Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak reakcji klawiatury USB podczas uruchamiania systemu

25 Sty 2010 21:18 2021 1
  • Poziom 13  
    Witam. Szukałem po forum ale nie znalazłem rozwiązania a problem iście szalony.
    Komputerek grzecznie sobie chodzi, w pewnym momencie podchodzę do niego i nie wiadomo dlaczego cyk i się wyłączył. Włączam, działa ale ZONK. Mam zainstalowanego GRUBA i klawiatura nie reaguje/nie mogę wybrać systemu. Kiedyś też miałem ten problem/opcja w biosie usb keyb support pomogła. Chce wejść do biosu/nie mogę klawiatura nie reaguje. Mam podświetlana klawiaturę/świeci się/ale num lock oraz caps lock nie reaguje. Dalej myszka - w ogóle się nie świeci. Wyciągnąłem klawiaturę i myszkę/ podłączyłem do kolegi i wszystko działa. Wziąłem od niego klawiature ps2 i myszkę usb. Odpaliłem system ubuntu. Jego klawiatura działa/myszka nie ,chociaż się świeci. Na włączonym systemie podłączałem moją klawiaturę/myszkę do portów usb jakie mam(2 na płycie+4 na śledziu) bez rezultatów. Kojarzy ktoś coś z tego?
    Mój komputer:
    Athlon 1800Mhz
    Shuttle AN35N Ultra V1.1
    2GB DDR 400Mhz
    Radeon 9550
    320GB Samsung ATA100
    400W chyba Prokomp czy jakos tak

Z góry dziękuję za zainteresowanie. Pozdrawiam.

[EDIT]
    Zmierzyłem woltomierzem: 5.07V
    Podłączoną mp4 ładuje/nie wykrywa to samo z pendrive
    Da się coś z tym zrobić?
    Ogolnie lipa:/ Trzeba bedzie kupić kontroler na PCI/cale szczęscie że grosze kosztują.
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Spec od komputerów
    Nie poczęstowałeś klawiatury ładunkiem elektrostatycznym ? Wychodzi na to że masz problem z USB. Uruchom system z klawiaturę PS/2 i sprawdź czy cokolwiek (np. pendrive) działa na USB. Zmierz miernikiem napięcie na porcie USB.