Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

aplikacja Explorer.exe blokuje kasowanie pustych katalogów

remo179 25 Sty 2010 12:07 2219 9
  • #1 25 Sty 2010 12:07
    remo179
    Poziom 9  

-jak w temacie (mój system to WIN XP Home) zauważyłem, że po załadowaniu windowsa proces systemowy Explorer.exe uniemożliwia mi kasowanie folderów na wszystkich partycjach tzn. z danego folderu są usuwane pliki natomiast wywala błąd przy usunięciu samego (juz pustego) folderu z informacją, iż plik jest używany przez inną osobę lub program. Dodam że Unlocker pokazuje informacje, iż dany folder blokuje aplikacja systemowa tj. Explorer.exe !! Oczywiście po uwolnieniu danego katalogu z "uchwytu" explorer.exe przy pomocy Unlockera katalog zostaje usunięty [COLOR="Red"][ciach][/COLOR]
    Dodaję, iż po załadowaniu Windy przez krótki czas nie ma tego "uchwytu" explorera na katalogach ale po jakimś czasie (bardzo krótkim 1-3 minut) znów ta aplikacja "łapie" praktycznie wszystkie katalogi na wszystkich dyskach i partycjach !?

Proszę szanownych Kolegów o pomoc w tej sprawie - z góry dzięki

W załączeniu logi z programów diagnostycznych:

OTL i GMER :

tutaj jest 1 log (OTL)

a tu drugi (Extras) z programu OTL

Natomiast tutaj log z programu GMER

W załączonym poniżej linku umieściłem log z programu RootRepeal :

link do logu z RootRepeal

A tutaj zrzut z ekranu odnośnie informacji z Unlockera o fakcie blokowania katalogów przez proces explorer.exe

http://remo179.wrzuta.pl/obraz/4lsLRJ45rmx/foto_unlocker

A poniżej zamieszczam następujące logi Combofix i DDS :

Log z Combofix-a

Log pierwszy z DDS

Log drugi z DDS (Attach)

A propo kasowania katalogów z linii komend to sprawdziłem - po utworzeniu nowego katalogu bez problemu mogę go usunąć z linii komend jak również np. TotalCommanderem, zaraz zobaczę jak pójdzie kasowanie tego samego katalogu po restarcie systemu - podejrzewam, iż wówczas wystąpi dopiero ten problem bo świeżo utworzone katalogi cały czas mogłem kasować

Po restarcie windy i sprawdzeniu możliwosći skasowania folderu wyedytuję ten post i dam znać jak poszło
    EDIT:
    Tak jak podejrzewałem po resecie systemu nie mogę wykasować katalogu w C:\123 - zarówno TotalCmd-erem jak i poleceniem z linii komend - uzyskuję wówczas następujący komunikat "Proces nie może uzyskać dostępu do pliku, ponieważ jest on używany przez inny proces." Dodam tylko że unlocker pokazuje, że ten katalog używa explorer.exe - ręce opadają :(

Z góry dziękuję za szybką odpowiedź
    Popraw post! Logi dajemy w załączniku.
    Proszę wklejać zdjęcia wg tej instrukcji: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html
    [DriverMSG]

0 9
  • #2 25 Sty 2010 12:30
    Kolobos
    Spec od komputerów

Nie za duzo tych logow?
    Nie mowiac juz o ilosci forow na ktore napisales?

Mozesz sprobowac odinstalowac wszystkie zainstalowane programy po jednym i za kazdym razem wykonywac reset az trafisz na program, ktory powoduje problem.

0
  • #3 25 Sty 2010 13:20
    Aikanaro
    Poziom 13  

U mnie coś podobnego się pojawiało w związku z faktem, iż wcześniej miałam włączone miniaturki w folderach - próbował się usunąć thumb, ale były jeszcze obrazki, wiec nie mógł się usunąć, znikały obrazki, ale thumb zostawał, wskutek czego nie usuwało folderu ;)

Proszę Moderatora, by TYM RAZEM nie usuwał mojej historyjki "rodem z annałów", gdyż jej morał ma wg mnie znaczenie przy opisywanym problemie. Z góry dziękuję.

