Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A6 C6 '04 - Odcięcie paliwa lub zapłonu po wypadku

25 Sty 2010 16:04 20372 15
  • Poziom 2  
    Witam, proszę o rade czy jest i jesli tak to w którym miejscu sie znajduje odciecie paliwa lub zapłonu po wypadku w Audi A6 3.0 Tdi c6 z 2005r.. Po wypadku i wyskoczeniu poduszek silnik nie został uszkodzony , jednak nie można go odpalic. Wiem ze w innych markach jest takie odciecie paliwa , a czy Audi posiada cos takiego?
    Dziekuje za info
  • Poziom 20  
    Trzeba wykasować crash w sterowniku air bag
  • Poziom 27  
    odczytaj pamięć sterownika silnika ,immo.
  • Poziom 2  
    Wiec moge przypuszczac ze po podłączeniu do Vaga i zresetowaniu błędów (jeśli silnik nie jest mechanicznie uszkodzony!) auto odpali. Pytam dlatego , poniewaz jutro jade oglądać auto powypadkowe. Co trzeba wymienić w takim aucie , oczywiście oprócz poduszek , pasów i konsoli, po wystrzeleniu poduch?
  • Poziom 27  
    dowiesz się :-] nikt Ci na takie pytanie nie udzieli wyczerpujacej odpowiedzi,według mnie jesli silnik ok powinien odpalić bez jakichkolwiek resetów ale moge się mylić ,bądz ostrożny

Dodano po 3 [minuty]:

a jeśli jest on z naszego rynku po wypadku to pewnie połowa części podmieniona po wypadku lub wymontowane przekazniki,bezpieczniki itp.
  • Poziom 22  
    Sterownik Crash date powindlo sie wymieniac ale niekotrzy czyszcza ale to nie przyczyna nie palenia jakby to bylo immo auto odpala i gasnie wiec tez raczej nie to .

Test Vag wymagany sprawdzenie bledow silnika i oby nie bylo synchronizacja walkow rozrzadu :) .
    Sprawdz Silnik , Airbag , Immo ,

Audi nie posiada tak owej stłuczeniowki .

Sprawdz czy dochodzi paliwo na szynie .
  • Poziom 2  
    Właśnie chodzi o to ze auto nie z naszego rynku, nie dotykane po stłuczce ,wszystko w oryginalnym stanie po wypadku. Prosze o rade bo nad ranem wyjezdzam ;)
  • Poziom 22  
    Gdzie samochod dostal w ktore miejsce i jakie uszkodzenia ??

Bo cos tu nie gra
  • Poziom 17  
    na wstepie powiem ci tak ze obok akumlatora masz ładunek pirotechniczny który przy zdezeniu odcina główny prad, reszta air-bagów nie ma nic wspólnego autko powinno odpalic, tylko wyswietlac sie bład na liczniku.

Dodano po 1 [minuty]:

a zapomniałem dodac akumlator z tyłu w bagazniku, pirotechnika po prawej obok niego na spróbe mozesz zrobic mostek.
  • Moderator Samochody
    Odcinanie jest na masie, czarne pudełko na plusie to układ kontroli natężenia prądu
  • Poziom 17  
    nie wiem kto ma kolego racje moze jest kilka rozwiazan,ja trafiłem na plusie a do kontroli były osobne 2 cienkie kabelki to tylko było to w roczniku 2007
  • Moderator Samochody
    Ta, A6, którą robiłem była z 2006 i miała 2 pudełka, no obu przewodach akumulatora
  • Poziom 14  
    Na ninusie sterownik akumulatora.
    Na plusie pirotechniczny ładunek odcinający zasilanie rozrusznika.
    Zgłasza się zresztą jako błąd w sterowniku poduszek.

Można zmostkować kawałkiem blaszki .Jak zapali to serwis 430.- PLN
    Zamontować i ok.
  • Poziom 17  
    i taka to metoda doszlismy do senna sprawy
  • Poziom 13  
    Witam!
    Dziękuję poprzednikom za wyczerpujące opisanie usunięcia tej dolegliwości.
    cr1 miał rację.
    Do operacji uruchomienia samochodu będziemy potrzebowali śrubokręt płaski, gruby przewód z izolacją około 10-15cm, klucz nasadowy 10 oraz 13.

kluczem 13 odkręcamy dwie śruby przytrzymujące akumulator.
    kluczem 10 odkręcamy klemę (+)
    zdejmujemy plastik osłaniający klemy
    odkręcamy ładunek pirotechniczny i łączymy go za pomocą przewodu (musi być gruby)

później wszystko skręcamy w odwrotnej kolejności. Samochód powinien odpalić

Pozdrawiam i mam nadzieje, że nikt z Was nie będzie musiał przeprowadzać takiej operacji w swojej Audiczce ;/

Audi A6 C6 '04 - Odcięcie paliwa lub zapłonu po wypadku Audi A6 C6 '04 - Odcięcie paliwa lub zapłonu po wypadku