Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nissan almera 1,5 rocznik 2003 - gaśnie po odpaleniu

gcyganek 25 Jan 2010 08:43 4272 0
 • #1
  gcyganek
  Level 1  
  Witam,
  borykam się z problemem - posiadam nissana almerę 1,5 sedan z 2003 rok (tylko benzyna). Kupując samochód wraz z autoalarmem Challenger NATS, alarm posiada również funkcję antynapadową, tzn przed włączeniem silnika albo po otwarciu przednich drzwi należy przycisnąć „odpowiedni” przycisk.
  Problem polega na tym, że raz na cztery-pięć „odpaleń” samochód silnik po jakichś 30-40 sekundach gaśnie, by włączyć silnik na nowo należy (zgodnie z procedurą) otworzyć drzwi, wyciągnąć kluczyk itp.) i dopiero po kilku próbach „odpala”. Podczas wizyty na przeglądzie auta w ASO po rozmowie z serwisantem odłączony został antynapad. Myślałem, że to rozwiąże problem, niestety nie. Silnik dalej gaśnie, (nie muszę przyciskać tego „włącznika antynapadowego”), ale żeby odpalić muszę zrobić procedurę otwarcia drzwi etc.
  Nie wiem czy to związane jest z alarmem i odcinaniem dopływu paliwa, czy coś innego. Czy szukać rozwiązania w demontażu alarmu czy jest to jakiś inny, poważniejszy problem. Będę wdzięczny za pomoc. Z góry dziękuję.