Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Restarty błędy grafiki, Phenom II, 250GTS, M4A79XTD

24 Sty 2010 19:38 2454 18
  • Poziom 9  
    Witam, zakupiłem sobie właśnie nowy sprzet: Procesor AMD phenom II x4 965, Grafika GF GIGABYTE 250GTS 1GB ramu, Płyte główną m4a79xtd evo, 2gb ramu kingstona i 2 gb goodramu (nie mieli jednakowych). Wszystko to zasila 480 Watowy zasilacz bequaet.
    Wszystko chodzi na oryginalnym systemie VISTA po aktualizacjach.

I teraz wracając do problemu, komputer w różnych porach i o różnym obciążeniu się po prostu restartuje, ale przeważnie na grach. Pojawiają sie także od czasu do czasu (przy grach) mrówki na ekranie i wyskakuje komunikat ze sterownik karty przestał działać itd. Wtedy muszę zrestartować komputer by działał normalnie. Wiem że są różne przyczyny takich zachowań, ale ogólnie chyba padnięta jest grafika. Zdarzało się tak, ze czasami jak po prostu stal , sam potrafil sie wyłączyć. Nie wiem o co chodzi, zrobiłem test pamięci RAM, niby jest ok, zero błędów. I nie wiem co jest...

Znalazlem bląd w raportach systemu, wygląda on tak :
    Opis
    Problem dotyczący sprzętu wideo spowodował, że system Windows przestał działać poprawnie.

Sygnatura problemu
    Nazwa zdarzenia problemu: LiveKernelEvent
    Wersja systemu operacyjnego: 6.0.6002.2.2.0.768.3
    Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Pliki pomagające opisać problem
    WD-20100124-1855.dmp
    sysdata.xml
    Version.txt

Dodatkowe informacje o problemie
    BCCode: 117
    BCP1: 86521048
    BCP2: 92EE4A30
    BCP3: 00000000
    BCP4: 00000000
    OS Version: 6_0_6002
    Service Pack: 2_0
    Product: 768_1

Jak by ktoś wiedział co i jak, lub jak to sprawdzić , proszę o pomoc, pozdrawiam

PS: dodam ze sterowniki sa najnowsze ze stron producentów
  • Admin grupy komputery
    Podaj pełną specyfikację sprzętu, zgodnie z linkiem z mojego podpisu.
  • Moderator Samochody
    Specyfikacja to raz.

Dwa to zrób test grafiki np programem Furmark, w trybie stability test.

Jak na moje oko, masz za słaby zasilacz do tej konfiguracji, lub uszkodzona jest sama karta graficzna.

Możesz również zrobić test programem OCCT w trybie power suply na 15 minut i przedstawić screeny na forum.
  • Poziom 19  
    Ja jeszcze proponowałbym sprawdzić w RAM w trybie solo - dual nawet jak nie sypie błędami w memtest to wywala gry i inne programy - sam sie przekonałem o tym kilkukrotnie.
  • Poziom 9  
    Ogolnie przetestowalem programy które podaliście, ogólnie nic nie wskazuje na grafike, na programie FurMark chodzil dobre 10 min przy tem 92 stopnie C i nic, zero restartu.

Konfiguracja sprzętowa:

Ale zaciekawiło mnie jak przebadałem programem hd tune Pro.
    Benchmark dysku systemowego :

i Healt z tego dysku, i cos co mnie zaniepokoiło czyli cos zaznaczone na zółto :
    Reszta wygląda ok, nie ma bad sektorów itd.

Reszta wygląda ok.
  • Poziom 41  
    Na 100% temperatura. 92stC na karcie to dużo za dużo. W zasadzie przy maksymalnym obciążeniu nie powinna przekraczać 60stC.
  • Poziom 9  
    Wojtek(KeFir) napisał:
    Na 100% temperatura. 92stC na karcie to dużo za dużo. W zasadzie przy maksymalnym obciążeniu nie powinna przekraczać 60stC.

no ale to na programie tak bylo, ale skoro tak, to grafika idzie do wymiany, ale dziwne bo jest na chlodzeniu zalmana.

nie wiem, jak na cos wpadniecie, dajcie znac
  • Admin grupy komputery
    Jak byś podał wszystkie dane, o które prosiłem poprzednio, to można by coś więcej powiedzieć.
    A na chwilę obecną , nie wiemy nawet, czy ta temperatura jest prawdziwa.
  • Poziom 9  
    DriverMSG napisał:
    Jak byś podał wszystkie dane, o które prosiłem poprzednio, to można by coś więcej powiedzieć.
    A na chwilę obecną , nie wiemy nawet, czy ta temperatura jest prawdziwa.

