Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk zewnętrzny LG HXD 2U50PL - uszkodzony katalog lub plik

25 Sty 2010 11:38 2655 5
  • Poziom 2  
    Witam.
    Po podłączeniu dysku zewnętrznego LG HXD 2U50PL do komputera dysk zaczyna pracować, pojawia się okienko autoodtwarzania [ładują się pliki].
    Po kilku sekundach proces zostaje przerwany i wychodzi komunikat [mniej więcej taki]: Katalog lubi plik uszkodzony.
    I to wszystko co obecnie mogę zrobić z tym urządzeniem.

Co zrobić, by dysk zaczął poprawnie pracować?
    Bądź, jak odzyskać znajdujące się na nim dane ?

Proszę o odpowiedź skierowaną do nie-fachowca.
  • Poziom 13  
    1. Czy możesz wejść na ten dysk z poziomu Eksploratora? (zakładam, że masz Windowsa)
    2. Czy masz jakiegokolwiek antywirusa działającego, skanującego na bieżąco? (u mnie normalne jest, że gdy wracam z tzw. "miejsca publicznej wymiany wirusów" (czyt.ksero ;)) mam pełno wirusów, które swoje śluby nieczystości zaczynają od Autoodtwarzania dysku ;)
  • Poziom 43  
    Sprawdzić w innym komputerze (z innym kablem USB, w innym systemie).
  • Poziom 2  
    Korzystam z Windowsa XP.
    Dysk jest widziany przez explorera. Niestety nie da się go uruchomić przez Otwórz.
    Po kliknięciu we Właściwości dysku nie ma spodziewanego efektu [dysk zaczyna pracować, by po kilku chwilach wyłączyć się - choć dalej cicho szumi].

W Magazynie - Zarządzanie dyskami przedmiotowy dysk również pokazuje się - tym razem z całą pojemnością wolną, mimo że powinno znajdować się na nim około 100 GB.

Co do programu antywirusowego - korzystam z dwóch na dwóch komputerach -
    NOD i Avast.
    Nie zgłaszały ostatnio żadnych kłopotów z tej strony.
    Przy próbie skanowania dysku zewnętrznego Nodem - program pracował chwilę i tradycyjnie wyłączył się również pokazując komunikat o uszkodzonym katalogu bądź pliku

Dodano po 4 [minuty]:

Sprawdzałem ten dysk na kilku komputerach [wszystkie z systemem Windows, choć różne wersje].
    Schemat jest podobny - komputer odnajduje sprzęt, instaluje go, dysk próbuje się sam otworzyć i po kilku sekundach przestaje działać, choć wciąż widać go w Explorerze.
  • Poziom 13  
    Więc z możliwości "prostszych" pozostaje sprawdzenie na innym komputerze, jak napisał kolega wyżej. Od siebie dodam, iż czasem na problem z odczytem z dysku USB pomagał mi bootowalny Linux - jeśli on czegoś nie łapał, dopiero wtedy zaczynałam się martwić ;)

Dalej to już chyba tylko problemy fizyczne, typu kable lub sama elektronika. Przynajmniej chwilowo innych pomysłów nie mam.