Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak reakcji mikrofonu...

26 Sty 2010 14:30 2413 6
  • Poziom 17  
    Brak reakcji komputera po podpięciu mikrofonu...

Panel sterowania-> Dzwięki i urządzenia audio -> itd...

nie ma rezultatu... "chyba" kombinowałem ze wszystkimi ustawieniami...

Płyta główna
    Fujitsu siemens
    W26361-W42-Z2-02-36

wcześniej były instalowane wtyczki do winampa, teraz jest odinstalowany... czyszczone cleaner-em...

ściągnąłem sterowniki płyty, okazało się ze nie prawidłowe chyba i skierowało mnie na stronę producenta i wskazano na SERIES L.
    Były tam sterowniki audio...
    Ściągnąłem folder, były tam pliki , Instal , Remowe, i inne. Po kliknieciu na Instal brak reakcji... nic nie wyskoczyło...

Na 100 % nie wina samego mikrofonu, na innych kompach działa... podpinałem również inne...
    Czyżby coś się zepsuło na płycie? Gniazdo padło?

Brak reakcji mikrofonu... Brak reakcji mikrofonu... Brak reakcji mikrofonu... Brak reakcji mikrofonu... Brak reakcji mikrofonu...

Test mikrofonu , brak reakcji... Gdy podczas testu w regulacji głosnosci mikrofonu kliknąłem zamiast "mikrofon" , a "Miks.stereo(/mono)" to jak by wszystko się sprzęgało... jak by dzwiek radia internetowego kumulował sie i w teście na skali (swego rodzaju korektor graficzny) pokazały się kolorowe -zielone i czerwone "diody", skala poszła na max w górę...
    po odkliknięciu znów na mikrofon , cisza, a mikrofon podłączony...

może tylko pomoże mikrofon pod gniazdo USB :cry::cry::cry:
    coś poradzicie?
  • SterControl
  • Poziom 13  
    Pożycz sobie inny mikrofon a ten sprawdz u kolegi mozliwe, że jest uszkodzony.
  • SterControl
  • Poziom 17  
    mikrofony OK.
  • Poziom 13  
    A wejście nie jest uszkodzone.
  • Poziom 17  
    no właśnie szukam jakiejś możliwosci by to wykluczyć...
  • Poziom 13  
    A próbowałeś mu podać na wejście mikrofonowe jakiś sygnał np. z odtwarzacza MP3, za pomocą wejścia mini jack 3,5mm.I ściągnij sobie jakiś program do rejestrowania dzwięku np. Audacity uruchom i bedziesz wiedział co jest grane.
  • Poziom 23  
    Jeżeli nic już nie pomorze :
    Spróbuj zrobić tak jeśli mówisz, że mikrofony sprawne! Od komputera który też ma XP`ka taką samą wersje (np. professional) wejdź w Uruchom-->wpisz "regedit"
    znajdź taką nazwę Sound, Video and game controllers jeśli taka jest!

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E96C-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

Brak reakcji mikrofonu...

Tu masz dojście do tego klucza ale w Viście. Spróbuj w XP powinno być tak samo! Wyszukaj ten klucz, następnie gdy będziesz go już miał wciśnij Plik i Eksploruj zapisz sobie tą kopię rejestru np. na pen-drive w rozszerzeniu .reg! Później przenieś pen-drive do swojego komputera wejdź w rejestr i Plik-Importuj z pen-drive tą kopię! PRZED CAŁĄ OPERACJĄ ZRÓB KOPIĘ CAŁEGO REJESTRU TAK NA WSZELKI WYPADEK!!! Jakby coś to pytaj!

Dodano po 3 [minuty]:

Powinno pomóc ale 100% gwarancji nie daje! Zanim coś edytujesz w rejestrze zrób kopię całego rejestru i zgraj na pendrive albo coś! A później zrób kopię tego konkretnego klucza.

http://www.poradykomputerowe.pl/awarie_windows/tworzenie_kopii_zapasowej_rejestru-576.html

http://blog.kamil-lubelski.pl/wykonanie-kopii-zapasowej-rejestru-w-windows-xp

http://www.programy.pc.pl/?tworzenie-i-przywr...61&PHPSESSID=89f404abd6deaf0b24fc8084848eb303

Wybierz sobie które ci bardziej pasuje!