Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel astra f 1,8 16v 1996. trudności z odpalaniem, przerywa.

wonski1975 26 Jan 2010 11:14 3665 8
    wonski1975
    Level 10  
    Panowie mam astre f 1.8 16 v z1996 r .Od jakiegoś czasu mam problem z przerywaniem silnika przy 4500 obrotów podczas jazdy jak i na biegu jałowym. Ostatnio doszło do tego trudność z odpalaniem. Trzeba długo kręcić, żeby odpalił. Wymieniłem już czujnik położenia wałka rozrządu i wału korbowego (nawet dwa razy). Byłem u elektryka, na diagnostyce, i nie wyświetla się żaden błąd. Co może być powodem takich objawów.
    kajaba autoserwis
    Level 29  
    sprawdź ciśnienie paliwa może pompka siada
    wonski1975
    Level 10  
    Pompa została wykluczona,podejrzenie pada na sterownik silnika.czy to jest możliwe.Jeśli nie to gdzie jeszcze szukać przyczyny.
    bartek_j
    Level 35  
    Trzeba się podłączyć z diagnozą i zobaczyć mu w parametry, co tam słychać, jak czas wtrysków, co przepływomierz pokazuje, jak lambda pokazuje.
    Ciśnienie paliwa, też by nie zaszkodziło sprawdzić, tam na listwie wtryskowej jest taki dydek do podłączenia manometru.
    wonski1975
    Level 10  
    Czy możecie napisać jakie ciśnienie powinno być, co do sondy lambda i innych sygnałów, z komputera niema żadnego błędu.
    bartek_j
    Level 35  
    2,5 ata czy jak to się tam pisze
    to ż enie ma błędów nic nie znaczy
    chodzi o podgląd parametró bieżących pracy silnika. Do tego potrzeba sprzętu i odrobiny wiedzy.
    zobcz czy jak depniesz do oporu, tak aby przerywał, czy lambda pokazuje na bogato. Powinna pokazywac na bogato. Jezlei nie to problem w zasilaniu w paliwo.
    wonski1975
    Level 10  
    Dzięki za pomoc.Problem okazał się w sterowniku silnika i jakiś czujnik.Jaki czujnik niewiem,tak zwana tajemnica zawodowa jak powiedział elektryk.
    bartek_j
    Level 35  
    czujnik położenia wałka rozrządu.
    Ale to sprzczne z infoirmacją wcześniej którą podałeś, bo pisałeś że nie ma błedów. Usterka tego czujnika jest rejestrowana jako bład w sterowniku i wtedy sterownik chodiz w trybie awaryjnym, na samym czujnik wału czyli w półsekwencji itp. Skutkiem ubocznym jest trudniejsze odpalanie i limit obrotów gdzieś przy 4k.
    Dalton71
    Level 12  
    Podobny objaw miałem w mojej Astrze C18XE, wtedy okazało się że pękła rura dolotowa i padł przepływomierz.