota Carina E 1.6 Benz `94

Z gory dzieki za odpowiedzi, nie bede mogl pisac bo wyjezdzam, ale serdeczne dzieki za pomoc.
    andrzej44444
    Level 2  
    Miałem ten sam problem z ABS-em. Przyczyna tkwiła w przekaźniku ABS-u. Dostała się do niego wilgoć i pordzewiały styki. Nie dało się tego naprawić. Kupiłem nowy przekaźnik - koszt 280 zł w serwisie. Podobno można kupić w sklepie ok 100 zł ale to podróbka. Przekaźnik umieszczony jest między prawym nadkolem a błotnikiem. Aby go zobaczyć trzeba zdemontować lampę i dobrze popatrzeć, odłączyć i wymienić na nowy. Powinno działać.
    andrzej44444
    Level 2  
    Miałem ten sam problem z ABS-em. Przyczyna tkwiła w przekaźniku ABS-u. Dostała się do niego wilgoć i pordzewiały styki. Nie dało się tego naprawić. Kupiłem nowy przekaźnik - koszt 280 zł w serwisie. Podobno można kupić w sklepie ok 100 zł ale to podróbka. Przekaźnik umieszczony jest między prawym nadkolem a błotnikiem. Aby go zobaczyć trzeba zdemontować lampę i dobrze popatrzeć, odłączyć i wymienić na nowy. Powinno działać.