Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co to za rezystor? Problem z dobraniem wartości.

24 Sty 2010 18:32 1147 4
  • Poziom 14  
    Spaleniu uległ jeden z porcelanowych rezystor i mam problem z dobraniem jego odpowiednika. Pisze na nim 212-7 R33 10% U.
    Ponieważ zdjęcie jest nie wyraźnie bo robione komórka wyjaśnię jak on wygląda. Porcelanowa obudowa z dziurą w środku w której znajduje się jakby pręt z nawiniętym drutem. Na płytce pod nim pisze 0ohm33. (zamiast słowa ohm ma być symbol podkowy)
    Problem polega na ustaleniu jaki tam rezystor wstawić. Sprawny taki sam po zmierzeniu ma 0,9ohm a z opisu na nim wynika jak się nie mylę 33ohm. W końcu jaka tam wstawić wartość?
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Z opisu wynika, że to rezystor 0,33Ohm.
  • Pomocny post
    Specjalista - systemy grzewcze
    Witam.
    Jest to rezystor drutowy 0,33Ω 5W.
    Tak małej rezystancji nie zmierzysz dokładnie tanim miernikiem ( dlatego ci wskazał 0,9Ω ).
    Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    Dziękuje za szybka odpowiedź. Pozostaje tylko sprawa czy jeśli w elektroniku nie będzie takiego drutowego rezystora to mogę zastosować porcelanowy? (Te rezystory znajdują się w wzmacniaczu)
  • Poziom 43  
    gregor126p napisał:
    Spaleniu uległ jeden z porcelanowych rezystor i mam problem z dobraniem jego odpowiednika. Pisze na nim 212-7 R33 10% U.
    Ponieważ zdjęcie jest nie wyraźnie bo robione komórka wyjaśnię jak on wygląda. Porcelanowa obudowa z dziurą w środku w której znajduje się jakby pręt z nawiniętym drutem. Na płytce pod nim pisze 0ohm33. (zamiast słowa ohm ma być symbol podkowy)
    Problem polega na ustaleniu jaki tam rezystor wstawić. Sprawny taki sam po zmierzeniu ma 0,9ohm a z opisu na nim wynika jak się nie mylę 33ohm. W końcu jaka tam wstawić wartość?
    0,33Ω, tolerancja ±10%, o mocy dopuszczalnej strat 5W, producent - najprawdopodobniej - Uni Ohm.

Dodano po 2 [minuty]:

gregor126p napisał:
    Dziękuje za szybka odpowiedź. Pozostaje tylko sprawa czy jeśli w elektroniku nie będzie takiego drutowego rezystora to mogę zastosować porcelanowy? (Te rezystory znajdują się w wzmacniaczu)
    Rezystor "porcelanowy" to zwykły drutowy zamknięty w ceramicznej obudowie - dla poprawy wymiany ciepła z otoczeniem.