Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bmw E39 co zrobić zeby lepiej grało?

buczerr 26 Sty 2010 14:02 5263 12
  • #1 26 Sty 2010 14:02
    buczerr
    Poziom 11  

Witam. Muzyki slucham przeróznej. Co zrobic zeby w przyzwoitej cenie dzwiek byl lepszy?
    W orginale jest zero basu praktycznie, dźwiek taki bez brzmienia ;/ Wydajemi sie ze auto jest tak skonstruowane, ze dziwiek wydobywajacy sie z glosnikow nie ma sie gdzie odbic, co powoduje brak basiku :(

Dodano po 1 [minuty]:

Mowiac o przyzwoitej cenie, mam na mysli naprawde cos nie drogiego a w miare skutecznego. do 500zl? sam nie wiem.. Nie chce przesadzac.

0 12
  • #2 26 Sty 2010 15:10
    kamil907
    Poziom 28  

Brakuje ci tylko basu czy pozostałe dźwięki też ci nie odpowiadają? Za tą kwotę można już wrzucić jakąś dobrą skrzynkę do bagażnika. Jeśli chciał byś dodatkowo jeszcze przód to chyba trzeba by troche dołożyć.

0
  • #3 26 Sty 2010 20:25
    Romeoo_
    Poziom 10  

tez mam e39 i powiem ci tak -co bys nie kupil zawsze bedzie lipa na ori radiu.
    Zastanow sie na zmiana jednostki sterujacej , ja wiem ze deska ori jest ladna i nie wolno jej ruszac :)
    Ja montuje radio w schowku a panel na przewodzie , bedzie dzialac moje radio i orginal .

0
  • #4 30 Sty 2010 10:15
    buczerr
    Poziom 11  

No tak wiem, ze orginalne radio to lipa, myslalem nad wrzuceniem takiego wysokiego Clariona, ale jak narazie kasy brak. Nie chodzi o bas, bo nie chce zeby tluklo mi tylko basem. Chodzi mi o jakosc dzwieku. Sama wymiana radia tez nie wystarczy. Chcialbym zamontowac jakies glosniki, ktore beda miec piekne brzmienie i kiedy podglosze cos tego basu tez bedzie.
    Skrzynka w bagazniku odpada z drugiego wzgledu, potrzebne mi miejsce w bagazniku, a tam juz mam butle gazowa.najpierw chce zrobic brzmienie dobre, ewentualnie pozniej pomysle nad dodaniem mocnego uderzenia.

0
  • #5 30 Sty 2010 11:07
    kamil907
    Poziom 28  

A więc wszystko zalezy od kwoty jaką chcesz przeznaczyć na głośniki. Jeśli kupisz jakiś dobry zestaw odseparowany na przód to będziesz zadowolony zarówno z jakości jak i z basu. Oczywiście o ile radio temu podoła. Nie pamiętam jak tam dokładnie jest w E39, czy miejsca na głośniki masz w drzwiach czy w boczkach obok nóg? Oraz jakiej średnicy są otwory? Zwykle BMW chyba mają 130mm, a dobrze by było gdyby były 160mm.

Dodano po 1 [minuty]:

Nawet jeśli mają 130mm to można dołożyć jakieś dystanse i dobrze było by dopasować tam głośniki 160mm bo na pewno dużo lepiej zagrają w tak dużym aucie.

0
  • #6 30 Sty 2010 11:17
    Romeoo_
    Poziom 10  

na necie jest opis jak wlozyc tam 160mm poszukaj troche , wiem tylko ze sporo jest roboty.
    Znam z autopsji ze po wymianie radia te orginalne glosniki noki graja o niebo lepiej. Uwiez mi ze wymiana samych glosników nic nie da.
    Ewentualnie mozna dodac wzmacniacz to cos tam sie zmieni.

0
  • #7 30 Sty 2010 13:55
    kamil907
    Poziom 28  

Sama wymiana głośników na pewno niewiele pomoże ale zawsze to już jakiś krok do przodu. Kolega pisał, że planuje również wymianę radia na jakiegoś Clariona więc wtedy na pewno już to jakoś zagra. Jeśli chodzi o montowanie 160mm w miejsca 130mm to myślę, że warto ile by to pracy nie wymagało.

