Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Massey Ferguson 3060-nie można włączyć szosowych

25 Sty 2010 13:39 15089 5
  • Poziom 2  
    Witam!
    Mam problem z przełączeniem z biegów polowych na szosowe po uruchomieniu silnika w ciągniku Massey ferguson 3060. Oprócz tego tego nie zapala sie kontrolka od wspomagania ani kontrolka "żółw-zając".Jeśli ktoś spotakał sie z takim problemem i mógłby mi pomóc, będę wdzięczny!
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 11  
    przyczyn może być dużo dzieje ci sie tak tylko na zimnej skrzyni czy i ciepłej
  • MetalworkMetalwork
  • Pomocny post
    Poziom 2  
    mialem podobnie , rozwiazalem problem omijajac komputer i podajac bezposrednio zasilanie na elektromagnes , jest to pierwszy od dolu (pionowy rzad po prawej str pod kabina) w momencie podania napiecia uderzamy dzwignia w bok jak przy normalnym przerzucaniu biegow, jest to awaryjne zmienianie biegow ale dziala
  • Poziom 2  
    Witam!
    Dzięki za odp.
    Sytuacja wygląda tak że, coś takiego działo mi się już wcześniej,na zimnym ciągniku nie można było przerzucić natomiast jak troche silnik popracował to dało radę przerzucic na szosowe i wszystko było ok, także z kontrolkami.W tej chwili nie można przełączyć ani na zimnym ani na rozgrzanym ciagniku i nie zaświecają sie kontrolki od wspomagania, od blokady mostów i kontrolki przy dźwigniach zmiany biegów"żółw-zając".Te kontrolki powiiny zapalać sie po wciśnięciu sprzęgła przed uruchomieniem ciągnika, a nic takiego się nie dzieje.Będę wdzięczny jeśli ktos pomoże.
  • Poziom 35  
    ... pewnie zasilania na ten "kompjuter" nie ma, albo kompjuter zdechł.

cóż, trzeba skombinować schemat zacząć od sprawdzenia zasilania, mas itp.
  • Poziom 2  
    moze czujnik cisnienia oleju hydraulicznego szalec, jest on za tymi elektrozaworami , jak jest problem mozna go zmostkowac (w awaryjnych sytuacjach) , 2 kable wychodza z niego