Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite P200D - wymiana obudowy i nie tylko

24 Sty 2010 17:42 4837 4
  • Poziom 17  
    Witam wszystkich!
    Mam taki problem posiadam laptopa Toshiba Satellite P200D-12O chciałbym wymienić w nim klawiaturęi tą część obudowy gdzie znajduje sie klawiatura. Chcąć to zrobić w serwisie krzyczą sobie okolo 400zł - zdolności manualne takie jak podłączenie tasiemek czy delikatne obchodzenie sie z takimi sprzętami posiadam wieć komentarze typu "oddaj do serwisu" są zbędne. :) Proszę o pomoc w dwuch dziedzinach.

Czy obudowa od Toshiba Satellite P200D-139 będzie pasowała do mojego laptopa?
    Oraz jakie klawiatury będą pasowały do mojego laptopa , czy tylko i wyłącznie P200D-12O , czy własnie np P200D-139.

Prosiłbym o jakiś instruktaż jak rozebrać tego laptopa gdzie ma jakieś zatrzaski śrubki itp, nie chce się porywaćz motykąna slońce i rozebrać połowę i potem będe składał, dlatego proszę Was o pomoc w rozłozeniu go. Jakieś zdjęcia jakieś filmiki itp.
  • Poziom 17  
    no panowie pomoze ktoś w tym temacie? Przynajmniej to czy obudowa od 139 bedzie pasowała do 12O
  • Poziom 11  
    Witam
    Jeśli chodzi o wyciągnięcie klawiatury to najpierw trzeba podważyć prostokątny pasek nad klawiaturą tzn nad klawiszami funkcyjnymi 350mm x 10mm i pod nim są 4 śrubeczki trzymające klawiaturę.
    Co do zdjęcia górnej pokrywy trzeba odkręcić dość duża liczbę śrubeczek pod spodem laptopa (kilka jest poukrywanych np. obok dysku twardego, lub też np. 2 stają się widoczne dopiero po wysunięciu napędu optycznego i zdjęciu 2 zaślepek, żeby wysunąć napęd trzeba najpierw odkręcić śrubkę M2,5x8 (Jakieś 13cm od prawego brzegu laptopa)

Te które trzeba wykręcić są pooznaczane np. jako (F4, F6, M2,5x8 itp.). Tzn. wykręcasz te które są oznaczone.
  • Poziom 17  
    na allegro widziałem obudę na pierwszy rzut oka wydaje sie taka sama jest do toshiby satellite p200d-139 a moj model dokladnie to p200d-12o nie wiem czy bedzie pasowała bo są szczególiki które mogą nie pasować.
  • Poziom 11  
    Wg tej strony
    http://www.sklep.nrc.com.pl/go/_category/?idc=id_8&producer_id=6&l=Satellite&s=P200D-12O
    pasuje np. od p200d-137 p200d-138 i wielu innych ale z tego co widziałem to akutat p200d-139 nie jest wymienione, ale nie wiadomo jak dokładne sa te dane gdyż na ich stronie wogóle nie widzę tego modelu.
    Najlepiej spytać sprzedającego, gdyż z tego co widzę na Allegro jest to profesjonalna firma i oni powinni mieć takie informacje.

Dodano po 9 [minuty]:

Na Allegro znalazłem zdjęcia obudowy od p200d-139 użytkownika Bazaskp
    i porównując je ze zdjęciami mojej również odkręconej obudowy od p200d-12O nie znalazłem różnicy (z wyjątkiem naklejek producenta na obudowie...), więc na moje oko powinno pasować, jednak nie daję gwarancji gdyż to jest porównanie raczej powierzchowne.