Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak dźwięku w komputerze

25 Sty 2010 21:15 1980 9
  • Poziom 8  
    Witam.
    Mój problem polega na tym że z dnia na dzięn 'od tak' znikł dźwięk z komputera.
    Przeinstalowałem sterowniki od (zintegrowanej) karty muzyczneji nic to nie dało.
    W panel sterowania> dźwięki i urządzenia audio.. tez nie widze żadnych błędów..
    w przednim panelu tez mam jack'a podłączałem pod niego słuchawki i głośniki i również nie działa. TYP PŁYTY GŁOWNEJ Z ZINTEGROWANA KARTĄ MUZYCZNĄ : Gigabyte M52L-S3P. Prosze o pomoc to dla mnie wazne. :cry:
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Sprawdź w BIOSie czy nie masz wyłączonego dźwięku. Lepiej jednak kupić za parę groszy kartę muzyczną i masz spokój.
  • Poziom 8  
    zbyszek_2013 napisał:
    Sprawdź w BIOSie czy nie masz wyłączonego dźwięku. Lepiej jednak kupić za parę groszy kartę muzyczną i masz spokój.

Hmm. sprawa nr1. Informatykiem niestety nie jestem i prosiłbym Cie o instrukcje odnośnie sprawdzenia biosu.a sprawa nr2. Czy jak mam włożona płytę gł. z zintegrowana kartą muzyczną nie będzie to kolidowac jeśli włożę odzielną kartę muzyczną?
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    W biosie masz kartę włączoną. Gdyby była wyłączona nie istniała by w systemie. Pewnie padła.
  • Poziom 12  
    Podczas uruchamiania systemu pokazuje się nazwa BIOSu. Musisz ją zapamiętać albo sobie spisać. To sprawa nr.1 Wtedy napiszę Ci co dalej robić.
    Sprawa nr.2. Jeśli w BIOSie wyłączysz dźwięk zintegrowany, to możesz bez żadnego problemu podłączyć dowolną kartę muzyczną.
  • Poziom 17  
    start -> uruchom -> services.msc

sprawdz czy usluga Windows Audio startuje automatycznie z systemem.

Pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    _tl_ napisał:
    start -> uruchom -> services.msc

sprawdz czy usluga Windows Audio startuje automatycznie z systemem.

Pozdrawiam.

w uruchom wpisałem service.msc i nic na temat mi nie wyskoczyło.

@edit
    co jeszce zapomniałem, głośniki buczą po podłączeniu z tyłu i przodu panelu, słuchawki z przodu i z tyłu nie dają znaku życia.
  • Poziom 12  
    Jeśli głośniki buczą, to na moje uszkodzony jest dźwięk na płycie.
  • Poziom 8  
    Hmm.. czy jesli naprawde dźwięk zintegrowany na plycie jest spalony to czy w panel sterowania > dźwięk i urządzenia audio; powinno mi rozpoznawać karte dźwiękową?
    Gdzies wyczytałem ze przy spaleniu karty muzycznej nie powinno tam w opcjach (po spaleniu) pisać " REALTEK... "
    Chcę po prostu sprawdzić czy na pewno dźwięk jest spalony..
  • Spec od komputerów
    Zależy która " część" Karty uległa awarii. Raz wpis znika a raz nie a dźwięku nie ma. Wyłącz w biosie i zastosuj kartę PCI. Wydatek nie duży. Chyba że płyta na gwarancji i chcesz z niej skorzystać.