0
  • #8 01 Lut 2010 17:32
    buczerr
    Poziom 11  

To jest dosyc skomplikowane Auto. Wiem ze konieczna bedzie wymiana radia, i ze nawet na oryginalnych glosnikach bedzie o niebo lepiej grac, ale glosniki tez koniecznie trzeba bedzie zmienic. Problem w tym ze zarowno z przodu jak i tylu glosniki maja specjalna skrzynke z tworzywa sztucznego w ktorej sa umieszczone. Z Podzu w drzwiach to dosc dziwnie wyglada, chcialbym zapytac czy ktos juz robil cos z tym i czy przynioslo to jakies efekty?
    A skoro da rade wpakowac glosnik wiekszej srednicy to napewno warto sie zabawic.
    Mowicie ciagle o kwocie jaka chcialbym przeznaczyc. Tak naprawde sam nie wiem tego. Jak narazie cienko przede i przygotowuje sie do tego dopiero, chce wiedziec czego chce i do tego dazyc dopiero.
    Moge miec za 100zl 2 glosnike herz sa w bardzo dobrym stanie ale to 130mm i w dodatku dwudrozne, wiec nie wiem czy jest jakikolwiek sens kupowec je.
    Chcialbym zebyscie powiedzieli jakie firmy glosnikow mnoge bracpod uwage jesli chodzi o te 160mm.
    Ogolnie juz mi pomogliscie podpowiedajac o wlozeniu glosnika wiekszej srednicy. W drzwiach te pojemniczki na glosniki maja podobno 1,5L.

0
  • #9 01 Lut 2010 20:42
    pszczolek
    Poziom 15  

Przerabialem juz ten temat..
    Wymienilem radio w e39 na alpine 9812 oraz głosniki na HELIX ESPRIT 136 i było juz o wiele lepiej. Niestety te seryjne skrzynki na głosniki ograniczaja paskudnie mozliwosci tych przetworników wiec zrobilem własne panele z mdf na głosniki 13 + plus wygłuszyłem porzadnie drzwi matami STP. Efekt piorunujący :D. Pojawił się wreszcie pomruk basu,głosniki zaczeły grać szerszym pasmem ;)

0
  • #10 02 Lut 2010 01:38
    buczerr
    Poziom 11  

Czy za 300zl kupie jakies glosniki na przod? i jakie maty stosowac do wygluszenia drzwi od wewnatrz i zewnetrzne?

0
  • #11 02 Lut 2010 10:14
    kamil907
    Poziom 28  

Chodzi ci o 130mm czy 160mm?? Za 300zł w rozmiarze 160 kupisz np zestawy odseparowane: Powerbass S-6C, Sinuslive SL165/neo25, Hertz DSK, Odpowiedniki tych samych modeli tylko, że z wooferem w rozmiarze 130 kupisz nawet 100zł taniej, za troche ponad 300 jest chyba rainbow SLX 130 i DLS K5. 2-drożne głośniki ja bym sobie odpuścił.

0
  • #12 02 Lut 2010 10:38
    mirekgnd
    Poziom 17  

proponuję markę MB Quart ewentualnie German Maestro.Do tego wzmak Audisona lub MBQ. Koniecznie woofer do poprawy dołu.Ogólnie to w tej BeeMCE nie polecam Hertza i Powerbasa. Beemek różnych nagłaśniałem kilkanaście.Foty obejrzyj na :gnd-audio.waw.pl

0
  • #13 03 Lut 2010 22:31
    buczerr
    Poziom 11  

160mm odseparowane glosniczki dwa (nie wiem czy warto na tyl tez stosowac je). Czy warto kupowac dwa glosniki za 300zl? Czy nie bedzie to rozsadnie? mozle lepiej dolozyc troche i cos innego kupic?
    Powiedzcie mi jakie maty stosowac do wygluszania drzwi? stp sa dosc drogie, ale jesli cena oznacza jakosc to moze i warto w to zainwestowac. Moze sa rownie dobre tansze sposoby do wygluszenia?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo