Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ALPINE 7860R czemu nie czyta plyt nagranych przeze mnie?

25 Sty 2010 21:13 5938 15
  • Poziom 12  
    witam, kupiłem radio ALPINE 7860R. Jest ono bez mp3. Radio czyta oryginalne płyty CD, jak i również płytę nieoryginalna nagrana przez poprzedniego właściciela (była w radiu). Ja nagrywałem swoja w taki sposób: Włączyłem NERO, wybrałem opcje: Utwórz audio CD, wrzuciłem kilka mp3 i nagrałem taka pytle z prędkością 16x. Niestety po włożeniu jej do radia, wyskakuje ERROR... Może ktoś wie na czym polega problem...?
  • Poziom 38  
    Moje "radyjko" odczytywało płyty nagrywane z max. 8x , a "zwykły" stary odtwarzacz CD tolerował max 4x :cry: Spróbuj nagrać jak najwolniej i na dobrej jakości płytę, może ruszy ?
  • Poziom 12  
    ok, spróbuję jutro z rana nagrać jak najwolniej się da. Może to coś pomoże
  • Poziom 22  
    Napisałeś że Twoje radio jest bez mp3, a na płycie nagrałeś właśnie mp3, więc czego się spodziewasz?.
  • Poziom 16  
    Kolega wyraźnie napisał, że utworzył audio CD, z pliku mp3.
  • Poziom 12  
    Wiec po dzisiejszym dniu sytuacja wygląda następująco:
    Nagrałem CD na swoim komputerze z prędkością 16x konwertując mp3 bez żadnego specjalistycznego programu, tzn. za pomocą windows... Radio odtwarza pierwszy kawałek ok, drugi tez, trzeci już co jakiś czas na ułamek sekundy przycina się i z każdym coraz gorzej, ale zrzuciłem to na winę niezbyt specjalistycznego programu jakim jest windows media player w komputerze.
    Nagrałem również znów płyty z prędkością 8x za pomocą NERO u mojej dziewczyny i na radiu i tak wyskakuje error. A tak jak mowie, płyty oryginalne graja super, tak samo nie orginalna, nagrywana płyta poprzedniego właściciela, która była w radiu... ktoś poratuje, bo brak mi pomysłów
  • Moderator - GSM
    Jakich płyt używasz?
  • Poziom 12  
    CD-R Na początku jakieś tanie (nagrywane u mnie - ta co przerywała). U dziewczyny na verbatim
  • Poziom 12  
    Dziś kolejny dzień walki z radiem. Ściągnąłem NERO i za jego pomocą nagrałem płytę. Niestety zaczyna się ciąć na 8 kawałku, a kończy na 18. Piosenki zarówno wcześniej jak i później grają dobrze. Muszę jeszcze wziąć płytę, włączyć na wieży i zobaczyć, czy to wina radia, czy nagrywarki...
  • Poziom 21  
    Na 99% wina nagrywarki..lub poprostu zainwestuj w lepsze płyty.Nie ma co winic alpine
  • Poziom 18  
    Kolego te radia szkoda gadać. ALPINE bywają bardzo wybredne, spróbuj płyt Philips CDR AUDIO(uważaj na podróby kup oryginał) dość drogie ale powinny problem rozwiązać,alternatywa to Benq(z najwyższej pułki)choć nie w każdym przypadku, tak jak ktoś napisał wyżej prędkość x2, x4 im mniej tym lepiej, jak masz starszą nagrywarkę to będzie jak znalazł, do tego wypalaj metodą Track-at-once TAO.

Powodzenia.

Dodano po 6 [minuty]:

arturo7711 napisał:
    Na 99% wina nagrywarki..lub poprostu zainwestuj w lepsze płyty.Nie ma co winic alpine

Ja jednak postawie na winę ALPINE, melanrzz już pisał że testował płyty nagrywane u siebie i u dziewczyny
  • Poziom 12  
    znaczy się u dziewczyny w ogóle nie odtwarza. U mnie odtwarza, ale po pewnym czasie przerywa./ Nagrywarka u mnie jest na gwarancji. Ma z 2 miesiące max. Jutro sprawdzę ta płytę na wieży i będę mieć pewność, czy wina alpine, czy nagrywarki... A
  • Poziom 21  
    Ale wiesz to że będzie na wieży działała to nie oznacza że wina leży po stronie alpine. Alpine są dobrymi sprzętami i poprostu nie odtwarzają płyt kiepskiej jakości.Lepsze płyty nie są bez powodu droższe!

Dodano po 2 [minuty]:

Kup sobie nawet verbatima płyty te niebieskie a zobaczysz,że alpine nie będzie się przycinał.Już to nie raz testowałem.
  • Poziom 12  
    wiesz co... nagrywałem na płycie verbatim'a, z tym, że nie wiem jakiej i alpine przerywa. Dziś już od pierwszego kawałka, a ta sama płyta w fabrycznym radiu toyoty avensis nie przerywa
  • Poziom 1  
    Witam . Mam taki sam problem co kolega. Występuję takowy problem od około 3 miechów.
    Zawsze nagrywałem płytkę z mp3 przez nero 7 i wszystko śmigało aż miło na radyjku kenwood ,aż pewnego razu nagrałem jak zawsze pliki na płytkę ,wrzucam do radyjka i ERROR
    Nagrywałem 10 razy to samo na innych płytkach i to samo Zaznaczam ,że płytki nagrane mp3 przed tym całym problemem śmigają do tej pory na tym radyjku 3 kolegów mają taki sam problem - co robić ?

Moderowany przez damiancz:

Ozdobniki ?? !!! .... skasowałem. Regulamin pkt 11.2.

• Poziom 19  
    Panowie! Nowe sprzęty łykają płyty no name i tesco bez żadnego problemu - bo są nowe. Laser ma swoją żywotność i po pewnym czasie się kończy. Soczewka też się może zakurzyć i wtedy występują różne cuda nie-widy z odtwarzaniem cd czy mp3. Alpine, Kenwood czy Pioneer to dobre sprzęty i płyty no name też czytają - pod warunkiem, że laser jest w porządku. Gdy sie już kończy wtedy zaczynają się schodki i kombinujemy z super dobrymi płytami typu Philips Audio czy Verbatim Lazzuro etc.... dla mnie sprawa jest prosta. Jesli to nie jest nowe radio i cd było intensywnie używane i/lub soczewka jest przykurzona takie rzeczy będą się działy. Rozwiązanie - wyjąć radio na stół rozkręcić, przedmuchać, przekonserwować mechanizm jeśli trzeba wyczyścić soczewkę i sprawdzić czy pomogło.
    Pozdrawiam