Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Corsa B 1.5 TD - prąd ładowania na zimnym silniku

25 Sty 2010 20:14 4202 12
  • Poziom 11  
    Witam!
    Mam pewien dziwny problem z ładowaniem w Corsie B z silnikiem 1.5 TD Isuzu, a mianowicie na zimnym silniku prąd ładowania wynosi ok. 12V w miarę nagrzewania się silnika prąd wzrasta do ok. 14,3V, przez to na krótkich trasach nie doładowuje akumulatora i nie mogę później odpalić auta. Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu usterki, gdyż nie chciałbym wymieniać bez potrzeby połowy auta.

Z góry dziękuję i pozdrawiam!
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 15  
    Witam 12V to nie jest ładowanie, to jest brak ładowania.Proponuję zajrzeć do szczotek alternatora. Może się kończą, albo dostała się wilgoć i przymarzają.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 11  
    Ten silnik nawet po odpaleniu grzeje świece żarowe dopóki nie osiągnie 60°C, a świece powodują duże spadki napięć. Inną przyczyną może być kończący się akumulator, źle naciągnięty pasek i w końcu alternator.
  • Poziom 9  
    Panowie u mnie przekaźnik lampki kontrolnej ładowania jest sprawny, ładowanie jest poprawne, akumulator się nie rozładowuje a lampka kontrolna cały czas się świeci. Dodatkowo pojawiał się dźwięk zwarcia właśnie w prawym słupku(lampka migała w tym momencie), rozebrałem i nic nie widać teraz świeci się cały czas...
  • Poziom 11  
    Witam, odświeżam trochę temat, gdyż mam podobny problem. Napięcie pod światłami około 13V trochę mało. Był robiony test miernikiem w załączniku wynik.
    Proszę o poradę co zrobić z alternatorem, gdyż kupiłem nowy akumulator i chciałem, aby służył mi jak najdłużej.
    Corsa B 1.5 TD - prąd ładowania na zimnym silniku
  • Poziom 21  
    Koledzy jak wielokrotnie na tym forum pisano to opel z silnikiem 1,5 i 1,7 d isuzu ma zrobione podgrzewanie swiecami żarowymi do temperatury ok 50 -60 c płynu chłodzacego, sa to te same świece które służa do odpalania samochodu .Dlatego tzeba wiedziec że trochę słaby akumlator włączone swiatła dmuchawa podgrzewana tylnia szyba i bilans energetyczny auta jest do tyłu . Należy albo dbać o akumulator wymiana co dwa trzy lata albo alternator wymiana co roku lub odciąc dogrzewanie swiecami .Ja w swoim combo 17d mam je na wyłączniku ręcznym od tego czasu zapomniałem o alternatorze pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Witam, badałem świece żarowe i podgrzewane są tylko przez około 7s, gdzie następuje "tik" w przekaźniku i napięcie z nich znika. Moim zdaniem nie mają one wpływy na ładownie akumulatora. Pozdrawiam
  • Poziom 35  
    Sprawdz połaczenia kabla prądowego na alternatorze.
  • Użytkownik usunął konto