Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyłączające zabezpieczenia- bezpieczniki w domu.

25 Sty 2010 15:50 3071 9
  • Poziom 1  
    Jakiś czas temu przeprowadziłem się do domu wolnostojącego z początku lat 90.
    Wszystko tu jest delikatną porażką, nie mam pojęcia jak przebiega instalacja, nie wiem z czego jest wykonana, nie ma żadnych planów i co chwilę pojawia się nowa irytująca zagadka. W chwili obecnej próbuję znaleźć odpowiedź dlaczego w momencie używania piekarnika i jednoczesnego włączenia czajnika elektrycznego wybija mi korki. Problem jest poważny bo żona maltretuje mnie już o zmywarkę, a ja tego w tej sytuacji nie widzę. Ktoś mi podpowiedział, że może to być kwestia zbyt dużej ilości zużywanego prądu, w stosunku do tego co udostępnia mi elektrownia. Czy może mi ktoś rzucić garść propozycji, teorii jak z tego wybrnąć i co może być prawdziwym powodem? W ostatnim czasie zostałem już domorodnym murarzem, cykliniarzem, hydraulikiem, z elektryki też już dużo liznąłem i mnie już porządnie prąd polizał,ale mimo szczerych chęci sam tego problemu nie rozwiążę. :(
  • IGE-XAO
  • Poziom 33  
    Jeżeli i piekarnik i czajnik jest na tym samym obwodzie (a wynika że jest) i jest zabezpieczony bezpiecznikiem (jaki typ nie wiadomo, nic nie napisałeś) 16A (bo taki prawdopodobnie jest) to nic dziwnego że "wybija". Jest po prostu "za słaby" ;) Napisz trochę więcej bo jak na pewno zauważyłeś za dużo jest niewiadomych.
  • IGE-XAO
  • Poziom 34  
    Dokładnie jak Arturo napisał. Oczywiście nie wchodzi grę wymiana na większy(możliwy pożar).
    Jakie masz kolego przyłącze 1faz, 3faz? Jaki przydział mocy i jakie zabezpieczanie przed licznikowe (na rachunku jest napisane).
    Na obecną chwile pozostaje używanie tylko jednego urządzenia.
  • Poziom 30  
    Moim zdaniem jest niemożliwe żeby przy włączonym piekarniku oraz czajniku wybijało bezpiecznik 16A.

AdamNienacki sprawdź jaki jest bezpiecznik.
  • Poziom 33  
    sebaele22 napisał:
    Moim zdaniem jest niemożliwe żeby przy włączonym piekarniku oraz czajniku wybijało bezpiecznik 16A.

Niby dlaczego?
  • Poziom 30  
    Bo sam posiadam w mieszkaniu bezpiecznik 16A na gniazda sieciowe i przy włączonych urządzeniach takich jak: grzejniki elektryczne, kuchenka, podgrzewacz wody, czajnik itp nie wybija.

Moderowany przez Łukasz-O:

Jeśli dalej masz zamiar pisać takie bajki, to ostrzegam, że następny taki post nagrodzony zostanie ostrzeżeniem. Regulamin 8.1

• Poziom 1  
    Przy założeniu 2000W na czajnik i tyle samo na piekarnik to 16A na tym samy obwodzie będzie mało. Najlepiej rozdzielić te punkty na dwa obwody bo zwiększanie bezpiecznika może się skończyć popaleniem przewodów w ścianie.
  • Poziom 33  
    sebaele22 napisał:
    Bo sam posiadam w mieszkaniu bezpiecznik 16A na gniazda sieciowe i przy włączonych urządzeniach takich jak: grzejniki elektryczne, kuchenka, podgrzewacz wody, czajnik itp nie wybija.

A możesz podać jakie moce mają poszczególne urządzenia podłączone jednocześnie?

ekonra napisał:
    Przy założeniu 2000W na czajnik i tyle samo na piekarnik to 16A na tym samy obwodzie będzie mało. Najlepiej rozdzielić te punkty na dwa obwody bo zwiększanie bezpiecznika może się skończyć popaleniem przewodów w ścianie.

Gratuluje przezwyciężenia strachu i napisanie pierwszego postu :)
  • Poziom 20  
    Cytat:

Coś przesadziłeś z tymi obliczeniami dla tych wszystkich urządzeń.
    Chyba, że one są z nieznanych rynków światowych i mają po 100 W :cry:
  • Użytkownik usunął konto