Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ciężko odpala Renault Megane I LPG/PB

25 Sty 2010 20:44 2081 5
  • Poziom 9  
    Witam mam problem z moją meganką. Jaśniej chodzi o to że rano gdy jest zimno mam problem z odpaleniem już dokładniej opisuje problem
    Przychodzę rano do autka przekręcam kluczyk i zapala ale jeśli nie przytrzymam gazu mocniej to zaraz zgaśnie i później już trzeba długo kręcić z 5-6 razy żeby zapalił. Jeśli trzymam pedał gazu to jest ok. Problem występuje tylko i wyłącznie na Pb na LPG nie ma takich problemów. Pozdrawiam i czekam na jakąś podpowiedz czy jest to wina pompy paliwa czy macie jakiś inne pomysły.
    P.S. Świece i kable nowe
  • Poziom 13  
    może czujnik temperatury padł. Nie wiem na 100% ale czy jest wtryskiwacz rozruchowy w Twoim megane???
  • Poziom 36  
    Napisz, czy masz tam jakiś silnik. Jak masz, to pewnie paliwa nie dostaje (pompa, filtr). Po nieudanej próbie odpalenia świece suche?
  • Poziom 9  
    Renault Megane 1.4 EKO PB+LPG rocznik 96, dzisiaj sprawdzałem świece i są suche
  • Poziom 36  
    No to jak wyżej. Zajmij się układem paliwowym.
  • Poziom 9  
    dzisiaj jeszcze jedną rzecz przetestowałem mianowicie jadąc na LPG przełączyłem na PB i pojawił się problem taki po wciśnięciu gazu może być nawet na maksa dopiero po około 3-4 sekundach zaskakuje i nagle dostaje kopyta. Proszę o poradę od czego zacząć robić. Pozdrawiam