Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z odbiorem sygnalu. Antena siatkowa.

kukisp 25 Sty 2010 20:36 3122 3
  • #1 25 Sty 2010 20:36
    kukisp
    Poziom 8  

Witajcie

Jeżeli to zły dział to przepraszam.
    Mam problem z jakością sygnału. Mam antenę siatkowa która kiedyś bez wzmacniacza odbierała super sygnał TVP1,2, Polsat. Niestety po pewnym czasie sygnał zaczynał robić się gorszy wiec tato mój kupił wzmacniacz co pomogło lecz nie trwało to długo. Dzisiaj sygnał na TVP1 jest taki ze da się oglądać a na TVP2 i Polsat sygnał jest do bani. Czy to cala antenę trzeba wymienić czy tylko ta płytkę w środku sam nie wiem nie znam się na tym. Dodam żeby był jaki kol wiek sygnał potrzebny jest wzmacniacz w czym tkwi problem. Przepraszam za chaotyczne pisanie ale nie jestem dobry w budowaniu zdań. To tyle czekam na odpowiedzi.

0 3
  • #2 26 Sty 2010 00:16
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Zmień antenę na ATX.
    Jeżeli ta pierwsza działała na symetryzatorze to ATX załatwi to 3 razy lepiej.

0
  • #3 26 Sty 2010 14:40
    terrade
    Poziom 36  

Za mało danych. Przede wszystkim sprawdź co i skąd obierasz Link, bo masz 3 możliwości: Solina *G.Jawor'*, Przemyśl *Tatarska Góra*, Krosno + *Sucha Góra*.

Po objawach strzelam, że odbierasz z najbliższej Góry Jawor, kanały są tam tak wysokie 52 i 58 (oraz TVP1 35), że wraz ze zużywaniem się kabla (a zwykle fani siatek stosują najtańsze, najgorszej jakości) tłumienie rośnie, czasem do ogromnych rozmiarów i im wyższy kanał/częstotliwość tym bardziej. Więc wymiana kabla to podstawa, ale siatki też nie są zbytnio trwałe więc może i wymiana anteny.

0
  • #4 26 Sty 2010 22:11
    irekr
    Moderator

Antena siatkowa to najgorszy wybór z mozliwych.
    Po pierwsze to nie jest antena.

W Sanoku w zalezności od miejsca z odbiorem może być bardzo róznie.
    W samym Sanoku od bardzo dawana sa dwa przemienniki. na kanale 10 w polaryzacji pionowej jest nadawany TVP1, na kanale 48 w polaryzacji poziomej jest TVP2.
    W znacznej cześci Sanoka znakomicie jest odbierany nadajnik na Suchej Górze k. Krosna: TVP1 na kanale 12 w polaryzacji PIONOWEJ, TVP2 na kanale 29 z bardzo dużą moca w polaryzacji poziomej.
    Dla sygnalów w kanałach 10 i 12tym trzeba miec oddzielna antene w polartyzacji pionowej. Swego czasu były sprzedawane takie dziwne "anteny siatkowe" z charakterystyczna agrafka z przodu dla sygnalów nadawanych pionowo (Podkarpacie, Mazury, Lubelszczyzna). Było to bardzo kompromisowe rozwiązanie i z technicznego punktu widzenia bardzo złe.
    Nadajniki zlokalizowane w Przemyslu są poza zasięgiem odbioru z uwagi na ukształtowanie terenu.
    Część obszaru Sanoka jest w zasiegu przemiennika na Zahoczewiu k. Leska - kanały 21 i 33.
    Jeszcze inna częśc Sanoka jest w zasiegu nadajnika z Jawora nad Solina: kanały 35 i 52 i Polsat jest nadawany na kanale 58 - jest to jedyny nadajnik Polsatu w okolicy.
    Pomijam mały nadajnik TVP1 poniżej Jawora na kanale 9tym, gdyz jest on nieodbieralny w Sanoku.
    Na początek sprawdź co odbierasz na którym kanale. Podaj takze dokładnie swoja loklaizacje, najlepiej z google maps. W zaleznosci od miejsca nalezy zastosowac zupełnie inne anteny i skierowane w zupełnie inne strony.
    DVB (cyfrowa naziemna) jest nadawane na kanale 42 z Suchej Góry i w Sanoku jest znakomicie odbierane.

0