Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BEKO 32WLK530HID - nie włącza się

25 Sty 2010 23:00 1863 9
  • Poziom 10  
    BEKO 32WLK530HID

Telewizor pracował bezawaryjnie 2 lata, do dziś.
    W dniu dzisiejszym bawiłem się uniwersalnym pilotem próbując dostroić inny TV dla syna. W pewnej chwili zauważyłem, że pilot uaktywnił w moim BEKO funkcję PIP...
    Na oryginalnym pilocie nie mam tej opcji,nawet nie wiedziałem o takiej możliwości.
    Używając obu pilotów,ustawiłem BEKO w konfiguracji 1/2 - 1/2 (podgląd z kablówki i z dekodera C+). W tym ustawieniu odbiornik pracował pół godziny.
    Problem pojawił się w momencie przypadkowego wyciśnięcia włącznika sieciowego...
    Po ponownym wciśnięciu włącznika sieciowego TV nie włącza się, nie jest w trybie czuwania, kontrolka pulsuje na przemian - zielony/czerwony. Nie ma reakcji na pilota.
    Próba resetu P+/P-(równocześnie z włącznikiem) nie daje żadnych rezultatów i czasami nie świeci żaden kolor(kontrolki)...Wyłączenie z sieci na godzinę też nic nie pomogło.

Uprzejmie proszę o pomoc, Piotrek.
  • Poziom 10  
    Cytat:
    Wiec pewnie pozmieniałeś coś w trybie serwisowym, najlepszym rozwiązaniem jest wymiana pamięci z nowym wsadem, tylko skąd wziąć wsad.

No to zajefajnie...
    Nie jestem specem od elektroniki, chociaż Syferkę rozkładałem...
    Mógłbyś mi wskazać jakiś namiar na materiały instruktażowe dotyczące wymiany wsadów pamięci, sprzętu potrzebnego do przeprowadzenia takiego zabiegu..?
    " U nasz, na wsi" ciężko o elektronika, a i z kasą nie najlepiej.

Pozdrawiam...
  • Poziom 10  
    Cytat:
    Problem pojawił się w momencie przypadkowego wyciśnięcia włącznika sieciowego...
    Po ponownym wciśnięciu włącznika sieciowego TV nie włącza się, nie jest w trybie czuwania, kontrolka pulsuje na przemian - zielony/czerwony. Nie ma reakcji na pilota.

Dziś, po czterogodzinnej przerwie w zasilaniu objawy uległy zmianie - po wciśnięciu włącznika zasilania zapaliła się czerwona kontrolka i co ok. 20 sekund zapalała się zielona ( na1 sek.). Niestety, żadnej reakcji na pilota i panel na obudowie.
    Po wyjęciu wtyczki i ponownym włączeniu powróciły pierwotne objawy: dioda miga: czerwony-zielony...
    Nie słychać żadnych trzasków, syków, itp.
  • Poziom 33  
    Podaj numer plyty gl. tej 'Beki'. Chyba zostal mi jeszcze jeden taki 'wynalazek' pozdr.
  • Poziom 10  
    zbyszekskibinski napisał:
    Podaj numer plyty gl. tej 'Beki'. Chyba zostal mi jeszcze jeden taki 'wynalazek' pozdr.

Przepraszam, trochę trwało zdjęcie ze ściany i rozbiórka...

Oto dane z naklejki(kod kreskowy):
    L9 32 QD4 ML TNC TX 2SKL SV VGA H ID CI BEKO

AFD KZZ 61200341

Dane z płyty: BEKO ELEKTRONIK RX9.190R-3
    L9
    Sprawdzam wizualnie stan kondensatorów, nie widać zadnych wypukłości, obejżę jeszcze luty.

Dodano po 25 [minuty]:

Cytat:
    Sprawdzam wizualnie stan kondensatorów, nie widać zadnych wypukłości, obejżę jeszcze luty.

Na płycie zasilacza znalazłem spuchnięty CS19 o oznaczeniu C546 VENT, GL 105' C,
    Niepokoi mnie również wygląd laminatu od drugie strony, odnoszę wrażenie,że barak jest dwóch elementów DS1 i DS2. Widzę na lakierze coś w rodzaju "odcisku"...
    Nie jestem pewien, nigdy nie widziałem schematu. Prawdę mówiąc - niewiele bym zrozumiał...
  • Poziom 35  
    Wymień ten spuchnięty elektrolit. Jego wielkości znajdziesz na obudowie. Tylko nie pomyl polaryzacji.
  • Poziom 10  
    Cytat:
    Na płycie zasilacza znalazłem spuchnięty CS19 o oznaczeniu C546 VENT, GL 105' C,
    Niepokoi mnie również wygląd laminatu od drugie strony, odnoszę wrażenie,że barak jest dwóch elementów DS1 i DS2. Widzę na lakierze coś w rodzaju "odcisku"...
    Nie jestem pewien, nigdy nie widziałem schematu. Prawdę mówiąc - niewiele bym zrozumiał...

BEKO 32WLK530HID - nie włącza się BEKO 32WLK530HID - nie włącza się
  • Poziom 40  
    Kiedyś raz taki naprawiałem to był zwalony IC na MB 8 pin sterujący przetwornicą DC/DC chyba AP 1506. Pamiętam że był w górnej części MB blisko krawędzi.
  • Poziom 10  
    satgal napisał:
    Kiedyś raz taki naprawiałem to był zwalony IC na MB 8 pin sterujący przetwornicą DC/DC chyba AP 1506. Pamiętam że był w górnej części MB blisko krawędzi.

Dzięki @setgal, zanim przeczytałem Twoje wskazówki, wymieniłem "spuchnięty" element...
    Nie, nie działa!
    Twój trop...sprawdziłem,
    Ale nie potrafię zlokalizować miejsca,o którym piszesz...
    Piotrek...

Postanowiłem o pomoc poprosić Kolegę, który zawodowo zajmuje się tymi zagadnieniami ..i który odpuści sobie kasę..
    O wynikach powiadomię natychmiast!!!!