Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny LDM-PDP 1015 i jakie subwoofery

dammar1 26 Sty 2010 09:33 3016 11
  • #1 26 Sty 2010 09:33
    dammar1
    Poziom 9  

Witam .Planuje zakup sprzętu nagłośnieniowego głównie na takie imprezy jak dancingi wieczorki i trochę w plenerze. Oczywiście muzyka będzie puszczana z odtwarzaczy cd.
    Mam okazje kupić prawie nowy na gwarancji sprzęt jest to 2x LDM PDP1015+ końcówka ADS SPA 600 i pytanie czy warto to kupywać i teraz jakie subwoofery do tych kolumn dołożyć myślałem też o LDM-ach oczywiście też dwie sztuki i jaki wzmacniacz do tych subwooferów .Te kolumny PDP1015 nie mają mocowań do stojaka i czy mogą stać na subwooferach?Jeżeli ten sprzęt był by odpowiedni to co jeszcze będzie potrzebne żeby to super grało cros.. ? Naprawdę proszę o konkretną i szybką odpowiedź czy ten sprzęt będzie odpowiedni na te imprezy pozdrawiam

0 11
  • #2 26 Sty 2010 09:41
    marian133
    Poziom 38  

dammar1 napisał:
    Te kolumny PDP1015 nie mają mocowań do stojaka i czy mogą stać na subwooferach?

Nie mają bo takich dużych kolumn nie stawia się na stojakach :) Oczywiście że mogą stać na subach. Co do kupna subów to napisz ile masz na nie pieniędzy bo trzeba do nich dokupić jeszcze wzmacniacz i crossover.

0
  • #3 26 Sty 2010 10:51
    dammar1
    Poziom 9  

Witam ponownie .Co do kasy to myślę że ok 5500 na subwoofery i końcówkę.
    W pierwszej wersji myślałem 2X LDM PDP-612+ 2X LDM PST- 618 ale nie wiem jakie końcówki. Teraz nadarzyła mi się okazja z tymi LDM-1015+ADS SPA 600 i nie wiem co mam robić obawiam się tylko czy nie za mocne na górę .a czy na doły były by dobre te LDM-618 a może inną konfiguracje z LDM-ów pozdrawiam

0
  • #4 26 Sty 2010 14:30
    DjMapet
    Poziom 43  

Dwie szt PDP-1015 spokojnie wystarczą na dansingi i wieczorki. Na plener, jeśli niewielki, wystarczy dołożyć po sztuce na stronę + napęd. SPA-600 jest trochę za "słaby" do nich. Jaka ma być ich cena?
    Lepszym rozwiązaniem będą dwie szt PDP-612+dwie szt PST- 1018 -sala, cztery szt PST-1018 - plener.
    Koniecznie wszystko chcesz z LDM? Proponuję suby z NAW.
    Jeśli już ostatecznie zdecydujesz o konfiguracji kolumn, wtedy dobierze się do nich odpowiednie zasilanie.
    Jaką kwotę chcesz przeznaczyć na nagłosnienie?

Pozdrawiam.

0
  • #5 26 Sty 2010 16:15
    SzokalML
    Poziom 36  

Cytat:
    SPA-600 jest trochę za "słaby" do nich

2x 4 ohm 1050W, to akurat, jeśli wierzyć danym fabrycznym. O jakości się nie wypowiem, bo na pewno coś sprawia, że jest sporo tańszy niz PLX 2400 który teoretycznie jest nawet słabszy. ;)

Jeśli brać kolumny 2x15 to właśnie po to, by osiągnąć kompromis bez kupowania subów!

Jeśli chcesz kupić suby, to proponowałbym kupić kolumny np. 1x12 (choćby LDM-y) a zamiast tego dokupić suby + drugi koniec mocy.

0
  • #6 26 Sty 2010 17:25
    dammar1
    Poziom 9  

Witam ponownie .Widzę że z waszych wypowiedzi wynika że lepiej nie kupować tych LDM 1015+ads SPA 600 cena na to ok. 3800 półtoraroczne, jeszcze na gwarancji.To ja decyduję się na 2 subwoofery + dwie góry + 2 końcówki. Myślę że sprzęt LDM-a jest dobry.Moje zestawienie to 2xPDP-612 +2x PST 618 odpowiedzcie mi szczerze czy to dobra konfiguracja czy zmienić górę albo dół .Chcę przeznaczyć 12000tys łącznie z kolumnami ,końcówkami teraz nie wiem czy musi być croos..+ mikserek + jakieś oświetlenie i 2 mikrofony pozdrawiam

0
  • #7 26 Sty 2010 18:10
    DjMapet
    Poziom 43  

Kup PST-1018. 618 są trochę za "cienkie" do 612. Jednak polecam suby z NAW. Są na lepszych głośnikach (B&C). Crossover obowiązkowo. Może CX-3400?. Co do miksera, musisz jasno określić: dj-ski czy estradowy. Mikrofony do mowy czy wokalu? Przewodowe, bezprzewodowe?

Pozdrawiam.

0
  • #8 26 Sty 2010 18:28
    lukasz90.zce
    Poziom 13  

Za 1200 tys. to ja proponuję SilverSound'a na B&C.
    2x kt112 + t.amp ta1400
    2x BTR118(115) + Alto d4
    cross cx-3400

Gdzieś w tej kwocie się zmieścisz...
    Pozdrawiam

0
  • #9 26 Sty 2010 18:34
    dammar1
    Poziom 9  

Witam.Czyli górę mamy załatwioną 2xLDM PDP-612,-jaka końcówka do nich?
    doły mówisz że PST-1018 to jaką końcówkę będę potrzebował? a jeżeli nie wyrobię z kasą i kupię PST-618 to jak to zabrzmi w całości? i jaka końcówka do tych 618?jeżeli chodzi o te NAW to jakie by musiały być i jaka cena na nie jest i jaka końcówka do nich i gdzie kupić? Co do miksera to estradowy, a mikrofony to do mowy jeden może być przewodowy a drugi bezprzewodowy podkreślam że ten sprzęt będzie używany do odtwarzania muzyki z odtwarzaczy na weselach , dancingach wieczorkach i trochę w plenerze pozdrawiam

0
  • #10 26 Sty 2010 22:14
    lukasz90.zce
    Poziom 13  

Jeśli wesela i zabawy to nie lepiej coś bardziej mobilnego, lżejszego, tudzież aktywnego? Bo już widzę wasze miny po którymś tam weselu, jak o piątej rano będzie trzeba zwijać sprzęt, pakować do samochodu, a potem jeszcze wypakowywać... Przerabiałem to. A pst i pdp trochę ważą, i gabaryty też nie najmniejsze, szczególnie pdp. Nie mówię już o wzmacniaczach i całej reszcie. A poza tym jednego pdp-612 przydało by się podeprzeć dwoma pst-1018(15).
    Jeśli w większości macie grać na salach to nie lepiej pomyśleć o jakiejś konstrukcji 12"+driver i podeprzeć basem na 15"?
    Pozdrawiam

0
  • #11 27 Sty 2010 09:24
    dammar1
    Poziom 9  

Witam. Zgadzam się z tym że to ciężki sprzęt ale czy góra na 12 calowym a dół na 15 calowym wystarczą zawsze myślałem żeby mieć jakiś zapas tej mocy.A gdy będę miał propozycje zagrania na imprezie dożynkowej w plenerze to co wtedy ? chyba nie wystarczy. Jeżeli te LDM-y są ciężkie to co mam wybrać w tej podobnej mocy? a tak apropo jaka góra by pasowała do PST-618 przecież ktoś tych kolumn chyba używa.
    A może z elestry albo Hand Boxa naprawdę mętlik w głowie pozdrawiam

0
  • #12 28 Sty 2010 13:42
    DjMapet
    Poziom 43  

Jeśli te plenery miały by się ograniczać do dożynek, do tego miały by miejsce raz w roku, to nie ma sensu inwestować w większe nagłośnienie a sprzęt po prostu wynająć. Rozeznaj rynek. Zorientuj się co, gdzie i jak czesto będziesz nagłaśniał. Od tego sporo zależy, konfigurując sprzęt.
    Do dwóch szt PST-618 wystarczy 2xPLP-312, ew 2xPDP-410.
    Na mniejsze imprezy (wesela, itp) wystarczą same PDP-612. Na większe, w zależności od rozmiaru imprezy, zabierasz jeden, dwa lub cztery suby.
    Suby NAW: http://www.naw.com.pl/index.php?producent=8
    Mikrofoon bezprzewodowy - coś z AKG, przewodowy - PG 58, ew 48.
    Mikser, hmm, zobaczymy na jaki zostanie kasy. :-)

Pozdrawiam

0