Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka dla 5 osób 1x dziennie

Cojak 24 Sty 2010 21:14 1816 2
  • #1 24 Sty 2010 21:14
    Cojak
    Poziom 11  

Witam!

Od 14 lat posiadamy pralkę BOSCH WFB 1604, na którą trudno narzekać. Ale jak to bywa z takim sprzętem wszystko się kiedyś kończy i mam takie wrażenie, że naszej pralce pozostał najwyżej rok bezawaryjnej pracy.
    Zamiast dopłacać po kolei do części stwierdziłem, że będzie lepiej ją sprzedać w stanie "na chodzie" i kupić jej godnego następcę.

I właśnie tutaj powstaje pytanie, jaki model wytrzyma kolejne 14 lat bezawaryjnej pracy? Cena do 3000zł bo wychodząc z założenia, że można kupić Amicę za 700 zł i wymieniać ją co 3 lata to koszt na 10 lat wyniesie cerca 2500zł.

Nie upieram się co do marki ale BOSCH, SIEMENS i MIELE są tutaj chyba bezkonkurencyjni.

Bardzo mało osób przy zakupie zwraca uwagę na sposób montażu i ew. wymiany części zamiennych jak grzałki, łożyska, etc. a to w końcu dość istotny element podczas długotrwałej eksploatacji.

Pozdrawiam i czekam na kilka ciekawych opinii.

PS. A ha,wymiary max 60cm szerokość bo inaczej będę musiał ciąć parapet:)

0 2
  • #2 24 Sty 2010 21:52
    nares
    Specjalista AGD

Poszukaj używanej dużej Miele i ciesz się przez długie lata, a kasy Ci sporo zostanie. Jeden warunek: pralka nie może być zajechana, więc kupując, przydało by się skorzystać z asysty mechanika AGD.

0
  • #3 09 Kwi 2010 12:49
    Cojak
    Poziom 11  

Odgrzewam temat gdyż okazuje się, że mój 13 letni Bosh powoli się kończy.

Dobrze się składa, gdyż mam niedaleko miejsca pracy firmę, która sprowadza takie pralki z Niemiec.

Korzystając z doświadczenia forumowiczów bardzo bym prosił o wskazanie przynajmniej 2-3 godnych polecenia modeli firmy Miele gdyż nie jestem w tej tematyce dobrze obeznany.
    Wiem tylko tyle, że pełna elektronika, bez możliwości manualnego wyboru danego programu, np. samo płukanie nie jest dobrym rozwiązaniem choć posiadam zmywarkę Siemensa i specjalnie nie mogę narzekać, włączam z reguły jeden program i zmywara pracuje przez 2h, wyciągam naczynia i zapominam o wszystkim :)))

0