Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat okablowania do wzmacniacz GTA 4 Special MK 2 + Suba

Dobutamina 26 Sty 2010 08:39 9600 24
  • #1 26 Sty 2010 08:39
    Dobutamina
    Poziom 9  

Witam.Chcialbym uzyskac pomoc za posrednictwie forum w podlaczeniu calej instalacji audio do samochodu Vw Golf III :idea:Jeste poczatkujacym maniakiem sprzetu grajacego wiec jest to troszeczke dla mnie "czarna magia" z tym okablowaniem ..Tak mawial moj dziadek ;D

Na poczatek pragne przedstawic parametry i sprzet jakim dysponuje ;

wzmacniacz :(GTA 4 Special MK 2)(4/3/2 Channel Power Ampfiler), 800 Watts
    subwoofer :Subwoofer-skrzynia BLAUPUNKT Model GTb 1200 MYSTIC SERIES
    zwrotnica:tonsil
    Kable;remote i 20 m miedzi beztenowej

Ponizej link do aukcji na ktorej zakupilem podzespoly

[wymoderowany link] (w)

Bede wdzieczny za zilustrowanie formacji kabli na paincie do podanych przezemnie fotek ...

:D:D:D

Schemat okablowania do wzmacniacz GTA 4 Special MK 2 + Suba Schemat okablowania do wzmacniacz GTA 4 Special MK 2 + Suba Schemat okablowania do wzmacniacz GTA 4 Special MK 2 + Suba Schemat okablowania do wzmacniacz GTA 4 Special MK 2 + Suba

Pozdrawiam alll maniakow glosnikow subniskotonowych ;D

Moderowany przez wasylwek:

Nieznajomość elektroniki...nie usprawiedliwia Cię przed awersją do poczytania regulaminu. Na forum elektroda nie DAJEMY linków do Allegro.

0 24
  • #2 26 Sty 2010 21:51
    kamil907
    Poziom 28  

Twój rysunak jest w sumei OK, tylko brakuje zasilania ale chyba to wiesz jak podłączyć? +12 z akumulatora GND z karoserii auta lub minus akumulatora, remote - niebieski lub niebiesko biały kabelek z radia. chinche RCA są zwykle oznaczone kolorami więc chyba nie będzie problemu. Suba podłącz pod zmostkowane kanały 1/2 czyli + z jednego kanału a - z drugiego (pierwsze złącze po lewej i pierwsze po prawej w górnym rzędzie). Zestawy odseparowane podłączysz pod kanały 3/4 poprzez zwrotnice jak na rysunku. Tak w ogóle to temat podłączania sprzętu był na forum setki razy więc jeśli jeszcze czegoś byś nie wiedział to wystarczy poszukać.

0
  • #3 27 Sty 2010 07:55
    Dobutamina
    Poziom 9  

Kamilku drogi kolego zalozylem ten temat po to zeby sie dowiedziec jak to "wszystko podlaaczyc" piszac slowo podlaczyc mam na mysli podlaczenie przedstawionego powyrzej sprzetu w odpowiedniemejsca poprzez odpowiednie kable ...Jako ze nie ksztalcilem sie w zawodzie elektronika sprawia mi tu trudosc podstawiowe pojecie jak "zamostkowe kanaly" gdzie one sie wogole znajduja ? Gdybys mogl poprzerabiac wklejeony przezemnie rysunek i podopisywac gdzie co popodlaczac bede wdzieczny a nawegt postawie 0,7 za pomoc ;p;p;p ... Wiec jezeli znasz sie na tym sprzecie to wyjasnij mi prosze wszystko krok po kroku lacznie z podlaczeniem zwrotnicy i takiego bezpiecznika duzzego ;D mam kable ktore sa przedstaione na aukcji Allegro mysle ze mi wystarcza ale jak Mam je podlaczyc zeby mi sie Auto nie spalilo ;D ????

0
  • #4 27 Sty 2010 14:14
    ramhost
    Poziom 12  

Schemat okablowania do wzmacniacz GTA 4 Special MK 2 + Suba
    Tak jak zrobiłem jeżeli chcesz subwoofer i choć 2 głośniki.

