Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tyota avensis 1.8 99r nie można uruchomić silnika

raffi742 24 Sty 2010 13:51 2576 8
  • #1 24 Sty 2010 13:51
    raffi742
    Poziom 8  

mam toyotę avensis 1.8 99r . zapomiałem wyłączyć stacyjki i była uruchomiona przez 6h , oczywiście rozładował się aku .po naładowaniu nie mogę uruchomić silnika ,może inaczej silnik startuje na moment ale zaraz gaśnie jakby została odcięta pompa paliwa jakie mogą być przyczyny takiego problemy? . dodam jeszcze że po podłączeniu pod komputer niema połączenia z immobilajzerem i jego komputerem . pomuszcie..................

0 8
  • #2 24 Sty 2010 13:56
    glosny83
    Poziom 28  

Sam sobie odpowiedziałeś IMMO.

1
  • #3 24 Sty 2010 14:24
    raffi742
    Poziom 8  

dzieki załamka . a czy immo musi być z tojki o tej samej pojemności i roczniku czy moge zapakować powiedzmy od 1.6?

0
  • #4 25 Sty 2010 22:52
    deesz
    Poziom 16  

kluczyk wypadł z pamięci.Trzeba zrobic zwore w złączu diagnost. na min. pół godz. przy włączonym zapłonie.Niestety teraz nie pamiętam które piny.jutro postaram się pomóc.pozdr.

0
  • #5 26 Sty 2010 20:02
    raffi742
    Poziom 8  

ok dzieki . szukam uzywanych immo ,kluczyk oraz komp ale nie moge dostac do takiego modelu bo tam gdzie mieszkam jest ich mało.

0
  • Pomocny post
    #6 26 Sty 2010 21:01
    deesz
    Poziom 16  

Witam ponownie, nic nie kupuj bo wydasz kilkaset złotych a efekt może by żaden.
    Jak obiecałem oto sposób na Twój problem:
    1.na wyłączonym zapłonie zrób zwore pomiędzy 4 pinem w górnym rzędzie złącza diagnostycznego a 5 pinem w dolnym rzędzie tego złącza.
    2.włącz zapłon(zaczną miga kontrolki na liczniku) i czekaj 40 minut.
    3.wyłącz zapłon, wyjmij zwore.
    4.odpal auto
    5.za zaoszczędzoną kase idź na dobre piwo
    pozdrawiam

1
  • #7 27 Sty 2010 21:20
    raffi742
    Poziom 8  

sory za moje natręctwo ale chcę być pewny . złącze ma cztery działające piny na górze i pięć działających na dole , i teraz pytanie czy to mają być piny po kolei czwarty i piąty otwór czy czwarty i piąty działający styk.z góry dzieki

Dodano po 2 [godziny] 54 [minuty]:

DEESZ TRAFIŁ W 10 . FURA MRUCZY JA NOWA . KOLEŚ WIE CO PISZE DZIEKI

0
  • #8 31 Lip 2014 22:05
    Dankan71
    Poziom 1  

Toyota 1,6 1998 rok benzyna, gaz .
    Dzięki za pomoc , reset po pinach u mnie działa .
    Dzisiaj rano zostawiłem przekręconą stacyjkę na kilka godzin , po tym czasie samochód odpalił i zgasł i zaczął się problem z odpaleniem . Kilku znajomych mechaników sprawdzało cewkę , świece , paliwo , powstała wersja czujnik halla , po spenetrowaniu Internetu kupiłem aparat za 350 zł , na całe szczęście z możliwością zwrotu . Nic się nie zmieniło dalej kilka obrotów silnika i gaśnie .
    Okres wakacyjny z terminami krucho u elektryków ale nic dzwonie mogę rano przyholować samochód . Ale szukam twardo dalej i tutaj znajduje opis kolegi Deesz wprawdzie mam 1,6 a nie 1,8 ale raz kozie śmierć i tak nie działa . Zworka zapłon 40 min zapłon i działa niezłe z dziwko i duże piwko dla kolegi Deesz.

1
  • #9 12 Cze 2016 17:33
    Koza74
    Poziom 1  

Witam. Mam podobny problem najprawdopodobniej z immo(objawy identyczne j/w) tylko,że w Rav4 z 98r. Problem polega na tym,że nie umiem zrobić tego programowania gdyż jest u mnie gniazdo DIAGNOSIS pod maska i jest inne uszeregowanie pin-ów. Czy ktoś z forumowiczów mógłby mnie oswiecić i podrzucić instrukcję co i jak zrobić.Auto odpalało normalnie a problem wynikł po dokonaniu przekładki z Anglika. Bateria była dość długo niepodłączona i podejrzewam ,że to spowodowało utracenie pamięci immo.

0