Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki kondensator wybrać? który polecacie?

26 Jan 2010 14:14 3393 14
  • Level 9  
    Witam, jaki kondensator polecacie? 1F ...

Sprzęt:

CDA-9855r
    US Amps 1600.4
    PowerBass 3xl-6c
    Re Audio SRx-12d2

Okablowanie:

35mm2 zasilanie

Wszystko montowane będzie po mrozach ;)
    Dla świętego spokoju mam zamiar dokupić kondensator, jaki polecacie ? 1F starczy myślę ... dietza 2100 ? czy może HIFONICS HFI-CAP 1000D
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 35  
    1F wystarczy jeśli już chcesz dawać, oba te kondensatory są podobne i niczym jeden od drugiego się nie wyróżnia.
  • Level 9  
    Z tego co wiem niby nie będzie potrzebny dla tego zestawu i dla kabla 35mm2 ale jak to się mówi nie zaszkodzi :)
  • Level 35  
    Brax i helix to koszt 300-500zł. I założe się że różnicy nie odczuje czy to będzie dietz czy helix, brax. Nie przepłacał bym w tym przypadku.
  • Level 9  
    Panowie wiadomo można iść tak bez końca, szukam tak do 200pln kondka, ale myślę, że nawet bez niego by się obeszło... jak sądzicie ?
  • Level 35  
    Podłączysz to zobaczysz spadki napięć, w razie czego wtedy kupisz. Ale pewnie obejdzie się bez kondka, dobre kable i dobry aku to podstawa.
  • Level 21  
    mateusz18092 wrote:
    Brax i helix to koszt 300-500zł. I założe się że różnicy nie odczuje czy to będzie dietz czy helix, brax. Nie przepłacał bym w tym przypadku.
    Wiesz czym się różni Brax od Helixa? Wiesz od czego zależy prędkość oddawania prądu? Wiesz dla czego brax jest najdroższy?Pewnie dla tego bo to brax?Nawet pewnie nie wiesz kto wprowadził kondy i był pionierem w tym temacie.Cena nie bierze się z nikąd Ps. Poraz kolejny można zauważyć że twoje bezpodstawne klepanie postów bierze się z oglądania katalogów z ofertą i latania po allegro :) Jak i powielania zasłyszanych opini.
  • Level 35  
    Prędkość oddawania prądu heh, a wiesz że przy tej mocy ten kondensator będzie gadżetem tylko? Powiedzmy że za brax trzeba dać 500zł, a akumulator zostaje stary bez wymiany, i co Ci da kondensator brax w takim przypadku? Nic, bo lepiej za tą kasę dać dobry akumulator oraz kable. To ty dużo czytasz i większość twoich wypowiedzi nie jest oparta na doświadczeniu. Dobry aku robi jak 20takich kondensatorów. Kable 10mm2 aku 44 ale kondensator brax i tak byś polecił, który w takim przypadku tyle pomoże co ty w tym poście, kasa w błoto! Tyle z mojej strony.

Jeszcze jedno, to że te kondki są dobre to wiem.Autor pisze o dietz za 120zł a ty wyskakujesz z brax'em. Jak ktoś chce kupić sub magnata to polecisz mu Focal'a? Pewnie tak nie patrząc na budżet bo wygrywa wszelkie testy i umiesz je czytać.
  • Level 21  
    Zakładam że autor tematu nie jest na tyle nieogarnięty aby myśleć o kondzie nie zadbając nawet o podstawę jak aku i kable ale ty widzę że go za takiego uważasz... Rozebrałeś kiedyś jakikolwiek kondensator? Jeśli się kupuje toxicki i jakieś Matrixy staje się osobą o takiej wiedzy jak ty i nikt tu nie pisze o mocach kilowatowych żeby mówić że jest zbędny bo wtedy i jest faktycznie. Ps. helixa cap power 1f za 180 zł kupiłem ( plus obejmy 50 bo nie ma w komplecie) tylko nie od ręki trochę czasem trzeba poczekać
  • Level 9  
    Panowie bez agresji :) aku nie wiem jaki mam :-/ bo nie ma nalepki...w te mrozy ciężko kręci, zwłaszcza, że diesel....
  • Level 35  
    Kolego skarak przeczytaj powyższy post a następnie swój. Powiesz mi teraz co Ci w tym przypadku da kondensator BRAX za 500zł? A czego nie da dietz za 120zł? Odpowiedz i udowodnij że ja się myliłem. Uwzględnij to że akumulator już ciężko kręci i że dojdzie sprzęt ponad 500W.
  • Level 21  
    A ty pierwszy post tematu gdzie kolega napisał kable 35mm i będzie to montowane po zimie,diesel o ładowanie się nie martwię i miej też na uwadze że mamy rekordową zimę od kilkunastu lat kolego..
  • Level 9  
    Wcześniej nie było problemu z aku, ma z 2 lata tylko nie wiem jakie ma parametry ten aku, ale niestety diesel+mrozy+nasza polska ropa jakoś nie idą w parze...

a tak na poważnie, to zasilanie z aku idzie do wzmacniacza , minus od wzmacniacza do karoseri i także taki sam przekrój od aku do karoseri
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    A ja proponuję.
    Nie kłócic się i przede wszystkim...nabrać podstaw wiedzy, odnośnie parametrów wzmacniaczy (szczególnie ich tzw. "mocy" przy 14,4 V i 12 V ze szczególnym uwzglednieniem zniekształceń) , jak działa kondensator jak działa akumulator?(RÓŻNICE) skupić się na parametrze Rezystancji wewnetrznej, następnie wygooglować na co ma tak faktycznie wpływ. Co jest źródłem prądu w SAMOCHODZIE?
    Po prześledzeniu zagadnień , konfiguracji sprzetu , żmudnych pomiarach, tudzież odsłuchach, można dojść do ...ciekawych wniosków i zrozumieć dlaczego ...BRAX jest drogi :D.
    Na koniec podporządkować się przepraktykowanej starej maksymie : kondensator nie jest "lekiem na całe zło" ... nawet pięć równolegle połączonych Braxów przy złej instalacji będą tylko ...drogim gadżetem.