3
  • #5 27 Sty 2010 14:15
    bambino_81
    Poziom 23  

Dobutamina napisał:
    Kamilku drogi kolego zalozylem ten temat po to zeby sie dowiedziec jak to "wszystko podlaaczyc" piszac slowo podlaczyc mam na mysli podlaczenie przedstawionego powyrzej sprzetu w odpowiedniemejsca poprzez odpowiednie kable ...Jako ze nie ksztalcilem sie w zawodzie elektronika sprawia mi tu trudosc podstawiowe pojecie jak "zamostkowe kanaly" gdzie one sie wogole znajduja ? Gdybys mogl poprzerabiac wklejeony przezemnie rysunek i podopisywac gdzie co popodlaczac bede wdzieczny a nawegt postawie 0,7 za pomoc ;p;p;p ... Wiec jezeli znasz sie na tym sprzecie to wyjasnij mi prosze wszystko krok po kroku lacznie z podlaczeniem zwrotnicy i takiego bezpiecznika duzzego ;D mam kable ktore sa przedstaione na aukcji Allegro mysle ze mi wystarcza ale jak Mam je podlaczyc zeby mi sie Auto nie spalilo ;D ????

Witam.Kolego zacznijmy od prądu.Kabel pradowy ciągniesz od aku przez całe auto.Około 30cm od akumulatora wstawiasz oprawkę z bezpiecznikiem czyli przecinasz kabel i podłaczasz z obu stron oprawkę z bezpiecznikiem.Minus do wzmacniacza ciągniesz z karoserii.Mostek na wzmacniaczu robi się naprawdę prosto.Powinno pod kanałami pisać bridge czyli mostek takze plus podłaczasz pod jeden kanał a minus pod 2 i masz mostek.Remont to sygnał który załącza wzmacniacz,jest przewaznie puszczcony razem z czinczami[taki cienki kabelek] podłaczasz go pod wzmacniacz wtedy radiem sterujesz właczenie i wyłaczenie wzmacniacza czyli jak właczasz radio właczasz wzmacniacza i na odwrót

1
  • #6 27 Sty 2010 14:26
    kamil907
    Poziom 28  

Dokładnie tak jak kolega przedstawił na rysunku. Jeszcze może dodatkowo wytłumaczę dokładniej i mam nadzieję, że wszystko będzie jasne. + na wzmacniaczu łączysz kablem zasilającym z + na akumulatorze, ten duży bezpiecznik o którym wspominałeś montujesz na tym właśnie kablu jakieś 20-30cm od akumulatora. Złącze oznaczone minusem łączysz krótszym kablem z karoserią samochodu gdzieś w bagażniku tylko musisz najpierw dobrze oczyścić miejsce gdzie przykręcisz kabel. Chyba, że masz sporo zbędnego kabla to możesz pociągnąć minus do akumulatora, na tym kablu nie montujesz bezpiecznika. Środkowe złącze REMOTE łączysz cieniutkim kabelkiem z kablem remote wychodzącym z radia (zwykle koloru niebieskiego lub niebiesko białego) W ten sposób wzmacniacz sam będzie się włączał po uruchomieniu radia. Myślę, że kwestia zasilania jest już jasna. Jeśli chodzi o głośniki to subwoofer podłączasz jak na rysunku do tych górnych kanałów, plus z jednego kanału, minus z drugiego. W dolnym rzędzie podłączasz głośniki poprzez zwrotnice, do + i - po lewej pierwszą zwrotnicę, a do tych po prawej drugą. Głośniki do zwrotnic już chyba podłączysz bez problemu po kanały pod woofer i tweeter powinny być tam podpisane.

Dodano po 2 [minuty]:

Gdybyś mimo wszystko z pomocą tych opisów i rysunków nie potrafił tego podłączyć to udaj się do kogoś kto ma minimum pojęcia w tym temacie.

0
  • #7 27 Sty 2010 15:56
    Dobutamina
    Poziom 9  

Dzieki wielkie za pomoc .Chce poruszyc jeszcze jeszcze jedna kwestie jakei wstwic glosniki czy w drzwi czy w polke . Jezeli ktos sie na tym zna to psizcie model glosnik i firme .Dzieki 600 jestescie extra

Ramhost wisze Ci 0,7.