0
  • #4 25 Sty 2010 14:35
    remo179
    Poziom 9  

@Kolobos

Wykasowałem wszystkie podejrzane programy oraz sterowniki - nadal katalogi trzyma explorer.exe

Czy ktoś jest w stanie mi pomóc ??

@Aikanaro

Kolego czytaj ze zrozumieniem - w mich katalogach nie ma nic a jedyny proces który je "trzyma" to explorer.exe

0
  • #5 25 Sty 2010 15:14
    Kolobos
    Spec od komputerów

Wpisz w uruchom:
    regsvr32 /i shell32.dll
    regsvr32 /u shmedia.dll
    regsvr32 /u shimgvw.dll

Po resecie sprawdz czy cos sie zmienilo.

0
  • #6 25 Sty 2010 15:32
    remo179
    Poziom 9  

@Kolobos

Zrobiłem tak jak pisałeś ale nic nie pomogło... :(

0
  • #7 25 Sty 2010 20:22
    Aikanaro
    Poziom 13  

remo179 napisał:

@Aikanaro

Kolego czytaj ze zrozumieniem - w mich katalogach nie ma nic a jedyny proces który je "trzyma" to explorer.exe

Wcześniej wspomniałeś, ze możesz usunąć zawartość folderu, a samego katalogu już nie. Skoro sugerujesz mi czytanie ze zrozumieniem to wnioskuję, że Ty to potrafisz i że masz włączone coś takiego jak "Pokaż ukryte pliki i foldery" i odhaczone "Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego" celem uzyskania podglądu istnienia plików thumb w tychże folderach? - tak tylko po to, by móc faktycznie odrzucić mój pomysł?

0
  • #8 25 Sty 2010 20:55
    remo179
    Poziom 9  

Aikanaro napisał:
    remo179 napisał:

@Aikanaro

Wcześniej wspomniałeś, ze możesz usunąć zawartość folderu, a samego katalogu już nie. Skoro sugerujesz mi czytanie ze zrozumieniem to wnioskuję, że Ty to potrafisz i że masz włączone coś takiego jak "Pokaż ukryte pliki i foldery" i odhaczone "Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego" celem uzyskania podglądu istnienia plików thumb w tychże folderach? - tak tylko po to, by móc faktycznie odrzucić mój pomysł?

Człowieku - oczywiście, że mam włączone wyświetlanie plików ukrytych i systemowych - to zrobiłem na samym początku i napisałem że wszystkie katalogi są puste !!

0
  • #9 25 Sty 2010 22:22
    Connor MacLeod
    Spec od monitorów

A próbowałeś najpierw usunąć tego wirusa? Tak, tak - jeśli masz go w katalogu głównym dysku i nazywa się tak jak podałeś, to jest to wirus rozchodzący się przez pendrive'y. Oryginalny plik masz w katalogu Windows - bedziesz miał inną długość i datę utworzenia. Generalnie wredny do usunięcia plik. Możesz spróbować użyć Kaspersky Remowal Tool do zlikwidowania tego wirusa.

0
  • #10 26 Sty 2010 22:11
    remo179
    Poziom 9  

@Connor MacLeod

Tak kolego miałeś rację, jednak był to inny wirus - więcej poniżej:

A więc przyczyną wspomnianych wcześniej dolegliwości mojego systemu był wirus (chyba się nazywał Mccaffe32 lub coś w tym stylu), którego wykrył-ujawnił i załatwił Kaspersky. Ten dziad (wirus) praktycznie przyczepił się do wszystkich plików EXE na dyskach i był na tyle sprytny, że ujawniał się jako explorer.exe. Wobec powyższego proponuję wszystkim przeskanować swoje pendriv-y bo wydaje mi się, iż właśnie w ten sposób dostał się do mojego kompa. Co prawda tego samego pena podłączałem również do lapka ale tam cały czas mam włączonego Symantec-a i zdaj-się uchronił on przed infekcją drugi komputer - choć nie monitował przed tym zagrożeniem.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim tym, którzy udzielili mi fachowej pomocy - uważam niniejszy temat za zamknięty.

Pozdrówka !

0