Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brama garażowa Hormann nie domyka się

marianoitaliano84 24 Jan 2010 20:14 18108 8
 • #1
  marianoitaliano84
  Level 9  
  Brama garażowa marki Hormann nie domyka się ( brakuje 5 cm) tylko odbija i powtórnie się otwiera, sprawdziłem szyny, nie wygląda jakby się osadziła, proszę o informację czy ktoś miał podobny przypadek i czy może mieć to związek z pogodą ( - 20 stopni )
 • #2
  wkrleg
  Level 16  
  cyt. "czy może mieć to związek z pogodą ( - 20 stopni )"
  Tak to dość znana przypadłość . Na szynach może pojawić się woda , następnie lód no i przeciązenie.
  W silniku często jest regulacjia - może tu jest coś nie tak.
  sprawdź
 • #3
  KrzysztofTynski
  Level 2  
  Dzisiaj miałem przypadek podobny. Wymontowałem czujniki podczerwieni z uszczelki na dole ramy, przedmuchałem uszczelkę powietrzem. Po włożeniu czujników na swoje miejsce zapaliła mi sie czerwona dioda na płytce od obrysu na dole bramy i wszystko wróciło do normy. Zebrało się tam trochę lodu. A, przeprogramowałem punkt referencyjny na zamykaniu.
 • #4
  marianoitaliano84
  Level 9  
  Tak jak mówiłem konstrukcja jest nie naruszona, ponieważ do garażu prowadzi betonowy zjazd, moje podejżenia padły na możliwość zwiększenia jego objętości podczas mrozów. I chyba tym tropem będę się kierował, chyba, że ktoś ma lepszy pomyśl?
 • #5
  Lysyzlota
  Level 2  
  Jeśli odbija to znaczy że napotyka na jakąś przeszkodę, ewntualnie wyczuwa zbyt duży opór pod koniec ruchu. Rozsprzęglij napęd i sprawdź czy brama ręcznie chodzi lekko i bez oporów.
 • #6
  spider4013
  Level 9  
  ponawiam temat , też mam bramę panelową Horman i po położeniu płytek czyli trochę sie zwiększyła wysokośc posadzki brama oddaje , niedomyka się jest luka około 50 cm, co w takim przypadku zrobić?
 • #7
  lamerb
  Level 25  
  Wyregulować górne rolki (jeżeli jest taka możliwość) i ponownie zaprogramować automat.
 • #8
  lz11980
  Level 18  
  Podstawowe pytanie o ile podniosłeś podłogę płytkami, ponowne programowanie i regulacja górnych rolek powinna pomóc przy założeniu że nie więcej jak 2cm ,
 • #9
  lz11980
  Level 18  
  dodatkowe pytanie jaka jest to brama Hormanna ? bo w marketówce Isomatic już nie ma regulacji na rolkach !!! A sprzedają się jak ciepłe bułeczki...więc mam sporo regulowania :twisted: