Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co wybrać: PARADOX PRO+ czy adresowalną DGP2-60

tomy79 26 Sty 2010 13:45 2623 7
  • #1 26 Sty 2010 13:45
    tomy79
    Poziom 2  

Witam Serdecznie.
    Mam do załozenia w domu kilkanaście czujek .
    Dostałem dwie oferty:
    1.
    Czujki PARADOX PRO+ podczerwieni pasywnej,Centrala alarmowa EVO 48 klasa S,Szyfrator DGP2 641 BL,klawiatura LCD DGP 2 641, plus pare innych drobnostek.
    2.
    Czujniki adresowalna podczerwieni pasywnej DGP2-60,Centrala alarmowa EVO 48 klasa S,Moduł rozszerzenia APR3-ZX8,Szyfrator DGP2 641 BL,klawiatura LCD DGP 2 641 , plus pare innych rzeczy.

Nie bardzo wiem czym w praktyce różnią się te czujki analogowe od procesorowych no i nie wiem na który wariant się zdecydować.
    Doradźcie.

Pozdrawiam
    Tomy79

0 7
  • #2 26 Sty 2010 16:53
    SHREK237
    Poziom 15  

Witam!!!
    Jeśli chodzi o czujki PARADOX PRO PLUS - założyłem ich kilkadziesiąt sztuk. Wiszą już długo i nie miałem z nimi żadnego problemu.
    POZDRAWIAM

inventco.eu - Post edytowałem. Regulamin p.10.2

0
  • #3 26 Sty 2010 19:46
    jkm73
    Poziom 21  

dgp2-60 jest duzo drozsza,jest to czujka adresowalna ,wiec nie rozumiem po co modul rozszerzen .Paradox pro to czujka analogowa, moze byc bardziej podatna na falszywe alarmy

0
  • #4 26 Sty 2010 20:58
    todaks
    Poziom 19  

tomy79 napisał:
    Witam Serdecznie.
    Mam do załozenia w domu kilkanaście czujek .
    Dostałem dwie oferty:
    1.
    Czujki PARADOX PRO+ podczerwieni pasywnej,Centrala alarmowa EVO 48 klasa S,Szyfrator DGP2 641 BL,klawiatura LCD DGP 2 641, plus pare innych drobnostek.
    2.
    Czujniki adresowalna podczerwieni pasywnej DGP2-60,Centrala alarmowa EVO 48 klasa S,Moduł rozszerzenia APR3-ZX8,Szyfrator DGP2 641 BL,klawiatura LCD DGP 2 641 , plus pare innych rzeczy.

Nie bardzo wiem czym w praktyce różnią się te czujki analogowe od procesorowych no i nie wiem na który wariant się zdecydować.
    Doradźcie.

Pozdrawiam
    Tomy79

A co za cudok takie oferty stworzył ? Czujniki Pro a DGP2-60 to jak zaproponować klientowi żeby sobie kupił Malucha albo Passata. Zastosowanie w systemie czujników adresowalnych pozwala na znaczne uproszczenie instalacji przewodowej ( mniejsza ilość przewodów) oraz znacznie prostszy montaż ( brak pomyłek w okablowaniu oraz w samym łączeniu czujek. System polecany do dużych obiektów. Wada tego rozwiązania - znacznie wyższa cena urządzeń .
    Szyfrator DGP2-641 i klawiatura DGP2-641 to jedno i to samo urządzenie czyli klawiatura zwana manipulatorem z wyświetlaczem LCD. Dla kilkunastu czujników nie warto inwestować w urządzenia adresowalne. Polecam Ci czujniki np. Genius Plus, DG-55 lub Encore 301D. Te pierwsze sa bardzo stabilne a do tego maja niewielkie rozmiary więc nie szpecą pomieszczeń.

0
  • #5 26 Sty 2010 22:05
    gigi-44
    Poziom 26  

Dokładnie nie ma problemu z tymi centralami EVO 48 kiedyś Digiplex, chyba że masz jakieś skoki napięcia w sieci te centrale tego nie lubią, ale to dość dobry wybór awarie zdarzają się sporadycznie i nie są groźne. Odnośnie czujek Paradoxa Pro Plus to troszkę są tępawe ale ogólnie za tą cenę wiele więcej nie wyciągniesz, osobiście też wolę Encory lub Prestige z Texekoma. Mają dogodniejszą możliwość regulacji, montażu z uwagi na podstawki które są w komplecie z czujkami.

I faktycznie po co ten moduł do adresowanych chyba, że planujesz jeszcze jakieś inne rozwiązania bo do tych 60-tek moduł jest zbędny.

0
  • #6 01 Lut 2010 13:23
    tomy79
    Poziom 2  

Witam.
    Faktycznie wpisałęm 2 razy Tą klawiaturkę.
    Ten modół rozszeżenia to chyba do kontaktronów w okienkach i drzwiczkach.
    Reasumując nie ma co inwestować w procesorowe czujki.
    Myślałem że nie da się połączyć tych analogowych z tymi kontaktronami w okienkach i dlatego te procesorowe w ofercie.
    Mam założony system na czas budowy i kable są pociągniete cały komplet tylko założyć właściwe ostateczne czujki i klawiaturki.
    Napiszcie co byście wybrali do własnego domku.
    Czekam na informacje.
    Pozdrawiam.
    Tomy79

0
  • #7 06 Maj 2011 07:41
    bozek1
    Poziom 1  

Witam
    mam zamontowany w domku od 2006 roku system Paradoxa adresowalny i szczerze polecam poniważ nigdy nie miałem żadnej usterki oraz ani jednego fałszywego alarmu ( system jest uzbrajany codziennie na ok 15h )a konkretnych nazw elementów niestety nie podam bo nie znam się na tym.

0
  • #8 06 Maj 2011 17:24
    rokycky
    Poziom 23  

Zależy jak masz okablowanie zrobione. Jeżeli przewody od alarmu prowadzone są bezpośrednio obok instalacji elektrycznej to lepiej nie montuj adresowalnych, jeżeli min 10 odstępu pomiędzy instalacjami to możesz zakładac bez obawy. Osobiscie zainstalował bym tradycyjne czujniki. Instalacja "adresowalna" wymusza stosowanie dedykowanych urzadzeń, bez zbytniej możliwości wyboru/doboru.
    BTW. nie widze nic nadzwyczajnego w EVO i wolałbym zainstalować Integre...

0