Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilon 6700 - komplikacje z przełączniem na telewizor

25 Sty 2010 23:57 2362 11
 • Poziom 12  
  Witam wszystkich forumowiczów, próbowałem rozwiązać problem samodzielnie ale nie daje rady:(
  Mój problem polega na tym,że mam laptopa HP pavilon 6700 i chciałbym zrzucić obraz na tv poprzez wyjście SVHS 7 pin a od strony tv wejście scart(euro).
  Zastosowałem przejściówkę scart do tv z wyjściami -s-video 4 pin, oraz trzy razy cinch.
  Na przejściówce jest przełącznik in out.
  Po skonfigurowaniu karty graficznej (Nvidia geforce 7150/nforce 630M) w panelu nvidi widnieje ekran laptopa i telewizora więc jak można się domyśleć tv został wykryty.
  Problem tkwi w tym ,że po przełączeniu klawiszmi szybkiego dostępu(fn+F4)laptop się porzełącza, robi się czarny monitor a na tv nic nie ma - brak reakcji.To samo się działo jak otwierałem kreatora monitorów i była zakładka podgląd to na tv nic nie było.Próbowałem ustawiać przełącznik in/out w różne pozycje z różnymi kombinacjami w ustawieniach ale bez efektu.
  Próbowałem podłączać do wejścia dla kamery - cinch na przednim panelu tv stosując przejściówkę z s-video na cinch i nic -brak jakichkolwiek rezultatów -tv nie rusza.
  Załączam schemat tv jakby był pomocny ale myślę,że z tv wszystko jest w pożądku skoro podłączone dvd działa.
  Mój tv to Sanyo z dwoma wyjściami Euro w tylnym panelu i podłączeniem s-video w przednim panelu w postaci trzech cinch.Dodam ,że dvd odbiera bez zastrzeżeń do zlączu euro, zarówno AV1 jak i AV2.
 • Poziom 12  
  Podłączałem tak jak zamieściłeś na schemacie i nic.nie ma żadnych efektów, komputer przełącza sygnał a na telewizorni wielkie nic - ciemność.
 • Poziom 12  
  tak mam - szeregowe 15 pinowe
 • Poziom 35  
  atol_2008 napisał:
  ....Mój tv to Sanyo z dwoma wyjściami Euro w tylnym panelu i podłączeniem s-video w przednim panelu w postaci trzech cinch.Dodam ,że dvd odbiera bez zastrzeżeń do zlączu euro, zarówno AV1 jak i AV2.

  Opis nie jest dokładny (S-Vido ma inne wejście).

  Zerknij na ten namiar i tam znajdziesz rozwiązanie problemu (w linkach):
  http://free.of.pl/x/xboxik/HDMI/HDMI2.html

  Proponuję wpisać w Allegro "konwerter VGA TV" i popytać sprzedawcę , czy zadziała "kabelek" za 42zł (bo da chyba najlepszą jakość w tym przypadku). ;)
 • Poziom 12  
  hojlo1 dziękuję za namiar - fajna stronka,dzisiaj będę próbował podłączać się w/g schematów.


  DriverMSG - mam to dodatkowe wyjście do monitora i sprawdzałem na telewizorze LG LCD poprzez złącze VGA jeśli się nie mylę i wszystko działało.Więc karta daje sygnał na to wejście no i sam fakt,że działa.
  Natomiast wyjście z laptopa na telewizor analogowy mam w postaci 7 pinowego gniazda S-Video a wejście do telewizora w postaci scart.
 • Poziom 35  
  Spróbuj innych rozdzielczości może tej jaka jest ustawiona domyślnie dla monitora zewnętrznego w twoim przypadku TV nie jest "zjadliwa dla twojego telewizora
 • Poziom 12  
  Wyczytałem na stronie podanej przez kolegę Hojlo i jest tak,że:
  [13], [15], [17], [20] (wtyczka svideo) do przesłania obrazu za pomocą sygnału rozdzielonego + podłączony pin 15 - chrominancja we wtyczce scard.

  Więc wykonałem kabelek i podłączyłem wszystko zgodnie z numerami pinów - efekt-brak jakiegokolwiek obrazu na tv:(

  Zastanawiam się,czy jest możliwe puszczenie sygnału przez wyjście VGA i podłączenie pod gniazdo scart w telewizorze?czy to zadziała i jeśli tak to jakie piny podłączyć?

  Możliwa jest też opcja,że w laptopie moje wyjście svideo nie jest wyjściem sygnału lecz wejściem dla urządzeń zewnętrznych i działa tylko w jedną stronę.
  Jeśli źle rozumuje to proszę o sprostowanie
 • Poziom 35  
  O wyjściu VGA opisałem wcześniej (link do allegro).

  Twój komputer ma wyjście S-Video (takie info przeczytałem).
  Jednak by zadziałało to wyjście trzeba konfigurację karty graficznej zrobić (na wzór tych w linkach i poprzednicy też to opisywali). ;)
 • Poziom 12  
  Niestety mimo podłączenia i różnych konfiguracji (zmian rozdzielczości, zmian systemu odbioru sygnału, klonowania i ustawiania ,urządzeń primary, i rozszerzeń pulpitu na dwa monitory to nic nie działa.
  Skupię się bardziej na podłączeniu przez VGA i zainwestuje w kabelek.
  A może ktoś dysponuje schematem takiego kabelka?


  Dobra znalazłem będę się bawił :)
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1567494.html