Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagłośnienie toyoty starlet - czy taki zestaw ma sens?

lukasz3c 25 Sty 2010 13:51 1136 7
  • #1 25 Sty 2010 13:51
    lukasz3c
    Poziom 9  

Witam,
    robie nagłośnienie w małym autku (toyota starlet) gdzie nie ma wejścia na głośniki w drzwiach, ale chce wsadzić elipsy półkę tylną , z przodu mam wejście w desce, zmieszczą się jedynie jakieś 10, myślałem o hertzach dcx 100 albo apline spg równiez 10. radio to clarion dxz 588r. czy taki zestaw da rade? wiem, że to nie po audiofilsku ale interesuje mnie w miare czyste granie, nie musi być reweli. chciałbym o poradę co z przodem, czy instalować tam te wymienione głosniki czy nie? czy może zamontowac dodatkowo jakies tweetery? jeśli tak to jakie.
    z góry dziękuję.

0 7
  • #2 25 Sty 2010 14:33
    kamil907
    Poziom 28  

Najlepszy był by jakiś zestaw odseparowany na przód. Na pewno nie zmieścisz w żaden sposób z przodu głośników 130mm? Przewidujesz jakiś subwoofer w bagażniku?

0
  • #3 25 Sty 2010 14:37
    lukasz3c
    Poziom 9  

przeglądałem jakieś stare posty na forum i tam ktoś się wypowiadał że wsadził do starletki 13 ale ja tego nie widze, nie ma tam miejsca zupełnie. nie bardzo mi się uśmiecha też przerabiać drzwi, bo wyjdzie to drożej niż ten samochód jest wart:) nie chyba bez suba przynajmniej na razie,
    Wiem, że najlepszy byłby odseparowany,ale czy z mojego pomysłu coś będzie czy w ogóle nie warto tego ruszac?

0
  • #4 25 Sty 2010 14:38
    matiaudio
    Poziom 36  

Radyjko masz fajne, tylko głośniki będą w takich miejscach że nie za dobrze to zagra. Może byś przerobił przednie drzwi pod głośniki 165mm odseparowane.

0
  • #5 25 Sty 2010 14:41
    lukasz3c
    Poziom 9  

tak to prawda, zdaje sobie z tego sprawę. ale jaki to będzie efekt? będzie rzęzić i w ogóle lepiej nie włączac muzy, czy będzie grało w miarę dobrze (bez rewelacji to wiem), ale tak że da się posłuchać z zadowoleniem?

0
  • #6 25 Sty 2010 14:47
    matiaudio
    Poziom 36  

Efekt z tego co napisałeś? Jeśli byś dobrał dobre głośniczki, pewnie pod samo radio chcesz podłączyć to wybierz takie 30-50W rms. Jakoś zagra, tragedii nie będzie, tylko te hertze z przodu mogą dawać po uszach trochę.

0
  • #7 25 Sty 2010 14:49
    lukasz3c
    Poziom 9  

może lepiej kupic jednak 13 i naszarpać się troche i jakoś wsadzić w te miejsce na 10? :)
    jeśli tak, to jakie głosniki kupic z tych 13?
    a jeśli nie, to do hertzow może dodatkowe tweetery zamontowac?
    Pomóżcie, prosze, znaleźć najlepszy rozwiązanie sytuacji.

0
  • #8 25 Sty 2010 14:53
    matiaudio
    Poziom 36  

Żadnych tweeterów nie doradzam więcej, wysokich tonów Ci nie zabraknie. W desce rozdzielczej 13 nie mają sensu. Jeśli nie będziesz napewno przerabiał drzwi to w półkę dobre głośniki pozostało zamontować i tyle. Jakieś helixy, rockford.

0