Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna 2,2 td brak reakcji rozrusznika

26 Sty 2010 12:49 2387 5
  • Poziom 10  
    Witam. Mam problem ze swoją Laguną. Otóż pewnego mroźnego popołudnia chciałem ją odpalić. Rozrusznik ciężko zrobił pół obrotu i silnik zapalił, ale zgasł. Przy następnej próbie odpalenia zauważyłem, że nie zapala się wskaźnik grzania świec żarowych i nie ma reakcji rozrusznika. Sądziłem, że akumulator (choć nowy) ładowałem go przez dobę. Niestety nic to nie pomogło. Nadal nie pali się wskaźnik grzania świec i brak reakcji rozrusznika. Pozostałe elementy elektryki wydają się działać normalnie. Sprawdziłem bezpieczniki mocy pod maską silnika - OK, połączenia z aku OK. Co może być przyczyną?
  • Poziom 13  
    Możliwe że uległa uszkodzeniu jedna ze świec zarowych, a sa one połączone w taki sposób że czasami jedna jak ulegnie uszkodzeniu to reszta nie działa.
  • Poziom 10  
    Dokładnie, zgadzam się z przedmówcą . Odkręć kabelki ze świec i sprawdź każdą czy grzeje. Przy tak mroźnych dniach jak ostatnio (jak samochód stoi długo ) dochodzi do czegoś takiego że z oleju w silniku robi się galareta i rozrusznik nie ma siły nim zakręcić. Wtedy dochodzi bardzo często do przegrzania rozrusznika a w konsekwencji do jego naprawy.

Pozdrawiam:)

Robert
  • Poziom 10  
    Dziękuję za odpowiedzi. Łudziłem się, że może jakiś bezpiecznik, który zabezpiecza i świece i rozrusznik. Bo wydaje mi się dziwne, że tak jedno i drugie padło na raz. Ale cóż, pozostaje holowanie do mechanika, gdyż nie mam kanału i jakiekolwiek roboty przy -20 stopni raczej mi się nie uśmiechają.
  • Poziom 11  
    Sprawdź szczotki w rozruszniku - niestety. Przy tej pogodzie bedziesz musiał skorzystać chyba z jakiegoś warsztatu.
  • Poziom 10  
    Trafiłeś w"10" radelinus. Powodem było zawieszenie się szczotek w rozruszniku. Dalej jednak nie rozumiem co ma rozrusznik do świec żarowych (a raczej kontrolki ich grzania). Faktem jest, że po wyczyszczeniu rozrusznika wszystko funkcjonuje prawidłowo.