Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kierownica nie odbija, nie wraca po skręcie audi a4 97r

szczur7835 25 Sty 2010 21:54 12094 8
  • #1 25 Sty 2010 21:54
    szczur7835
    Poziom 2  

witam ma problem dotyczący układu kierowniczego w moim samochodzie audi a4 97r. otóż po wymianie nagrzewnicy, co miało miejsce w serwisie zauważyłem że kierownica nie odbija po skręcie i w ogóle ciężko się nią kręci. Jak wiecie do wymiany nagrzewnicy trzeba zdjąć kierownice i rozebrać większą część deski rozdzielczej. Po powrocie tego samego dnia do serwisu i zgłoszenia problemu mechanicy stwierdzili że nie ma możliwości wystąpienia takich "komplikacji", jednak ja czuję różnicę. Został dolany nowy płyn do wspomagania. Czy ktoś się orientuje jaka może byc tego przyczyna i jak to naprawić? Czy to już może ma tak zostać? Dziękuję za wszystkie sugestie i odpowiedzi

0 8
  • #2 27 Sty 2010 16:18
    pietrasx
    Poziom 11  

Powiedz czy kierownica nie odbija w obie strony czy tylko w jedną, sprawdź pompę wspomagania czy nie chodzi głośniej.

0
  • #3 27 Sty 2010 17:33
    szczur7835
    Poziom 2  

Kierownica nie odbija w obie strony, tzn nie żeby całkiem nie odbijała, siłą skrętu trochę odbije ale nie do pozycji wyjściowej, tzn w pewnym momencie muszę jej pomóc bo inaczej dalej skręcam. Nie wiem czy wystarczająco jasno to opisuję. Pompa zdaje mi się działa tak jak wcześniej, przy maksymalnie skręconych kołach coś piszczy, ale tak też było przed rozebraniem. W ogóle ciężko się nią kręci. Wczoraj skręcałem kierownicą na postoju i nadsłuchiwałem jej pracy, usłyszałem tarcie (coś w stylu plastik o plastik) ale tylko przy skręcie w lewo. Czy ktoś może mi napisać coś więcej na temat taśmy od poduszki powietrznej, jej umiejscowienia i wpływu na pracę kierownicy. Dzięki za odpowiedzi.

0
  • #4 27 Sty 2010 18:05
    pietrasx
    Poziom 11  

Możliwe że za gęsty płyn został dolany do wspomagania, kiedyś tak miałem wystarczyło wyciągnąć strzykawką stary i dolać nowy, kierownica zaczęła lekko chodzić i odbijać . Co do tego odgłosu tarcia to dochodzi on z kierownicy tak?

0
  • #5 29 Sty 2010 10:27
    szczur7835
    Poziom 2  

pietrasx napisał:
    Możliwe że za gęsty płyn został dolany do wspomagania, kiedyś tak miałem wystarczyło wyciągnąć strzykawką stary i dolać nowy, kierownica zaczęła lekko chodzić i odbijać . Co do tego odgłosu tarcia to dochodzi on z kierownicy tak?

Jeśli chodzi o płyn to został dolany dopiero po zauważeniu że kierownicą ciężko się kręci, więc nie wiem czy to wina płynu. A jeśli chodzi o odgłos tarcia to wydaje mi się że dobiega z kierownicy.

0
  • #6 31 Sty 2010 01:10
    lutek19781
    Poziom 13  

Witam. Sprawdz czy przypadkiem nie zatarly sie gorne podpory Mc perhsona (lozyska).

Dodano po 2 [minuty]:

Ale musle ze sa to podpory.szczegulnie gdy auto jazdzi w kolo-nie odbija kierownica.

0
  • #7 31 Sty 2010 07:47
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 31 Sty 2010 20:30
    fake_nick
    Poziom 17  

albo padła maglownica

0
  • #9 01 Lut 2010 18:40
    szczur7835
    Poziom 2  

Znajomy diagnosta obejrzał zawieszenie i powiedział że na przodzie wszystko ok. Ale usłyszał stuki przy szybkich ale krótkich ruchach kierownicą, stwierdził że to coś z drążkiem kierowniczym. Dzięki za odpowiedzi.

0