0
  • #8 27 Sty 2010 16:07
    kamil907
    Poziom 28  

Najlepiej zestaw odseparowany na przód ale z tego co pisałeś to już taki macz. czyli 2 woofery w drzwi, 2 tweetery + zwrotnice. Jeśli nie masz to napisz jaką masz średnicę otworów w drzwiach (zwykle 160mm lub 130mm) oraz ile chcesz na to wydać to coś się dobierze.

0
  • #9 27 Sty 2010 17:34
    bambino_81
    Poziom 23  

Dokładnie.Zestawik odseparowny do przodu ale najpierw przydało by się jakieś wygłuszenie drzwi zrobić.W tylną półę odradzam.Lepiej jakąś małą skrzyneczkę cloused niż jakieś głośniki do tyłu w półkę

0
  • #10 27 Sty 2010 17:44
    ramhost
    Poziom 12  

Zazwyczaj podstawowy zestawik kosztować już może w miarę grający od 200zl... :) Z tą 0.7 oko często jeżdżę na południ do rodzinki :) Zamość lub Tyszowce koło Tomaszowa :) hehe pozdrawiam w razie co pytaj dalej :)

0
  • #11 27 Sty 2010 17:59
    kamil907
    Poziom 28  

Kolega w pierwszym poście już pisał, że ma skrzynkę BLAUPUNKT Model GTb 1200 MYSTIC SERIES. Jeśli chodzi o zestaw na przód to wszystko zależy ile może na to wydać ale myślę, że troche ponad 250zł to raczej minimum, żeby kupić coś wartego uwagi (Sinuslive, Hertz, Helix)

0
  • #12 27 Sty 2010 18:12
    ramhost
    Poziom 12  

No tak :) pisze o samych przodach, że od 200zł może używkę już w miarę uwagi by jakąś dostał. Czekamy na ilość zł jakie możesz przeznaczyć na głośniki przód :)

0
  • #13 27 Sty 2010 18:16
    sanders156
    Poziom 35  

GMS 1602 , Kicx SL 6,2 , Helixy DB , SINUSLIVE SL 165

0
  • #14 28 Sty 2010 02:37
    Dobutamina
    Poziom 9  

Wiec drodzy koledzy z uwagi na mrozy siegajace w mojej okolich tj Horyniec Zdroj -30 stopni C odpuscilem sobie narazie pomysl ze zmierzeniem przestrzeni na glosnik w drzwiach kierowcy i pasarzera ...Mam tam plastikowe zatrzaski ktore w moim przysypanym sniegiem aucie popekaly by jak zapalki przy probie jej zdemontowania na tym mrozie ...Poczekam z tym do wiosny ale postaram sie znalesc na innych forach informacje o wymiarch miejsca na glosik w podzybiu tweeterki i 2x drzwi...

Ramhost wpadnij do Lubaczowa bo naprawde warto wypijemy kilka wściekłych przy barze ;p ...

Co do ceny samych glosnikow to mysle ze 300pln bedzie tutaj moja cena maxymalna .

aaa i bym zapomnial co sadzicie o tym artykule :
    http://www.dobryton.pl/index.php?Itemid=177&id=131&option=com_content&task=view

0
  • #15 28 Sty 2010 09:59
    kamil907
    Poziom 28  

ZA 300zł możesz już kupić zestaw odseparowany Powerbass s-6c, sam mam taki i nie narzekam. Miejsca na głośniki możesz zmierzyć tak na oko bez rozbierania plastików. Będzie widać czy jest to 10, 13 czy 16cm bo chyba tylko takie rozmiary są fabrycznie.

0
  • #16 31 Sty 2010 21:04
    Dobutamina
    Poziom 9  

Witam po raz kolejny wiec rozmaiary mierzone przezemnie przedstawiaja sie nastepujaco ; 17cm szerokosc x 11cm glebokosc wejsia na glosnik w samochodzie Vw Golf III >dzrzwi .

Dodatkowo pragne sie was poradzic oraz porosic o dopasowanie jakichs dobrych glosnikow o podanych przezmnie rozmiarach oraz dopasowanie mocy glosnikow najlepiej do radia alabo pod podany powyrzej wzmacniacz ;> Sam nie wim co lepsze .

