Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Acer Aspire 3692 WLMi i niedziałająca kamerka internetowa

piotrus3006 26 Jan 2010 10:25 4138 5
    piotrus3006
    Level 9  
    Witam

Mam problem typu po kliknieciu ikony kamery na pulpicie, otwiera sie okno aplikacji kamery, ale zamiast obrazu jest biała plama. Ostatnio robiłem format xp wgralem tego co mam zgranego na 2 plyty dvd. System zgralem jak tylko kupilem laptopa, nie bylo jeszcze nic zainstalowane. Wyskakuje mi tez komunikat typu:
    to urzadzenie usb moze pracowac szybciej odłacz je od obecnego portu i podlacz do nowego wyroznionego pogrubiona czcionka.

Ja mam kamerke wbudowana, co mam zrobic? Pomozcie.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    User removed account
    User removed account  
    piotrus3006
    Level 9  
    Pracuje na XP, a w menadzerze patrzałem i nie ma zadnych problemow. Myslalem juz nad sterownikami chipsetu, ale nie wiem gdzie ich szukac?

Proponuję również pomyśleć nad zapoznaniem się z regulaminem forum. W szczególności z punktem 15. To był ostatni post, który poprawiałem. mat_ed
    entermen
    Level 31  
    Czy w okienku Mój Komputer masz widoczną kamerkę. W niektórych laptopach powinna być widoczna jako dodatkowy napęd.
    Czy kamerka działa w połączeniach video na skype, gg itp.
    Może masz na tych swoich płytach jakąś aplikację do tej kamerki. Poszukaj.
    piotrus3006
    Level 9  
    W okienku Mój Komputer jest widoczna ikona kamery.
    Skype i gg wykrywa kamerkę ale po włączeniu kamerki zamiast obrazu z niej jest biała plama.
    Na płytkach nie ma dodatkowych aplikacji, tylko problem tkwi w tym, że kamerka raz działa bez problemu a po pojawieniu sie komunikatu: "to urządzenie USB może działać szybciej, odłącz je od obecnego portu i podłącz do portu wyszczególnionego pogrubioną czcionką"-kamerka przestaje działać a po wyłączeniu i włączeniu komputera kamerka działa poprawnie aż do pojawienia się w/w komunikatu.
    ziomek151
    Level 10  
    Jest to uszkodzenie mechaniczne, w tych laptopach jest ruchoma kamerka i bardzo często ulegają uszkodzeniu przewody. Jak ktoś bierze pierwszy raz tego laptopa i próbóje go otworzyć to ciągnie za kamere i stąd te uszkodzenia.

Rozbierz ekran i sprawdz przewody.