Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwna zwrotnica w altus 75

vipmatrix7 24 Sty 2010 12:47 2178 5
  • #1 24 Sty 2010 12:47
    vipmatrix7
    Poziom 18  

Witam
    Mam pewien problem ze swoimi altusami 75. Zanim je dostałem były widać lekko modyfikowane. Nie wiem też czy zwrotnice które tam się znajduja są oryginalne. Jest na nich napisane zg 484. Otóż chodzi o to że bez zwrotnicy gra tak jak z nią. Wszystkie kable były podłaczone tak jak na poniższym zdjęciu. Przy czerwonej strzałce plusy wszystkich głośników razem z plusem kabla wychodzącego do wzmacniacza a przy czarnej minusy również z kablem. Czyli już samo takie podłączenie jak widać na poniższych zdjeciach sprawia że zwrotnica jest nieużywana!
    Proszę o wytłumaczenie i nakierowanie

Dziwna zwrotnica w altus 75 Dziwna zwrotnica w altus 75

0 5
  • #2 24 Sty 2010 13:01
    goldi74
    Poziom 43  

Zwrotnica nie jest oryginalna. Porównaj z tym obrazkiem:

Dziwna zwrotnica w altus 75

0
  • #3 24 Sty 2010 13:15
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 24 Sty 2010 14:22
    Pain
    Poziom 25  

Tak jak zostało powiedziane Altusy miały zwrotnicę na kubku montowaną. Ta pochodzi z jakiegoś dwudrożnego zestawy bądź innego trójdrożnego lecz jest wybrakowana, świadczyłby o tym fakt, że trzy te "łączniki" na płytce są nie przylutowane. Nie wykluczone, że jest też całkiem źle złożona, wszystkie elementy w szeregu. Tonsil nie nanosił wartości cewek więc bez pomiaru nawet nie stwierdzisz czy na ich podstawie odbudowałbyś zwrotnicę wg. schematu. Ja bym się rozejrzał po aukcjach w poszukiwaniu właściwej.

offtop: goldi74 z jakiej książki pochodzi ten skan?

0
  • #5 24 Sty 2010 14:47
    vipmatrix7
    Poziom 18  

Dzieki za info. Powiem szczerze że historii altusów nie znam. Wiem że jednym przełacznikiem steruje się wysokimi i srednimi bo są dwa otwory stratne i jeszcze gdm 10/60 został wymieniony na 12/60. Po za tym testując podłączyłem średniotonowy przez tą mniejsza cewkę. W altusach nie słychać według mnie średnich głosniczków a po podłączeniu przez tą cewke jeszcze ciszej grało. Teraz całosć to dwa kondensatory równolegle - 6,8 uF i 3,3 uF a przez nie idą wysokie i średnie do przełącznika

0
  • #6 24 Sty 2010 15:09
    goldi74
    Poziom 43  

Pain napisał:
    offtop: goldi74 z jakiej książki pochodzi ten skan?

Nie wiem. Znalazłem ten skan w sieci. :D

0