Masz wszystkie prawie dane oprocz
    06-Napięcia zasilacza (powinno być sprawdzone voltomierzem).
    07-Temperatury podzespołów (powinny być sprawdzone termometrem).
    bo niestety nie posiadam ani termometra ktorym mogl bym to zmierzyc, oraz brak voltomierza.

Posiadam Zasilacz be quiet 480W oto jego dane :
    ]

a tu nastepny test i błedy grafiki, wiec chyba raczej na pewno grafika
  • Admin grupy komputery
    Pokaż screen z zakładki "czujnik" programu Everest.
  • Poziom 41  
    Może palcami sprawdź temperaturę.. jak będzie parzyć to trzeba coś zrobić.
    Czyli wyczyścić chłodzenie np, albo wymienić je na lepsze.
  • Poziom 9  
    Screeny z czujników :

a co do temp to grafika ma 4 dni, jest czysta, a chłodzenie pisałem zalmana, czyli jest wiodącą firma tak mi sie wydaje.i podkreca sie na obrotach jak rosnie temp, ale moze za malo,nie wiem.....
  • Admin grupy komputery
    Jeśli temperatury wskazane przez Everest są prawdziwe, to nie tylko karta graficzna ma za gorąco.
    Nawet chłodzenie Zalman nie da sobie rady chłodząc gorącym powietrzem. Musisz bardziej wentylować obudowę, zobacz na temperatury dysków twardych - ogólnie masz za gorąco w obudowie.
  • Poziom 9  
    DriverMSG napisał:
    Jeśli temperatury wskazane przez Everest są prawdziwe, to nie tylko karta graficzna ma za gorąco.
    Nawet chłodzenie Zalman nie da sobie rady chłodząc gorącym powietrzem. Musisz bardziej wentylować obudowę, zobacz na temperatury dysków twardych - ogólnie masz za gorąco w obudowie.

Wiem, czułem po dyskach nawet, jutro kupie ze 2 wentyle do obudowy, ale grafike chyba warto sprawdzic, tutaj daje zrzut po tescie OCCT :
  • Poziom 41  
    Racja, dysk też ma zdecydowanie za gorąco. Dla dysków max to 40stC.
  • Moderator Samochody
    Zauważyłem w smarcie błędy CRC, kontrolnie sprawdź taśmę dysku, to może być również przyczyna restartów.

Co do błędów w teście GPU się nie sugeruj, u mnie też są a wszystko działa ok.

Zrób test power suply, jeśli nie będzie błędów, to grafikę odpuść, test gpu spokojnie rozgrzewa moją 9800 gt z chłodzeniem Zalmana do 90 stopni, gdzie w grach nie przekracza 60.

Wrzuć wszystkie screeny z Power suply test.
  • Poziom 9  
    Wiec tak, temp w obudowie juz jest ok, 2 wiatraki poradziły sobie z problemem, wymieniona karta graficzna, Pan w sklepie był tak miły i wymienil na 2, ale....
    chhodzil ok, do póki nie odpalilem 3 kont na grze l2, i sie zaczeło :

oto skutki:

Co wy na to??
  • Admin grupy komputery
    Uaktualnij sterowniki karty graficznej.
  • Poziom 9  
    Powiem tak, dla potomości : Nowe sterowniki karty graficznej typo 196...itd sa do kitu. Karta na tych sterach wysypuje sie. Ściagnełem stare sterowniki wersji 182... i narazie chodzi bez wysypu.

Jak cos sie zmieni dam znac.

Pozdrawiam i dzieki za pomoc.