Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prąd rozruchowy akumulatora

25 Sty 2010 17:48 8449 8
  • Poziom 9  
    Witam, chciałbym się upewnić czy za duzy prąd rozruchowy w akumulatorze nie spali uzwojeń w rozruszniku ?? bądź nie uszkodzi instalacji elektrycznej na drodze akumulator-rozrusznik.
    Bo chciałbym kupić akumulator do silnika 1,9 Diesel, i mam do wyboru... 77Ah 760A, lub 74Ah i 680A.
    Teoretycznie popularniejszy jest ten drugi, ale zależy mi na ciut większej pojemności, a po drugie róznica w cenie to 20zł.
    Według mnie ten prąd jest za duży i może uszkodzić instalacje, ale chciałbym zaczerpnąć porady od Was :)

PS:
    czy jeśli sprawdze napięcie na starym akumulatorze miernikiem "domowym" żółty za 60zł ;P podczas rozruchu silnika to ten pomiar bedzie właściwy ? (tak dla upewnienia)
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    To nie akumulator "daje" prąd tylko rozrusznik "pobiera" - nic się nie uszkodzi.
  • Poziom 9  
    czyli mogę swobodnie kupić akumulator z tym większym prądem rozruchu.
    I o to mi chodziło :) A z tym co napisaliście to faktycznie prawda ;P nie wziąłem tego pod uwagę.. :)
    Dzięki za pomoc i rozwianie wątpliwości
  • Poziom 11  
    Moje pytanie trochę z innej beczki... Oryginalny akumulator do Astry G 1.7 CDTI sygnowany GM, produkowany przez Vartę, podaje na etykiecie prąd rozruchowy 400 A DIN/800 A EN.

http://sklep.dixi-car.pl/images/6201271%202.jpg?osCsid=vn2gf6iderjr44papoeehrhfc2

Jednak wg tabel przeliczeniowych wartości 400 A DIN odpowiada w przybliżeniu wartość 650 A wg normy EN

http://www.dobreakumulatory.pl/content/15-normy-pradow-rozruchowych

Czy producent koloryzuje/kłamie, czy ja może coś zrozumiałem źle?
  • Poziom 17  
    Raczej producent koloryzuje.

Aczkolwiek porównując prąd rozładowania w wersji DIN, wychodzi na to, że oglądany przez Ciebie kandydat spełnia warunki oferowane także przez konkurencję, więc dramatu jako takiego za bardzo nie ma.

Dodano po 2 [minuty]:

tyle, że podniecanie się prądem rozładowania średnio ma sens - pokazuje, że taki akumulatorek może zasilić odbiornik elektryczny o mocy 4,7kW - rzadko który rozrusznik obecnie ma powyżej 1,5-2kW. O tym ile czasu będzie można kręcić rozrusznikiem pokazuje pojemność, a ta to smutne, mierzone w jednakowy sposób amperogodziny. i kropka. :)
  • Poziom 11  
    Mnie jednak chodzi o podaną przez producenta, zawyżoną wg mnie wartość wg normy EN.
  • Użytkownik usunął konto