Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seicento 2002 r. z gazem - rano nie pali

kaszus 25 Jan 2010 21:49 2691 1
    kaszus
    Level 13  
    witam

mam SC r2002, 1108cm3, 40kW z gazem

na początku dodam że jestem praktycznie zielony jesli chodzi o naprawe samochodu

problem polega na odpalaniu auta z rana
    słychać że pompa paliwa pracuje, rozrusznik kręci, akumulator jest w pełni naładowany(ma jeden sezon). słychać jakby silnik chciał zaskoczyć ale nie zapala - cos strzela w rurze wydechowej .
    dodam że problem jest tylko jak jest zimno i tylko rano. jak juz odpali silnik (na kable lub przez cianięcie przed drugi samochód) pracuje stabilnie - nic nie dławi i równo pracuje to potem juz odpala bez problemu. nie ma znaczenia czy jest ustawione na benzyne czy ma sie przełączyć na gaz.
    również po pozostawieniu na noc w ogrzewanym garażu nie ma problem z odpaleniem.
    auto było u mechanika, nic ciekawego nie stwierdził. Wymienił świece i kable wysokiego napięcia. pochodziło 2 dni i znowu to samo.

rozumiem że diagnoza przez neta idealnym rozwiązaniem nie jest ale może ktoś miał juz taki przypadek
    Szuler17
    Level 22  
    Ja bym obstawiał na uszkodzone elementy automatycznego ssania, może czujnik temperatury powietrza? Jak jest zimny silnik, ssanie nie działa i nie idzie zapalić. Trudno tak powiedzieć, może to być również wina cewki zapłonowej albo instalacji. Gdzieś przebicie, jednak jest to mało prawdopodobne.