Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba Satellite P200 brak obrazu na matrycy, mon. zew. OK

25 Jan 2010 14:27 6442 6
  • Level 12  
    Witam wszystkich. Mój problem polega na tym laptop (Toshiba P200) nie wyświetla nic na ekranie LCD (totalna ciemność). Po podłączeniu laptopa pod monitor zew. jest wszystko ok, żadnych problemów. Odrazu mówie że sprawdzałem na paru matrycach, zmieniałem inwerter oraz taśmę więc wstępnie wykluczam te elementy jako wadliwe. Czy ktoś wie co może być tego przyczyną. Mogę pomierzyć elementy lub wysłać jakieś zdjęcia płyty. Bardzo proszę o pomoc.

Mała poprawka - siedzialem tak sobie przy tej plycie i nie wiem czy to od tego ale mam dwie matryce jedna oryginalna od tej toshiby i inna z innej 17-tki zamienilem inwertery i teraz jak podlaczam nie wazne na ktorej matrycy, to na samym poczatku jest takie migniecie podswietlenia matrycy i tyle, koniec nic wiecej sie nie dzieje, na kazdej matrycy tak jest i na obu inwerterach.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 12  
    ale do reballingu jest grafika czy jakis chipset - zaznaczam ze grafika jest wpinana na plyte glowna (nie jest zintegrowana na plycie)
  • Level 17  
    Do reballingu procesor graficzny. Wczesniej jednak przeczyść gniazdo karta graficzna- płyta główna.
  • Level 12  
    Dzieki za odpowiedź, gniazdo przeczyszczone ale dalej to samo, bedzie trzeba zrobic ten rablling grafiki tylko najpierw musze zalatwić takie sito bo go nie posiadam :). Jeszcze raz dzięki, dam znać jak zrobie reballing
  • Level 20  
    Mam ten sam problem. Kartę graficzną podmieniłem , ale to nie pomogło. Proszę o podpowiedź co dalej.
  • Level 20  
    Taśma uszkodzona - po naprawie taśmy wszystko ok.