Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

passat 1.8 benz+gaz - brak ogrzewania

25 Sty 2010 22:21 5740 17
  • Poziom 14  
    witam jeżeli temat założyłem w złym dziele proszę o przeniesieni

ostatnio w moim autku popsuło się ogrzewanie więc wymieniłem nagrzewnice termostat na nowy, pompa tez jest dobra, samochód trzyma normalną temperaturę. Dodam jeszcze iż sprawdzałem wszystkie przewody i są ok.
    samochód=WV PASSAT 1,8 benz+gaz
  • Poziom 14  
    92 i jest do sedan
  • Poziom 16  
    Czy układ chłodzenia został odpowietrzony ? Najprawdopodobniej został bąbel powietrza i nie wypchało go na zewnątrz więc ciepło nie przechodzi przez nagrzewnicę. Sprawdź czy przewód wchodzący i wychodzące z nagrzewnicy są ciepłe. Jeśli ciepły jest tylko wchodzący to instalacja jest nadal zapowietrzona. Jeśli oba są zimne to najprawdopodobniej układ nie został dobrze odpowietrzony lub termostat został odwrotnie założony i silnik po złapaniu ok. 87 stopni nie otwiera termostatu na duży obieg do którego podłączona jest nagrzewnica. Miałem również przypadek że nowy termostat zawieszał się i nie zawsze otwierał się przy odpowiedniej temperaturze. Najlepiej to sprawdzić wkładając go do kubka z gotującą się wodą wtedy dokładnie widać jak działa - zawsze tak sprawdzam termostat zanim go założę. Mniej zmartwień i szukania jest potem. Daj znać co było przyczyną.
  • Poziom 35  
    Witam. "nak71" przecież przez nagrzewnicę zawsze płynie płyn, niezależnie czy jest otwarty termostat. Termostat powoduje otwarcie obiegu na chłodnicę po osiągnięciu tych 87 stopni. Ja bym sprawdził cięgno od przełączania ciepło- zimno. U mnie w golfie 3 nie otwierała się przegroda- klapka i leciało zimne.
    A i układ sam sie odpowietrzy (jeżeli wszystko sprawne) po osiagnięciu max temperatury- trzeba zagrzać silnik do czasu włączenia się wentylatora chłodnicy.
  • Poziom 14  
    gadałem z znajomym to powiedział że ten model samochodu nie posiada odpowietrznika
  • Poziom 39  
    nagrzej silnik nie włączając nadmuchu
    sprawdź czy obydwa węże do nagrzewnicy są ciepłe
    jeśli nie to zagoń go na dwójce z prędkością 70km/h tak z dwa km i powinien się odpowietrzyć
    jeśli oba węże są ciepłe a powietrze leci nadal zimne to problem z klapami w nagrzewnicy

Dodano po 1 [minuty]:

sprawdź czy cienki wężyk z chłodnicy do zbiorniczka nie jest zapchany bo wtedy ciężej go odpowietrzyć
  • Poziom 35  
    Na postoju wystarczy żeby go zagrzać- można pogazować by było szybciej.
  • Poziom 14  
    wiecie wczoraj zauważyłem że gdy włączę nadmuch na szybę to leci letnie powietrze a gdy wieje na mnie lub na nogi to zimne. Dodam iż gdy za każdym razaem gdy zmieniam płyn(nawet po kilku kilometrach) jest on brudny i tak jakby kamień w nim pływał

A żeby dostać się do tych klapek trzeba rozbierać konsole dobrze mówię ??
  • Poziom 35  
    Rozbierz najpierw pokrętło i sprawdź czy linka jest przesuwana kręcąc. Poleć po lince w dół- powinna być widoczna od strony pasażera w nogach z lewej strony- czy tam nie spadła z tej klapki na ciepłe- zimne.
  • Poziom 14  
    sprawdzę ale dzisiaj wymyłem układ specjalny środkiem i jest trochę lepiej
  • Poziom 15  
    Widzisz kolego z tego co wyczytałem nie wiem czy założyłeś nową nagrzewnice czy
    używaną prawdopodobnie pod przewód nagrzewnicy masz wpięty trójnik do podgrzewania parownika gazu.Gdy jest wpięty równolegle tj. w zasilanie i powrót od nagrzewnicy a nagrzewnica zabrudzi się resztkami oleju lub kamieniem stawia większy
    opór dla płynu i głównie przepływa przez parownik.Na czas czyszczenia układu odłącz
    parownik wstawiając rurki zamiast trójników .Parownik można podpiąć również pod
    przewód który wchodzi u góry do zbiorniczka wyrównawczego .Trochę więcej pracy
    ale spokój z zapowietrzaniem i drążnością nagrzewnicy.
  • Poziom 14  
    ok podziałam ale nagrzewnica jest prosto ze sklepu
  • Poziom 14  
    zrobię tak dziś
  • Poziom 1  
    Witam ja mam ten sam problem tylko że u mnie wystąpiło to po dolaniu do chłodnicy płynu uszczelniającego PASTORE i od tamtej pory brak ogrzewania , zimne leci cały czas. Czy macie jakieś rady?
  • Poziom 37  
    Cytat:
    Witam ja mam ten sam problem tylko że u mnie wystąpiło to po dolaniu do chłodnicy płynu uszczelniającego PASTORE i od tamtej pory brak ogrzewania , zimne leci cały czas. Czy macie jakieś rady?

I co udało się uszczelnić? jesli nie to udało sie "zaklajstrować" nagrzewnicę.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    No, to uszczelniłeś, wszystko i dokładnie.

Zamykam.