Radio mam JVC KD-G441 CD MP3 USB

0
  • #17 31 Sty 2010 21:27
    sanders156
    Poziom 35  

GMS 1602 , Kicx SL 6,2 , Helixy DB , SINUSLIVE SL 165 pod wzmaka oczywiscie lepiej ale pierwsze 3 zagraja pod radiem

0
  • #18 12 Lut 2010 16:13
    Dobutamina
    Poziom 9  

dodatkowo w zalaczniku podsylam fotki oryginalnej zwrotnicy tonsila z 8 wejsciami ...Moj problem polega na braku umiejetnosci w podlaczeniu tego wszystkiego do kupy ...Myslalem o opcji bez zasilacza ... ponoc moje radnio ma wbudowany wzmak 45rms na kanal + suba i 2 glosniki w drzwi ;D:D:D?? Plz help me fast

0
  • #19 12 Lut 2010 16:25
    sanders156
    Poziom 35  

Twoje radio nie ma wiecej niz 20Wat RMS chyba ze masz jakas zabawke z zewnetrzna przetwornica , sub pod radiem nie zagra wiec nie kombinuj a w tym temacie masz juz tak jasno rozrysowane jak podlaczyc wzmaka ze nie iddzie prosciej

0
  • #20 12 Lut 2010 18:52
    Dobutamina
    Poziom 9  

Drogi uzytkowniku Sanders podany prze zemnie model radia posiada wejscie liniowe pod subwoofer i jest specjalnie do tego przystosowany zeby podlaczyc skrzynke wiec tego typu uwagi sa zbedne .

0
  • #21 12 Lut 2010 18:56
    sanders156
    Poziom 35  

No ok ale to nie zmienia faktu ze pod radio suba nie podlancza sie chyba ze przez wzmaka , wyjasnij o co ci dokladnie chodzi to pomyslimy

0
  • #22 23 Lut 2010 23:53
    Dobutamina
    Poziom 9  

Wiec moj problem polega na braku umiejetnosci podlaczenia powyzej podanego sprzetu ok wiem mnie jwiecej ktore kable gdzie do wzmacniacza ale ktore pod radio bo to istotne a i jak zrobic zeby polaczenie z akumulatora bylo bezpieczne !>?

Dodano po 2 [minuty]:

ps minus i plus z wzmaka do akumulatora ma isc bezposrednio czy jak ?Gdzie dokladnie podlaczyc Rem...Pisze odnosnie rysunku przedstawiomnego przez urzytkownika ramhost

0
  • #23 01 Mar 2010 15:09
    Dobutamina
    Poziom 9  

Witam wszyskich pisze w sprawie subwoofera . Sprawa polaczen przewodow jet juz dla mnie jasna dzieki forum ale pozostale mi kwestia doboru subwoofera gdyz Blaupunkt ktory posiadam jest zbyt poterzny gabarytowo i zajmuje mi za duzo miejsca w autku ..

Wiec prosze o podanie modeli subwooferow niskoschodzacych pod wzmacniacz :(GTA 4 Special MK 2)(4/3/2 Channel Power Ampfiler), 800 Watts ??

Pozdro:D

0
  • #24 01 Mar 2010 15:17
    sanders156
    Poziom 35  

Ten blaupunk ma nie cale 170wat w mostku czyli sub do 150wat , tego swojego suba to masz zupelnie nie dopasowanego do wzmaka , chcesz zejscie a nie masz mocy zeby zasilic dobry glosnik

0
  • #25 01 Mar 2010 16:45
    Dobutamina
    Poziom 9  

Szcerze to kupilem ten sprzet na allegro za 250 pln wydawalo mi sie ze to okazja wiec sie dlugo nie zastanawialem i wzialem all z kablami i zwrotnica wlacznie teraz znalazlem kupca na subwoofer ale wzmacniacz planuje sobie zostawic tylko pytanie ile mocy ma moj wzmacniacz w RMS ...Na razie mam poprosru taki wzmak i szukam jakiegoś nie driogiego używanego suba, aby miło zagrał w bagażniku.

Muza w większosci mocna ale czasem zdarzy się jakiś hip-hop, techniawka. Ofert jest dużo i jak wiadomo ciężko z wyborem przedział cenowy do 400 zł max...
    Dodam jeszcze że wolałbym bym głęboki i niski bas, niż typową rąbanke, może pomożecie

Ps; co powiecie na Hertz HS 200 ?!:?:

0