Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy stary zasilacz uciagnie nowe podzespoły?

Rolnik95 25 Sty 2010 21:30 1306 9
  • #1 25 Sty 2010 21:30
    Rolnik95
    Poziom 18  

Witam chcę trochę zainwestować w mój komputer. Pierwszą rzeczą jaką zrobiłem była wymiana płyty głównej na ASUS P5Q SE2. Teraz przymierzam się do wymiany procesora i powiększenia pamięci ram. Obecnie mam Pentium 4 i chcę go zamienić na Pentium Dual Core E6300 FSB 1066MHz i dołożyć 2GB ramu 800MHz (obecnie mam 512 GB). W komputerze jest zamontowany dysk SATA Seagate Barracuda 320GB i co jakis czas ATA Seagate Barracuda 80GB. Do tego ATI Radeon x1300 która w troche dalszej przyszlości chciałbym wymieć na coś lepszego. Mam napęd normalny ATA DVD/CD nagrywarka/odtwarzacz i do tego floppy. Oprócz oryginalnego wentylatora posiadam jeden malutki na grafice i 80mm w obudowie. Żadnych diod ani innych bajerów. Obecnie mam zasilacz ModeCom 350W. Czy to wytrzyma nową konfigurację sprzętową?

0 9
  • #3 25 Sty 2010 21:41
    Rolnik95
    Poziom 18  

Już próbowałem i wyniki wydają mi się złe. Wychodzi mi ok 280W. Czy mógłbyś to sprawdzić? Wypisałem chyba wszystkie części.

0
  • #4 25 Sty 2010 21:50
    _tl_
    Poziom 17  

Mi wyszlo 244W ale to Ty znasz szczegoly co jeszcze w nim jest. Fakt jest taki ze z dodatkami i mozesz uderzyc w graniczne mozliwosci tego zasilacza. Jesli ten zasilacz nie ma zadnego certyfikatu tupu plus 80 to te 350 W mocy jest palcem na wodzie pisane. Jak dla mnie musisz myslec o wymiane zasialcza jesli nie teraz to napewno przed wymiana karty graficznej.

Pozdrawiam.

0
  • #5 25 Sty 2010 21:51
    Adzi31
    Poziom 22  

Stary zasilacz może dać sobie radę, jednak firma Modecom nie słynie z dobrej jakości zasilaczy, miała parę wpadek takich jak seria FEEL. Pozatym sprawność takiego zasilacza nie jest zbyt duża. Zasilacz to jedna z ważniejszych części w komputerze, więc nie ma co na nim oszczędzać. Dobry zasilacz wpływa na stabilność pracy komputera, oraz eliminuje takie sytuacje, że np.poda zbyt wysokie napięcie. Jeżeli już modernizujesz komputer zastanów się nad kupnem porządnego zasilacza, tym bardziej, że zamierzasz zmieniać jeszcze kartę graficzna.

0
  • #6 25 Sty 2010 21:56
    Rolnik95
    Poziom 18  

No ale jeśli nie będę wymieniał karty graficznej narazie to nie musze zasilacza kupować . Jak kupie procek i ramy to wszystko będzie grało?

0
  • #7 25 Sty 2010 21:59
    _tl_
    Poziom 17  

Teoretycznie i jesli niczego nie pominoles tak, ale nastepny Twoj zakup to napewno dobry zasilacz.

Pozdrawiam.

0
  • #9 25 Sty 2010 22:31
    ikarus78
    Poziom 18  

Broń boże na tym "zasilaczu" - modecom możne mieć sprawność na poziomie 50-60% - dobry zasilacz 400W (masz w faq dobre zasilacze wymienione - ja polecam chiefteca).
    Sam chcę podobny zestaw złożyć i zastanawiam się czy mi mój chieftec 360W uciągnie.

0
  • #10 26 Sty 2010 17:46
    kozalukasz
    Poziom 11  

Rolnik95: na własne ryzyko bez karty graficznej możesz spróbować, żebyś tylko nie musiał później kolejnego tematu zakładać "po odpaleniu - ciemność". Może zestaw nie ruszyć, albo włączy się bez żadnego ale. Z tym sprzętem od tego producenta nigdy nie wiadomo.

Popieram ikarus78, na zasilaczu modecoma nie można polegać.

Odbiegając trochę od tematu...
    Mam Chieftec'a na platformie:
    Gigabyte GA-MA78G-DS3H
    AMD Athlon X2 6000+ 3,1GHz (ten prądożerny 125W)
    2x GoodRAM 1Gb 800MHz
    GeForce 8800GT XXX Alpha Dog Edition 512Mb/256bit (tak, też ten prądożerny)
    SATA2 Seagate 500Gb
    ATA Samsung 160Gb
    SATA DVD-RAM LG GH20NS15
    Tuner TV/FM na PCI
    Czytnik kart i stację dyskietek
    Do tego dochodzą jeszcze peryferia USB: drukarka, skaner, pendrive i czasami kieszeń USB z kolejnym dyskiem Samsunga 160Gb.

I tu uwaga... na Chieftecu 400W. Lekko się grzeje. Mało tego... Procesor i szynę mogę podkręcić o 7% w programie Easy Tune 6 od Gigabyte'a co daje 3,3GHz i system nadal chodzi stabilnie, bez zawieszek, restartów i innych przy testach czy graniu. Jeżeli miałbym polecić jakiś zasilacz to właśnie tej firmy 600-700W, aby mocy wystarczyło na każdy sprzęt ;)

0