Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kombi renault laguna I 99r dobór głośników

mamdos49 24 Jan 2010 21:39 7735 7
    mamdos49
    Level 2  
    Witam szanownych forumowiczów. Posiadam "renatke" 99 rocznik (laguna kombi).
    Pragnę wymienić głośniki w samochodzie na
    głośniki Peiying PY-1685F 16cm
    czy te głośniki będą pasować? Chodzi o to, że nie mam pojęcia czy średnica powinna mieć 16cm czy też 16,5cm?

Nie wiem też za bardzo, co z głośnikami tylnimi w przestrzeni sufitowej. Mianowicie obecnie siedziały tam głośniki 10cm w "koszyku mocującym".
    Czy do tego koszyka pasuje każdy głośnik o średnicy 10 cm? Planuję tam zakupić
    Peiyingi PY-1085F
    Chociaż pierwotnie myślałem o montażu głośników tej samej firmy o średnicy 13cm pytanie czy po usunięciu kosza mocującego uda się tam umieścić głośnik o średnicy właśnie 13cm?

Jeśli ktoś jest w stanie pomóc lub doradzić w tej, że sprawie to bardzo proszę o pomoc.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    slavwek.ie
    Level 34  
    mamdos49, pomyśl o zakupie głośników innej firmy, to pejing to nędza..
    mamdos49
    Level 2  
    slavwek.ie wrote:
    mamdos49, pomyśl o zakupie głośników innej firmy, to pejing to nędza..

innej firmy ... czyli co masz na myśli z tańszej półki cenowej?
    Ps Dzięki za poradę aczkolwiek ma to się nijak do pytania :cry:

Dla mnie najważniejszym zmartwieniem są wymiary głośników tak jak w pytaniu.
    User removed account
    User removed account  
    slavwek.ie
    Level 34  
    mamdos49, zadał byś sobie odrobinę trudu, odnalazł byś jakiekolwiek forum Renaty i znał byś rozmiar głośników bez zadawania pytań.
    Proponuję również zapoznać się z podstawami Car Audio, ponieważ rozważasz zakup 3-drożnych głośników i montaż ich w przednie drzwi.

Co do samej firmy wyczerpująco określił jej jakość.
    Yankee12
    Level 10  
    Z tego co pamiętam do reanty laguna jest możliwość włożenia głośników 16 przy zastosowaniu kosza, nawet na aukcjach można znaleść takie. Owszem są one plastikowe i nie są według mnie najlepszym rozwiązaniem. MDF to jednak najlepsze rozwiązanie. Co do firmy głośników. Na pewno fabryczne nie zagrają tak dobrze jak głośniki takich firm jak np: Morel Tempo, DLS, Rainbow

Miałem okazje jeździć troszkę laguna 2000 r po lifcie i w sumie nawet nieźle grają głośniki fabryczne firmy blaupunkt. Jednakże wymiana ich i wzmocnienie ich wzmacniaczem da o wiele lepszy efekt. Nie można tu zapomnieć o wytłumieniu drzwi w celu stworzenia szczelnej komory i zminimalizowanie rezonansów.
    mamdos49
    Level 2  
    Quote:
    slavwek.ie
    masz rację nie mam żadnego pojęcia, w tej dziedzinie jestem laik, dlatego proszę o pomoc. Mam też skromny budżet do wykorzystania tylko 200 zł na komplet głośników pod samo radio. Dokładniej dwóch 165 do przodu i dwóch 100 na tylni sufit. Wymieniam je tylko ze względu iż stare głośniki już niedomagają, takie nabyłem z autem (philips-y). nie potrzebuje przysłowiowych mercedesów to ma tylko grać "poprawnie" wiem że dla nie których to banalny temat aczkolwiek proszę o nie mieszanie mnie z błotem :p Proszę o trochę wyrozumiałości

Wracając do tematu czy te by się nadały na przód (pod samo radio):
    BLAUPUNKT GTX 662 2D
    allegro (numer 894070383)

a na tył:
    BLAUPUNKT EMX 402
    allegro (numer 900805351)
    sanders156
    Level 35  
    JA bym ci zaproponowal gms 1602 zamontowac to porzadnie na przod ewentualnie jak chcesz miec cos z tylu to z czsem dokup ale naprawde posluchasz i kupisz te gms to bedziesz zadowolony tweetery w deske albo slupki woofery w drzwi i bedzie dobrze a do tylu to naprawde wszystko jedno , przeciez siedzisz z przodu nie z tylu a i grodzi dzwieko szczelnej nie masz w aucie zeby sluchac z tylnego siedzenia nie slyszal glosnikow z przodu