Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Centralny zamek Corsa C-nie otwiera z pilota.

krally 25 Jan 2010 19:08 13336 12
    krally
    Level 10  
    Witam
    Jak w tytule. Nie mogę otworzyć samochodu z pilota central zamka. Zamyka się natomiast z pilota bez problemu.

Gdy próbuje otworzyć z pilota, bolec otwierający jedynie podskakuje kilkakrotnie i się zamyka.

Czasem jest też taki objaw; zamki otwarte, drzwi zamknięte, chce otworzyć drzwi klamką i w momencie pociągnięcia za nią, zamki się zamykają.

Kluczykiem zamykam i otwieram bez problemowo.

Trochę to trudno wytłumaczyć więc nagrałem film jak to mniej więcej wygląda;
    http://www.youtube.com/watch?v=hEdhfaKOKUI
    Powiedzcie mi dlaczego tak się dzieje? I jak to można naprawić?
    kilka fotek
    Centralny zamek Corsa C-nie otwiera z pilota. Centralny zamek Corsa C-nie otwiera z pilota.

Wielkie dzięki za pomoc :please:
    krally
    Level 10  
    Nikt nie wie? :not:
    goldwinger
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Pęknieta sprężyna w zamku.
    krally
    Level 10  
    goldwinger wrote:
    Pęknieta sprężyna w zamku.

Czy ta sprężyna jest wymienialna?
    Czy jeżeli wymienię zamek to będę musiał zmienić klucz, imobilajzer?
    rnb_bolii
    Level 38  
    Witam. Nie jestem pewny... Ale wydaje mi się że to wina zimnych lutów w zamku. Warto to sprawdzić rozkręcając zamek.
    goldwinger
    Nie rozkręca się, trzeba jednego nita rozwalać jak dobrze pamiętam, ale nie ma potrzeby bo sprężynę widać bez tego. Jeżeli jej nie ma to nie będziesz wiedział jaką i gdzie wsadzić, wyciągnij zamek z drugiej strony i zobacz.
    Nie ma żadnych zimnych lutów - z klucza chodzi.
    krally
    Level 10  
    goldwinger wrote:
    ..., wyciągnij zamek z drugiej strony i zobacz.
    Nie ma żadnych zimnych lutów - z klucza chodzi

Tzn; odkręcić od strony gdzie jest mechanizm? (trzy duże śruby)
    Dzięki za pomoc jeśli chodzi o zamki i elektronike to jestem zielony :oops:
    goldwinger
    Tak, te 3 torxy.
    krally
    Level 10  
    Odkręciłem te 3 torxy, ale żadnej sprężyny nie widziałem.
    Przy okazji zauważyłem że blacha koło zamka jest wgnieciona. Czy to może być przyczyną problemu?
    Centralny zamek Corsa C-nie otwiera z pilota.
    Co radzicie?
    goldwinger
    Wyciągnąłeś zamek całkowicie?
    danek23
    Level 18  
    Koledzy a ja mam inny kłopot otórz w moim combo C rok 2002 coraz częściej nie chce mi zamykać drzwi pasazera. Rygielek delikatnie się schowa ale nie do końca dopuki nie poprawię mu drugi raz wciskając pilot, wtedy siłownik domknie zamek. Wyciągałęm już go i rozbierałem z myślą, że w środku znajdę tak jak w vectrze b styczniki krańcowe. Niestety w moim zamku nie ma niczego takiego. Są tylko dwa silniki elektryczne jeden mały drugi większy. W środku zamka czyściutko, wszystko na miejscu i chodzi lekko, mimo to zamek działa jakby ociążale. Czy ktoś reanimował te zamki? Co niby w nim może się uszkodzić skoro nie ma krańcówek? Zastanawiałem się jak to działa skoro są tylko dwa silniki a brak jest wyłączników krańcowych jak w starszych modelach oplowskich zamków. Proszę o pomoc.
    krally
    Level 10  
    U mnie pomogła tylko wymiana zamka, faktycznie była pęknięta sprężyna.
    danek23
    Level 18  
    Juz jestem po zabiegu. W silnik dostała się wazelina techniczna, którą jest wysmarowany zamek w środku. Po rozebraniu i umyciu silnika w srodku sprężonym zmywaczem śmiga już drugi tydzień bez problemu.Wazelina na zimnie kostniała i stawiała duże opory w środku silnika. Zamek działa jak należy.