Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Eltax Liberty 7+ nie pracuje głośnik wysokotonowy

JendrzeJ 24 Sty 2010 20:06 2664 8
  • #1 24 Sty 2010 20:06
    JendrzeJ
    Poziom 2  

Witam

Jestem nowy i bardzo proszę o wyrozumiałość :)

Od niedawna jestem posiadaczem Eltax’ów Liberty 7+ i podejrzewam, że w jednej kolumnie spalił mi się głośnik wysoko tonowy…

Może opowiem, co i jak się stało:
    A wiec kupiłem najzwyklejsze czincze jack, aby podłączyć wzmacniacz z komputerem, podłączyłem jedną kolumnę do wzmacniacza (gdyż chciałem zobaczyć czy wzmacniacz ten pociągnie Eltax’y) włączam wzmacniacz i był ogromny „świst” okazało się ze kabel był gdzieś lekko naderwany (w wzmacniaczu głośność była ustawiona na ¾…. Czego nie zauważyłem wcześniej). Odłączyłem kabel, podłączyłem innym (lepszej jakości) ale okazało się, że w jednej kolumnie Eltax’ów nie gra głośnik wysoko tonowy (niskie tony w porządku) podkreślając ze wcześniej normalnie grał bez żadnych problemów… na wszystkie możliwe sposoby podłączałem ten uszkodzoną kolumnę do różnych wzmacniaczy i nic… tylko niskie tony grają.

Bardzo proszę o rade, co mam zrobić czy da się to naprawić i co waszym zdaniem się stało czy to może bezpiecznik czy cos innego… bo nie mam pojecie co dalej robić.

Mam nadzieje ze dobrze objaśniłem swój problem.

Z GÓRY WAM DZIĘKUJE

0 8
  • #2 24 Sty 2010 20:10
    Krzysztof L.
    Poziom 34  

Dobrze objaśniłeś...

Na 99% masz uszkodzony głośnik wysokotonowy.

Sprawdź.

0
  • #3 24 Sty 2010 20:15
    JendrzeJ
    Poziom 2  

Dziękuję za udzielenie szybkiej odpowiedzi

Aha...

A jak mam sprawdzić co mam zrobić?? czy da się go naprawić?

0
  • #4 24 Sty 2010 20:21
    Krzysztof L.
    Poziom 34  

Głośnik należy wymontować, sprawdzić wstępnie urządzeniem pomiarowym, a następnie po stwierdzeniu definitywnej przerwy lub zwarcia cewki głośnika, należy wymienić na nowy głośnik lub samą cewkę.

0
  • #5 24 Sty 2010 20:25
    JendrzeJ
    Poziom 2  

Już rozumiem.

Jeszcze raz bardzo dziękuje, wymontuję głośnik i dam go do jakiegoś speca który tym się zajmuje.

A gdyby nie dało się naprawić tego głośnika czy jest możliwość kupienia takiego samego "gdzieś"?

0
  • #6 24 Sty 2010 21:11
    Krzysztof L.
    Poziom 34  

JendrzeJ napisał:
    gdyby nie dało się naprawić tego głośnika czy jest możliwość kupienia takiego samego "gdzieś"?

Możliwe, że jest możliwość. Odkręć, przeczytaj parametry. Może Eltax lub dystrybutor firmy prowadzi sprzedaż komponentów zamiennych.

0
  • #7 26 Sty 2010 15:46
    JendrzeJ
    Poziom 2  

Tylko To było napisane na tym głośniku "SPEC: T25LS8"

I teraz moje pytanie jaki kupic głośnik wysoko tonowy do tych Eltax'ów? Jestem w stanie przeznaczyć na głośnik 200zł.

czy ten głosnik byłby dobry?

http://scort.pl/p/pl/3150/monacor+dt-254+kopulkowy+glosnik+wysokotonowy+150w.html

Nie znam się na głośnikach i nie miałem styczności z tyloma co WY.
    Jeżeli było by to możliwe to bardzo proszę o podanie jaki głośnik byłby najlepszy w tej cenie. Zależy mi na głośnym słuchaniu muzyki i na dobrej
    jakość dźwięku.

Z góry dziękuje

0
  • #9 09 Sty 2011 12:55
    jankesfirst
    Poziom 11  

Witaj, sam jestem wieloletnim posiadaczem Eltaxow, mam u siebie 3+ 7+ i centralny.
    Ogólnie eltaxy są na vifach z serii TC, polecam kupić Vify TC26, nie tak dawno jeden koleś wysprzedawał zapasy po 30zł (nowe kosztowały 3 razy tyle) i długo po tym szło je kopić na allegro od ludzi, którzy zakupili 10 par i więcej...
    Sam kupiłem 2 pary i testowałem je w owych eltaxach. Powiem Ci, że różnicy praktycznie nie widać, tak więc polecam.
    Pozdrawiam

0