Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SPDIF zintegrowane w Realtek

plastor 25 Sty 2010 20:40 1038 4
  • #1 25 Sty 2010 20:40
    plastor
    Poziom 8  

Witam!

Szukałem wszędzie ale nie mogę dojść do informacji na ten temat . Sprawa wygląda tak że posiadam efekt Digitech GNX 3 i chciałbym go podłączyć z kompem przez SPDIF ponieważ efekt posiada. Pytanie tylko jak podłączyć do kompa ?? Karta to Realtek AC97 na płycie gigabyte GA-7N400S-L i teraz pytanie czy podłączając kablem mały jack i rca normalnie pod wejście line in bądź out uzyskam efekt spdif ?? czy musze kombinować coś z kablem SPDIF_IO i podłączać pod piny na płycie głównej. jeżeli tak to gdzie można dostać taki kabel ??

0 4
  • #2 25 Sty 2010 20:53
    bibul
    Poziom 19  

Według specyfikacji Twojej płyty posiada ona złącze SPDIF, ale nie wyprowadzone na tylni panel. Pewnie gdzieś na płycie masz konektor aby sobie takie we/wy wyprowadzić na zewnątrz - poszukaj w instrukcji które to piny.
    Kombinacje takie jak podłączanie się pod istniejące gniazda z tyłu napewno nie wypalą, ponieważ są to tylko wyjścia analogowe.
    Podsumowując - podłączenie jest możliwe, ale po podpięciu się pod złącze wewnętrzne płyty głównej.

0
  • #3 25 Sty 2010 22:15
    major8
    Poziom 9  

Mam dokladnie ta sama plyte glowna wyjsciem jest sledz ktory podlaczasz do plyty glownej, na wyjsciu masz wtedy coaxial i optyka. Nie pamietam dokladnie gdzie to kupilem, ale poszukaj takiego sledzia.

0
  • #4 26 Sty 2010 13:59
    plastor
    Poziom 8  

Dzięki za odpowiedź, dlatego też wstrzymywałem się z zakupem kabla na jack'u. Będe musiał poszukać takiego śledzia, pytanie czy od innej płyty producenta może działać?? nie wiecie czy poszczególne piny są opisane i oddzielnie czy wszędzie są całością jako wtyk. Bo instrukcja opisuje mi który pin do czego.

0
  • #5 31 Sty 2010 21:09
    major8
    Poziom 9  

Wiem że takie rozwiazanie jest stosowane w płytach głównych, poszukasz dobrze to znajdziesz takowego śledzia z przesyłka wyniosł mnie jakies 35 zł, kupowalem w sierpniu 2009 roku:D. zajrzyl w instrukcje od plyty glownej tam powinny byc ladne zdjecia opisujace sledzika.

0